Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy Kalejdoskop

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy Kalejdoskop

Ogrodowy_Kal... 12:45, 07 lis 2019


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Pozdrawiam z Ogrodowego Kalejdoskopu.

Z nazwą wątku o swoim ogrodzie od początku nie miałem problemu. Ponieważ w ogrodzie tak jak w kalejdoskopie cały czas się coś zmienia i tak na prawdę nie ma ani jednego sezonu takiego samego, więc nazwa wzięła się sama z siebie.
Natomiast od zarejestrowania do stworzenia własnego wątku musiało upłynąć trochę czasu.

To jest trzeci sezon naszego ogrodu, a po zdjęciach widzę jak już się zmienił. Z pewnością wpływ na ten obraz ma również Ogrodowisko i jego szefowa, którą wybaczcie osobno pozwolę sobie pozdrowić .

Ogród jest jaki jest, projekt przygotowało samo życie i w jakimś stopniu moja osoba. Nie udało mi się stworzyć ogrodu mało czasochłonnego (jeśli takie są ), poszedłem w ogrody naturalistyczne, angielskie. Zwał jak zwał i dlatego biegam każdą wolną chwilę z łopatą z jednego kąta ogrodu w drugi, a troszeczkę tego jest.
Działka ma 1700 m2 i w całości zagospodarowana jest na ogród i mały sad, poza domem i garażem oczywiście .
Dużo roślin kupowałem, ale duża część pochodzi z ogrodów rodziny i to te rośliny wymusiły taki, a nie inny charakter ogrodu z czego na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony. To przede wszystkim darowane piwonie, hosty, dzwonki, liliowce, irysy, orliki, jeżówki i łubiny. Firletkę przyniosły chyba ptaki . W ogół nich stworzyłem całą resztę.
Nie zabrakło drzew i traw, uważam że można stworzyć piękny ogród z polskimi gatunkami drzew. Obowiązkowo muszą to być min. brzozy.
Staram się sadzić rośliny dobierając kolorem i fakturą. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Czasem trzeba poprzesadzać, przenieść roślinę o 20 cm. Ale jakie to ważne 20 cm, prawda? Każdy ogrodnik, który ma fioła na punkcie ogrodu o tym wie .
Zatem tyle na początek, spróbuję najpierw stworzyć wizytówkę, a następnie wstawię do tego wątku zdjęcia.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
deszczowymaj 12:55, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam Cię ..jako pierwsza
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
waldek727 12:58, 07 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pan wita Pana, bo tu za chwilę jak tylko wstawisz zdjęcia z ogrodu będziesz miał mnóstwo kobiet.
Ale to dobrze.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 14:49, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Darku..byłam ..widziałam Twoją wizytówkę

Powiem Ci : Piękny masz ogród w stylu który lubię najbardziej i najbardziej jest mi bliski

ps.Tu także możesz dodać zdjęcia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Ogrodowy_Kal... 14:54, 07 lis 2019


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Reszta wieczorem
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
ElzbietaFranka 16:22, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Darek witam

To wstawiaj będę wieczorem

O cholewcia oglądałam wizytówkę pieknie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 16:22, 07 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam i ja nowego forumowicza
Wizytówkę obejrzałam - bardzo ładny ogród tworzysz
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
AgnieszkaW 17:14, 07 lis 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Darku. Obejrzałam wizytówkę. Masz piękny ogród, jestem ciekawa kolejnych jego odsłon.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Wendy79 18:04, 07 lis 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Widziałam wizytówkę i oniemiałam... Ależ ogród!!! I to trzylatek! Wybacz, że tak krzyczę, ale jestem pod wrażeniem. Witaj
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 20:53, 07 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Zdjęcia zamieszczone w wizytówce zachęcają do dłuższego spaceru po ogrodzie. Będę z przyjemnością zaglądać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies