Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

Kasya 09:53, 05 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
inka74 napisał(a)
Dziewczyny, ale pomyślmy pozytywnie. Teraz każdego dnia mamy o kilka minut dłużej jasno a nie na odwrót. I już za miesiąc, może dwa, będzie całkiem znośnie

No właśnie…. Tylko ze tego zupełnie nie czuć jeszcze

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
lilarose 11:20, 05 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)


No robiłam np tak
Małe ziemniaczki, ogórki, cebulka słodka, gruby pieprz, oliwa
Albo + orzechy włoskie albo pestki słonecznika albo + ser pleśniowy lub oliwki
I wersja z oliwą częściej albo wersja z sosem śmietanowo majonezowo czosnkowym
Dodatki można zmieniac ale generalnie sałatka prosta z kilku składników

A jaka dokładnie była wtedy to ja nie pamietam


w tamtej na pewno nie było żadnego sera - oczywiście cały walor tej sałatki, to maleńkie młode ziemniaczki (tak, że wystarczy przeciąć na pół) i małe ogórki małosolne. Czyli sprawa mocno sezonowa. Bankowo tam były świeże zioła - i ja dodaję do swojej mięte, szczypiorek i koperek, pestki słonecznika też były
Nie pamiętałam sosu i dlatego szukałam autorki przepisu (ale z winegretem jest tez ok), tamten sos był bez majonezu/śmietany.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:24, 05 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
inka74 napisał(a)
Dziewczyny, ale pomyślmy pozytywnie. Teraz każdego dnia mamy o kilka minut dłużej jasno a nie na odwrót. I już za miesiąc, może dwa, będzie całkiem znośnie


tak, muszę wykuć na blachę te piękne słowa i codziennie rano je powtarzać, jak budzik dzwoni
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kasya 12:30, 05 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
lilarose napisał(a)


w tamtej na pewno nie było żadnego sera - oczywiście cały walor tej sałatki, to maleńkie młode ziemniaczki (tak, że wystarczy przeciąć na pół) i małe ogórki małosolne. Czyli sprawa mocno sezonowa. Bankowo tam były świeże zioła - i ja dodaję do swojej mięte, szczypiorek i koperek, pestki słonecznika też były
Nie pamiętałam sosu i dlatego szukałam autorki przepisu (ale z winegretem jest tez ok), tamten sos był bez majonezu/śmietany.

No to mogła być tylko oliwa i pieprz mlotkowany bo nie robię specjalnego sosu
Mogła być natka, szczypior, rukola
Małe ziemniaczki są cały czas w selgrosie
Słonecznik często dodaje bo lubie orzechowy posmak

Jak zamiast ogórków dodasz śledzika marynowanego to tez będzie dobra, tylko polecam wtedy sos śmietanowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
lilarose 20:16, 05 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)

No to mogła być tylko oliwa i pieprz mlotkowany bo nie robię specjalnego sosu
Mogła być natka, szczypior, rukola
Małe ziemniaczki są cały czas w selgrosie
Słonecznik często dodaje bo lubie orzechowy posmak

Jak zamiast ogórków dodasz śledzika marynowanego to tez będzie dobra, tylko polecam wtedy sos śmietanowy

u mnie w rodzinie robi się ziemniaczaną z zielonym ogórkiem, jajkiem i właśnie z natką i sosem na bazie majonezu - tez bardzo dobra, ale bardzo mi się podobała ta majowość składników Twojej, więc wolałabym, by pozostała sezonowa.
Ja kupuję wiosną takie maleńkie ziemniaczki od zwanych przez moją rodzinę "chłopaków" na pobliskim Zieleniaku - przywożą mi takie najmniejsze, bo mój syn uwielbia, jak je piekę w całości ze skórką, jak byłam mała moja babcia mi takie robiła. Rarytasik
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gosiek33 21:43, 05 sty 2023


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aż szkoda jeść takie piękności
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 19:35, 14 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Dzisiaj znowu trochę posprzątałam, 2 worki smieci do wystawienia
Wycięłam liście ciemiernikom bo zaczynają kwitnąć
Mnóstwo roślin rusza, wychodzą tulipany, żąkile, nawet orliki i floksy
Kalina furcatum ruszyła! Kurcze czy ona przeżyje mróz jak będzie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 20:26, 14 sty 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ale u Ciebie pracowicie! I kulinarnie. Przyłączam się do chóru zachwalających foccacie. Wyszły Ci przepięknie. Ogrodowo-kwiatowe. w selgrosie nigdy nie robiłam zakupów, więc nie wiem o jakich ziemniaczkach mówicie, ale przepisy na sałatki brzmą wspaniale U mnie ciemierniki tez ruszyły i mam ochote zciąć im liscie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasya 21:53, 14 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Ewa777 napisał(a)
Ale u Ciebie pracowicie! I kulinarnie. Przyłączam się do chóru zachwalających foccacie. Wyszły Ci przepięknie. Ogrodowo-kwiatowe. w selgrosie nigdy nie robiłam zakupów, więc nie wiem o jakich ziemniaczkach mówicie, ale przepisy na sałatki brzmą wspaniale U mnie ciemierniki tez ruszyły i mam ochote zciąć im liscie.

To chyba lepiej to zrobic żeby grzyba nie łapały i słoneczko miały
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 21:55, 14 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Jakby cos to scielam duzo galezi iglastych na świąteczne ozdoby…. Których nie zrobiłam..,
Wiec niby mam czym okrywać rabatki
Rozebrana choinka tez stoi na tarasie bo taka ładna i nic a nic nie gubi igieł
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies