Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród amatora - proszę o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród amatora - proszę o pomoc

JulkAd 22:14, 24 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Iwonko za odpowiedź, ucieszyłaś mnie tymi kancikami, że mało kłopotliwe są. Ja już mam nadzieję, w przyszłym tygodniu po swoich remontach, wejść do ogrodu z pracami, chociaż częściowymi.

Zdjęcia z wakacji wklej koniecznie, zwłaszcza jak ogrodowe
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 07:26, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Zdjęcia wkleje na pewno - bo wyszłam z tego ogrodu po prostu oczarowana - polecam kazdemu, kto będzie w tamtych okolicach

KOniecznie wklej zdjęcia z pracami w ogrodzie
A kanciki - niby takie to proste a jakie robią duże wrażenie estetyki. Jeśli chodzi o utrzymanie rabaty - bez chwastów (musze przyznać że mam ich mało) to idealna okazała się kora przekompostowana - wygląda jak czarna ziemia o zapachu obornika ale jest suuuper. Wczesniej miałam zwykłą kore i już jej nie chce. Kore przekompostowaną dostałam w Leroy Merlin - w żadnym ogrodniczym nie mieli takich cudów (przy najmniej u mnie)
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
JulkAd 11:19, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Wkleiłam Ci link dotyczący host (na który kiedyś trafiłam), chociaż myślę, że u Twoich to wina słońca jednak

http://www.encyklopediahost.info/hvx_wedlug_hostalibrary.html
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 11:22, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
duże dzięki już czytam
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
JulkAd 11:23, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
iwona100na napisał(a)
Zdjęcia wkleje na pewno - bo wyszłam z tego ogrodu po prostu oczarowana - polecam kazdemu, kto będzie w tamtych okolicach

KOniecznie wklej zdjęcia z pracami w ogrodzie
A kanciki - niby takie to proste a jakie robią duże wrażenie estetyki. Jeśli chodzi o utrzymanie rabaty - bez chwastów (musze przyznać że mam ich mało) to idealna okazała się kora przekompostowana - wygląda jak czarna ziemia o zapachu obornika ale jest suuuper. Wczesniej miałam zwykłą kore i już jej nie chce. Kore przekompostowaną dostałam w Leroy Merlin - w żadnym ogrodniczym nie mieli takich cudów (przy najmniej u mnie)


Ja mam w okolicy tylko Castoramę, do Leroy Merlin mam około 50 km, ale poszukam w małych CO.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 11:29, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Miłego dnia i miłej lektury
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 11:39, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
JulkAd - specjalnie dla Ciebie

hortensja - silver



hortensja - limelight



żurawka - marmelade




____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 11:41, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
moja chora hosta
jedna już padła, a druga wygląda tak:



może ktoś wie co jej jest?
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Tess 12:02, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
iwona100na napisał(a)
moja chora hosta
jedna już padła, a druga wygląda tak:



może ktoś wie co jej jest?


Pojęcia nie mam, ale widzę, że żurawka ją całkowicie zdominowała. Strasznie blisko tej żurawki rośnie. I czy ja się mylę, czy to miejsce, w którym rośnie hosta, jest słoneczne? Hosta lubi cień, no, może być półcień.
Niby na tym zdjeciu powyżej widać jakiś cień, ale na innych, do których sobie pobiegłam - nie bardzo ten cień jest

Ja bym ją stamtąd szybciutko zabrała, dała nową ziemię. Nawet do donicy można ją wsadzić na czas kuracji - łatwiej będzie jej znaleźć stosowne stanowisko.
Niczym nie ryzykujesz, jeśłi ma paść, to i tak padnie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 12:05, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyciągnij ją. posadź do doniczki w dobrą ziemię, ale nie zlewną, podlej Topsinem.
Nie stawiaj na słońcu. Musisz ją odizolować, bo może coś z ziemią nie tak albo ma chorobę grzybową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies