Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 18:35, 15 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Dorota321 napisał(a)
U mnie podobnie z cebulowymi, ale ja jak to zobaczyłam to pokładłam na rabaty gałęzie świerkowe. Mam nadzieję, że w razie mrozów coś pomogą. Miałam kiedyś taki rok, że przyszedł w lutym mróz poniżej 15 stopni i wymarzło mi dużo roślin cebulowych.


Też pamiętam u siebie taki rok, prawie wszystkie tulipany pomarzły, jedynie te późniejsze się obroniły
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:37, 15 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Alija napisał(a)
Widząc kwiaty w ogrodzie o tej porze roku, robi się cieplej na sercu.
U Ciebie zdecydowanie idzie ku wiośnie.


No i jak słonko świeci, nawet przy małym mrozie to i dzień dłuższy się robi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:44, 15 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
malgorzatakarpacz napisał(a)
To samo zrobiłam jak Dorota--wszystkie wychylone ku słońcu cebulowe lekko przykryłam stroiszem--ciemiernika też jeszcze bym nie czyściła--jakieś chłody rzekomo idą.


Na większość rabat mam jakieś suche liście, nie sprzątam tego narazie, wrazie większych mrozów mam trochę gałązek tak na wszelki wypadek ale mam też kilka młodych wrażliwych roślin agrowłukniną otulone, dziś zajrzałam do jednej z nich a tam małe pączki, to chyba nie jest dobrze. Chyba je odkryję i będę obserwować pogodę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:46, 15 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Anda napisał(a)
U Ciebie naprawdę już się robi bardzo przedwiosennie


A dziś było naprawdę ładnie, tylko delikatny przymrozek trzymał
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:15, 15 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Basia
Kolejny wątek, który muszę nadrobić
Ciemierniki śliczne, a widokiem wychodzących u Ciebie krokusów i innych cebulowych (narcycy?) bardzo się pocieszyłam - u mnie też wyłażą, bałam się, że to za wcześnie, ale widać globalnie śpieszy im się po prostu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:34, 16 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Magara napisał(a)
Basia
Kolejny wątek, który muszę nadrobić
Ciemierniki śliczne, a widokiem wychodzących u Ciebie krokusów i innych cebulowych (narcycy?) bardzo się pocieszyłam - u mnie też wyłażą, bałam się, że to za wcześnie, ale widać globalnie śpieszy im się po prostu


Witam Trochę wcześnie, ale i tak jest w miarę ok, bo pamiętam jak cebulowe w grudniu wychodziły a teraz może ostrej zimy już nie będzie Pozdrawiam serdecznie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 14:42, 16 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Dziś trochę kolorów z parapetów okienych







____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
kasiek 14:56, 16 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O faktycznie u Ciebie tez już wiosenne podrygi Za chwilę wybuchnie zielone życie
Podziwiam kolekcje storczyków - przepiene!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Basieksp 15:06, 16 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
kasiek napisał(a)
O faktycznie u Ciebie tez już wiosenne podrygi Za chwilę wybuchnie zielone życie
Podziwiam kolekcje storczyków - przepiene!


Też jestem z nich zadowolona, bo dwa mam z własnej odnóżki i już jeden za chwilę zakwitnie, a ten żółtawy to taki staruszek był, którego na jesieni obciełam w połowie, korzeń miał strasznie przerośnięty, aż się przewracał, a teraz sobie rośnie i nawet kwitnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
eda 15:39, 16 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
Dziś trochę kolorów z parapetów okienych










Piękne kolorki parapetowe
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies