Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Antyki i starocie w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Antyki i starocie w ogrodzie

Gardenarium 20:24, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten wątek jest bardzo potrzebny, bo w każdym niemal ogrodzie znajduje się coś takiego, co albo służyło do czegoś innego w przeszłości i zostało zaadaptowane w ogrodzie, albo przechodzi z pokolenia na pokolenie. Nazywamy to antykami w najlepszym przypadku , albo starociami, jeśli nie mają wartości historycznej.
A ja uwielbiam starocie, i to nie tylko w ogrodzie.
Warto się nad nimi pochylić, gdy leżą gdzieś zapomniane na strychu, albo złomowisku.
W naszych ogrodach odzyskają dawny blask, a nawet mogą zmienić przeznaczenie. Kute ogrodzenie może posłużyć jako podpora dla pnączy, wilklinowy kosz jako osłonka, stare garnki czy konewki jako ozdoby, kamienne poidełko jako zbiornik wodny do pojenia ptaków lub miniaturowy ogródek skalny.
Zbieram także stare narzędzia, mam już pokaźną kolekcję. Te przedmioty mają duszę, nie wyobrażam sobie, abym mogła je wyrzucić, jak robią to niektórzy ze starociami. Ja zbieram i wynajduję dla nich nowe przeznaczenie. Jeśli macie takie przedmioty, pokażcie jaką teraz rolę spełniają w ogrodzie?

Giełdy antyków w Polsce tutaj

Moje stare hobby - konewki (mam pokaźną kolekcję) , obecne hobby : stare narzędzia ogrodnicze, którym Witek przywraca blask.

Zacznę jednak od Anglii, bo uwielbiam stare taczki i wały do trawnika.

Stary wał do trawnika



Drewniana taczka jako kwietnik



Ołowiana urna



Kamienne poidełko jako kwietnik



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:15, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Antyczna donica



Schody z potłuczonej porcelany



Stołki ze starych pni



Krzesło z gałęzi





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:58, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o własnie takie krzesełko chciałam sobi e gdzies w ogrodzie postawić.A może sbie sama takie zrobię?hmmm...

no własnie takie "graty" mi sie też podobają-chyba musszę kiedys na dłużej pojechać do Cioci na wieś i spenetrować Jej stryszki
____________________
U Matki
Gardenarium 22:06, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobre podejście, pojechać do rodziny i popatrzeć po szopkach.
A takie krzesło można rzeczywiście zrobić. To dość łatwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 11:30, 29 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Mam w piwnicy metalowy kociołek i płaską metalową wanienkę, która służyła ekipie remontowej do rozrabiania zaprawy cementowej (chyba trzeba by czymś ją wyścielić, bo resztek zaprawy raczej nie da się wyskrobać a mogłaby roślinom zaszkodzić). Chyba wiosną posadzę w nich jakieś kwiatki. Przypominam sobie, jak Alan Titchmarsh w jednym z odcinków Świata Ogrodów dawno temu nadawanych w TVP taką piękną biało - jasnoróżową kompozycję stworzył w podobnym kociołku.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 12:47, 29 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pamiętam te odcinki, oglądałam chyba wszystkie, ale z kociołkiem nie pamiętam, muszę przejrzeć, bo nagrywałam. Dzieki tym programom dowiedziałam się o Chelsea Flower Show i, że w Anglii są ogrody do zwiedzania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 19:47, 29 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Świetny wątek. Pokazywałam w swoim wątku,ale nie każdy musi czytać,więc pokazuję część moich staroci.


Stara tarasowa tralka z jakiegoś niemieckiego pałacu.



Poidełko dla ptaków kupione na starociach. Na pniu prezentuje się najładniej.



Klatka ze staroci[bez dna,ale mnie niepotrzebne] i autentyczny bardzo stary stolik ogrodowy,prezent od Przyjaciół.
Mam jeszcze trochę,ciąg dalszy nastąpi.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Matka 20:10, 29 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Grazynko,
dzisiaj ogladałam któreś wydanie "mojego pięknego ogrodu"czyżby był tam Twój ogród?właśnie to zdjęcie z podpisu chyba mi się skojarzyło
____________________
U Matki
grama 21:38, 29 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Czuję się zdemaskowana! Tak,to prawda,to mój ogród. Ach,my ogrodnicy jakoś zawsze się poszukamy,rozpoznamy. Ja ogród Danusi i Jej projekty znałam długo przed "Ogrodowiskiem".A zdjęcie z podpisu jest moim ulubionym,dlatego właśnie to.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Matka 21:41, 29 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)

Drewniana taczka jako kwietnik





i jeszcze mi się podoba ta tablica a w szczególności napis
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies