Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 13:32, 24 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
hankaandrus_44 napisał(a)
Basiu, nie doszukuj się negatywów. Wiśnie, może za mało wody miały. Mój pigwowiec też ma obumierające gałązki, ale jemu trudno polewać, jest na wzniesieniu, a cała woda idzie w bukszpan co pod nim rośnie.

Myślisz, że mój warzywnik lepszy? On ma tę przewagę, że na upały chował sie w cieniu.


Ja za to na warzywniku mam chyba za duży cień, ale innego miejsca już na warzywnik nie ma, a i tunel się powiększył kosztem warzywnika, ale coś za coś aaa dynia na komposcie ładnie mi rośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:34, 24 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co to za pomidor ten w pasiaste owoce???


To chyba będzie jakiś koktajlowy, podpytam o dokladną nazwę męża, napewno ma zanotowane
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:48, 24 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Takie pasiaste, to były w Lidlu- chyba nazywały się Tigerella. Miałam podobne 2 lata temu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 08:40, 25 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Basieksp napisał(a)


Haniu my na czerwone też jeszcze musimy poczekać, są dość duże ale czerwone też pewnie w lipcu będą Haniu jak ja zobaczyłam Twój warzywnik, to o swoim pomyślałam, że nie ma co pokazywać, u mnie buraczki raptem 5 - 10 cm mają , fasola kiepsko wzeszła, a ogórki dosiewałam, brzoskwinie opadły, wiśnie jakąś chorobę złapały zasychają końcówki gałązek , dostały oprysk ale trzeba będzie jeszcze wyciąć chore gałązki, no to chociaż pomidory może będą Pozdrawiam




Ha ha a ja dopiero będę robiła zasiewy warzyw z braku czasu trudno będą później. Upał tak doskwiera, że plany zasiewow pokrzyzowal.
Piękne pomidory, moje w fazie pierwszego kwitnienia.
Oprysk z czosnku muszę sprawdzić.

Pozdrawiam piękny rejon Chojnic
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
galgAsia 10:20, 25 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basiu, pomidory piękne U mnie kwitną dopiero, ale przy cieple szybko zaowocują (mam nadzieję ). A ogórki też dosiewałam i skończyło się na kupnie gotowych sadzonek na targu. Zaczynają kwitnąć, oby smaczne były
W poprzednich latach miała zielonego pasiastego Green Zebra - polecam, przepyszny. Niestety, w tym roku nigdzie nie mogłam dostać nasion. Następnym razem, jak je dorwę, to poświęcę jednego pomidorka i sama zbiorę nasiona.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 16:48, 25 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
ElzbietaFranka napisał(a)




Ha ha a ja dopiero będę robiła zasiewy warzyw z braku czasu trudno będą później. Upał tak doskwiera, że plany zasiewow pokrzyzowal.
Piękne pomidory, moje w fazie pierwszego kwitnienia.
Oprysk z czosnku muszę sprawdzić.

Pozdrawiam piękny rejon Chojnic


Najpierw długo śnieg zalegał, potem długo zimno, teraz u nas trzeba podlewać, wczoraj trochę popadało tyle co nic. Pozdrawiam miło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 16:50, 25 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
galgAsia napisał(a)
Basiu, pomidory piękne U mnie kwitną dopiero, ale przy cieple szybko zaowocują (mam nadzieję ). A ogórki też dosiewałam i skończyło się na kupnie gotowych sadzonek na targu. Zaczynają kwitnąć, oby smaczne były
W poprzednich latach miała zielonego pasiastego Green Zebra - polecam, przepyszny. Niestety, w tym roku nigdzie nie mogłam dostać nasion. Następnym razem, jak je dorwę, to poświęcę jednego pomidorka i sama zbiorę nasiona.


Muszę podejrzeć w notatkach jaka to dokładnie odmiana ja też niektóre sadzonki kupowałam, taki ten rok dziwny. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 21:45, 26 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Basieksp napisał(a)


Haniu my na czerwone też jeszcze musimy poczekać, są dość duże ale czerwone też pewnie w lipcu będą Haniu jak ja zobaczyłam Twój warzywnik, to o swoim pomyślałam, że nie ma co pokazywać, u mnie buraczki raptem 5 - 10 cm mają , fasola kiepsko wzeszła, a ogórki dosiewałam, brzoskwinie opadły, wiśnie jakąś chorobę złapały zasychają końcówki gałązek , dostały oprysk ale trzeba będzie jeszcze wyciąć chore gałązki, no to chociaż pomidory może będą Pozdrawiam


Basiu! Ja też musiałam pomidory dosiewać i kupiłam parę gotowych sadzonek, wiśnie pięknie kwitły, niby coś się zawiązało, a teraz nic prawie nie ma. Co roku miałam piękne cukinie, w tym ledwo zipią. Cóż zrobić, życie.
Raz się uda, a raz nie. A Twoje pomidory bezkonkurencyjne.
Miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 10:56, 27 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
galgAsia napisał(a)
Basiu, pomidory piękne U mnie kwitną dopiero, ale przy cieple szybko zaowocują (mam nadzieję ). A ogórki też dosiewałam i skończyło się na kupnie gotowych sadzonek na targu. Zaczynają kwitnąć, oby smaczne były
W poprzednich latach miała zielonego pasiastego Green Zebra - polecam, przepyszny. Niestety, w tym roku nigdzie nie mogłam dostać nasion. Następnym razem, jak je dorwę, to poświęcę jednego pomidorka i sama zbiorę nasiona.


Ten pomidor w paski to Black Vernissage
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:59, 27 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
Taki mały obchód
Łączka nabrała kolorów



Zaczynają pierwsze lilie





I hortensja też zaczyna kwitnąć

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies