Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród amatora - proszę o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród amatora - proszę o pomoc

Tess 12:09, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gardenarium napisał(a)
Wyciągnij ją. posadź do doniczki w dobrą ziemię, ale nie zlewną, podlej Topsinem.
Nie stawiaj na słońcu. Musisz ją odizolować, bo może coś z ziemią nie tak albo ma chorobę grzybową.


To hosty też miewają chorobę grzybową? Pojęcia nie miałam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwona100na 12:18, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
JUż się za swoją hostę zabieram
Przyznaje ma ciasno ale jak sadziłam ją w zeszłym roku to było pusto ale pięknie rosła to ją tak zostawiłam
To jest słoneczne miejsce, ale myślałam że jak w zeszłym roku było jej na słoneczku dobrze to w tym też nie będzie narzekać

Tobsin jest , chęci są .... to lece
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 13:36, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
w ogrodzie w Dobrzycach oprócz cudownej roślinności
- tu ogród zwany ogrodem zmysłów niebiesko-żółty



urzekł mnie krasnal





oraz cudowna gospodyni


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
JulkAd 15:30, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
iwona100na napisał(a)
JulkAd - specjalnie dla Ciebie

hortensja - silver



hortensja - limelight



żurawka - marmelade






Iwonko bardzo Ci dziękuje za tak piękne zdjecia. Niestety muszę zamówić przez internet do siebie też limelight (niestety w okolicy nie ma), a w marketach tylko ogrodowe
Niedokładnie widzę ile ich tam posadziłaś? 2 czy 3?
U siebie dostałam Berry Marmolade, Root Beer, Plum Parfait, zobaczymy ja sobie poradzą
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 15:40, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Właśnie wróciłam z ogrodu - musiałam zrobić małe porządki
Hosty - w doniczkach
żurawka - która rosła pod hortensjami tez zniknęła i jeszcze trawiaste- kwiatki "wyleciały", w końcu jutro mają przyjść moje liliowce

zastanawiam się tylko czy jałowca też nie wysadzić z rabaty
jak myślicie?






i co wsadzić w jego miejsce?? myślałam o nina aurea
z tyłu planuje posadzić białego liliowca i nie wiem czy nie będzie za dużo
jak się liliowiec rozrośnie
a może coś na pniu? np. trzmielinę?




mam posadzone po 2 z każdej odmiany
W zeszłym roku też kupowałam przez internet

____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
JulkAd 20:35, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
iwona100na napisał(a)
w ogrodzie w Dobrzycach oprócz cudownej roślinności
- tu ogród zwany ogrodem zmysłów niebiesko-żółty



urzekł mnie krasnal





oraz cudowna gospodyni




Krasnal rzeczywiście obłędny. Początkowo miałam problem, żeby zobaczyć gdzie jego głowa, gdzie nogi, a gospodyni niczego sobie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 21:14, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
iwona100na napisał(a)
Właśnie wróciłam z ogrodu - musiałam zrobić małe porządki
Hosty - w doniczkach
żurawka - która rosła pod hortensjami tez zniknęła i jeszcze trawiaste- kwiatki "wyleciały", w końcu jutro mają przyjść moje liliowce

zastanawiam się tylko czy jałowca też nie wysadzić z rabaty
jak myślicie?






i co wsadzić w jego miejsce?? myślałam o nina aurea
z tyłu planuje posadzić białego liliowca i nie wiem czy nie będzie za dużo
jak się liliowiec rozrośnie
a może coś na pniu? np. trzmielinę?

mam posadzone po 2 z każdej odmiany
W zeszłym roku też kupowałam przez internet




Ja nie wiem ja z ekspansywnością tego jałowca? jeśli rośnie wolno to bym go na razie zostawiła i skusiła się na te białe liliowce za nim. Zobaczysz jak będą razem się komponować kiedy liliowce urosną. I wtedy zdecydujesz. Nie jestem niestety ekspertem, ale ja bym tak zrobiła.

Więc zostaje mi jednak internet (jak pamiętasz skąd brałaś to napisz mi na pv)
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 21:38, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki za szybką odpowiedź i namiary. No faktycznie ta druga piękna. Mi raczej zależy, żeby cało i zdrowo też dotarły do mnie
Miłego wieczorka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 08:58, 27 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Moje dotarły całe i zdrowe mam nadzieje że Twoje też takie dotrą
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 09:24, 27 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy - niedaleko Koszalina, zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja wciąż trwa. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha.
Ogrody zostały wielokrotnie nagrodzone, m.in. przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie "Turystyczny Produkt Roku" oraz zajął I miejsce jako "Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Środkowego"


Spacer po ogrodach był dla mnie cudownym doświadczeniem. Nie sposób opisać i przedstawić każdy jego zakątek, ale byłam nim na prawdę oczarowana.
Dość dużą grupę stanowią tutaj ogrody pobudzające różne zmysły min.
wzroku - czyli ogrody barw tj.

OGRÓD PURPURY I OGNIA - w stylu śródziemnomorskim
W ogrodzie tym dominują barwy i odcienie czerwieni od purpurowo-szkarłatnej kwiatów, poprzez przytłumione czerwone kolory gliny, terakoty, ściany muru, amfor i donic oraz ścieżek aż do zgaszonych czerwono-brązowych źdźbeł traw i liści rozchodnika.



NIEBIESKO - ŻÓŁTY - romantyczny
Niebieski we wszystkich odcieniach jest kolorem nieba i wody. Symbolizuje czystość, przepych, dostojeństwo, uspokaja, chłodzi a równocześnie nastraja optymistycznie.
Żółty zaś to kolor słońca. Ogrzewa i czyni kolor niebieski przyjaznym. Daje radość.




ŻÓŁTO - POMARAŃCZOWY - w stylu wiejskim

Ten ogród tonie w barwach słońca. Połączenie tych barw w równych proporcjach to płomień ognia dający ciepło i dużo radości. Nastraja bardzo pozytywnie.
Jest promienny i pełen życia. Jest połączeniem naturalnej wikliny, kamienia, gliny i drewna.




Kolejną grupę stanowią ogrody pobudzające zmysły węchu - to ogrody zapachu
Spacerując po nich należy choć na chwilę zatrzymać się zamknąć oczy i odetchnąć pełną piersią, a błogi zapach wypełnia powoli całe ciało, cudowne uczucie

OGRÓD HERBARIUM- ziołowy węzłowy
Trzy gatunki ziół: tymianek, ożanka, santolina przybierają kształt węzła-ciągłej zaplecionej linii w postaci niskich żywopłotów wpisanych w również niski obwódkowy symetryczny żywopłot z bukszpanu.


Kolejnym ogrodem o którym warto wspomnieć jest

OGRÓD JAPOŃSKO - klasyczny
Wywarł na mnie ogromne wrażenie





Do niezwykłych zakątków zależy zaliczyć
OGRÓD LEŚNY
Cudowne rzeźby szyszki, żołędzie nawet ławka, wszystkie wykonane z drewna. Każdy najmniejszy szczegół tej leśnej aranżacji przykuł moją uwagę - nawet śpiący na pniu krasnal




A o to inne zakątki naszej ogrodowej wycieczki





Ogrody są jak obrazy ciągle malowane, zmieniają się w zależności od pory roku i zapraszają nas do siebie, kuszą barwami, zapachem ...





____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies