Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród...

xkatrin32 18:31, 16 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Rzodkiewki nie a nasiona w domu były.
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Agania 18:43, 16 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiu ja walczę z perzem do tej pory, a wiesz, że z pokrzywą i ze skrzypem już nie walczę odkąd poznałam ich cudowną moc do wykorzystania w ogrodzie
Fajnie czekam na plony
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
oliwka 20:18, 16 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
xkatrin32 napisał(a)
Napiszę tutaj, na popularnym portalu aukcyjnym poszukaj wpisując Pojemniki do kompostowania odpadów - Organko
Dam znać jak już uzbieram całe wiaderko odpadków

Dzięki a info będę czekac:0) rzodkiewkę możesz dostać następnym razem. Ja swoją wysiałam kolejny raz. Tym razem jest cieplej i rzodkiewka rośnie w oczach:0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
xkatrin32 20:38, 16 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Przeraziła mnie ta ilość kłączy No ale może uda się zagłuszcyć chwasty jak już roślinki wzejdą przez ściółkowanie Rzodkiewkę dosieję koniecznie
Agato skrzypu u mnie nie ma, za to masa wrotyczu, trochę pokrzyw i chyba jeszcze nawłoć widziałam Chciała bym, żeby u mnie wierzbówka kiprzyca rosła, ale nigdzie w okolicy nie widziałam. Może za jakiś czas uda mi się ją do ogrodu sprowadzić.
Aaa i perz też ma jakieś właściwości lecznicze
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Agania 22:10, 16 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
A widzisz wrotycz to cenna roślina, pokrzywa też, ale do niej to uzbrojona
musisz podchdzić
Wierzbówka kiprzyca w końcu do mnie też mogłaby trafić drzwi otwarte
Perz aut
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
oliwka 16:55, 21 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
xkatrin32 napisał(a)
Przeraziła mnie ta ilość kłączy No ale może uda się zagłuszcyć chwasty jak już roślinki wzejdą przez ściółkowanie Rzodkiewkę dosieję koniecznie
Agato skrzypu u mnie nie ma, za to masa wrotyczu, trochę pokrzyw i chyba jeszcze nawłoć widziałam Chciała bym, żeby u mnie wierzbówka kiprzyca rosła, ale nigdzie w okolicy nie widziałam. Może za jakiś czas uda mi się ją do ogrodu sprowadzić.
Aaa i perz też ma jakieś właściwości lecznicze

Ja wierzbówke poznałam w Bieszczadach i Tatrach. Od razu ją pokochałam.Na naszych terenach jej nie widzialam :0)
Kasiu czy to juz niedługo mijaja dwa tygodnie od czasu zasiedlenia kompostownika ? już się łamię i chciałabym go kupić zanim pokażesz efekty.... :0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
xkatrin32 08:24, 22 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
oliwka napisał(a)

Ja wierzbówke poznałam w Bieszczadach i Tatrach. Od razu ją pokochałam.Na naszych terenach jej nie widzialam :0)
Kasiu czy to juz niedługo mijaja dwa tygodnie od czasu zasiedlenia kompostownika ? już się łamię i chciałabym go kupić zanim pokażesz efekty.... :0)


Jeszcze nie zdążyłam zapełnić kompostownika Potem jak już będzie pełny trzeba odczekać 2 tygodnie, zakopać i znów 2 tygodnie Trochę to potrwa jeszcze. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że nic nie śmierdzi. Kilka razy odlewałam herbatkę bokashi i użyłam jej do zasilenia kwiatków domowych Powiem tylko tyle, muszą być 2 pojemniki, bo gdzie gromadzić odpadki jak kompost będzie 2 tygodnie dojrzewał? A i ilość śmieci, w domu zmniejszyła się bardzo.

Jak już moja działka będzie przypominała ogród zamierzam sprowadzić wierzówkę i robić iwan czaj
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Milka 08:38, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
xkatrin32 napisał(a)
Karolino, to tak się wydaje, bo w około nie ma nic, ani nie ma żadnych nasadzeń. U mnie jest około 855m tylko

Tak akurat.
Najpierw szkielet zimozielony, bo ochrania i ciebie i rosliny, potem wybierz jakie linie lubisz, potem styl i dopiero nasadzenia.
Pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
xkatrin32 08:42, 22 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Milka napisał(a)

Tak akurat.
Najpierw szkielet zimozielony, bo ochrania i ciebie i rosliny, potem wybierz jakie linie lubisz, potem styl i dopiero nasadzenia.
Pozdrawiam


Witaj u mnie
Cały czas sobie powtarzam że to jeszcze nie czas na kupno roślin Od poniedziałku będą robić drogę, humus mają tozsypać na działce równając ją, rozplantują tę ziemię. Jak będzie gotowe będziemy myśleć o ogrodzeniu i nasadzeniach.
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
xkatrin32 10:50, 24 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Póki co, na działce dopiero przeorana pszenica, w poniedziałek jak pozwoli pogoda zaczną się prace nad drogą.
Postanowiłam popracować trochę nad balkonem
Tu główny użytkownik balkonu

Nowa skrzynia z którą było trochę przebojów. Podałam wymiary stolarzowi, a on owszem zrobił na wymiar, ale myślał że podałam mu wymiary wewnętrzne. Na szczęście udało się to naprawić.

Nasadzenia w skrzyni, szałwia, jakaś turzyca, euphorbia, w tle musiała znaleźć się fasolka synka

Tymianek i naparstnica

Koralik


Pytanie, czy mogę wyściółkować jabłonkę korą?
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies