Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród...

oliwka 20:49, 24 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Kasiu donica fajna, jasna ale masz tego wszystkiego dużo i róznorodnie:0) a gdzie masz jabłonkę?

Dziękuję za porady odnośnie kompostownik. Masz rację, dwa kompostownik trzeba miec musowo, tylko, ze ja nie mam az tyle miejsca. Muszę to przemyśleć jeszcze raz.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
xkatrin32 07:54, 25 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Kasiu, jak coś pojemniki można też trzymać jeden na drugim
Jabłonka to to maleństwo po prawej stronie w ceramicznej donicy

Nie była bym sobą, gdybym roślin nie dokupiła. Powinni mi zabrać dostęp do allegro, bo popadam w zakupoholizm
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
MagLu 18:59, 25 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 19
Jaki śliczny kotełek
xkatrin32 08:44, 26 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
MagLu napisał(a)
Jaki śliczny kotełek


Dziękuję w imieniu Malwy
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Narsilia 09:45, 26 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 436
Teren działki bardzo fajny, najgorzej jest zacząć a później się okazuje, że miejsca zaczyna brakować, tutaj już widzę sporo dobrych rad, aby teren przygotować dobrze pod ogród a i tak sama zobaczysz, że po sadzeniu jeszcze rośliny będą wędrować po ogrodzie, przynajmniej ja tak mam, że wsadzę ale za jakiś czas przenoszę na inne miejsce
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
xkatrin32 10:02, 26 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Pewnie tak będzie
Dotarła do mnie gryka, jak tyko prace nad drogą się skończą posieję
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
kasiab 06:13, 16 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Super Kasiu! Ja juz wysialam gryke na części która jest gotowa teraz niestety u nas upały mają być także będę działać po zachodniej i północnej stronie działki powodzenia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
xkatrin32 08:51, 10 maj 2021


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Witam się ponownie po niemal roku. Z różnych przyczyn nic w tamtym roku nie udało się zrobić na działce. Po zrobieniu drogi działeczka była tak rozjeżdżona, takie tam koleiny że się załamałam. W tym roku postanowiłam postawić skrzynie na warzywa i owoce. reszta działki leży odłogiem i zarasta perzem, pokrzywą i innym zielskiem. w miejscu na warzywnik rozłożyłam agrowółkninę, ale po postawieniu skrzyń została wewnątrz wycięta, tylko na ścieżce będzie leżała. Na to wysypiemy zrębki. Mam 15 nadstawek paletowych, jak na razie 2 dni ciężkiej pracy i 5 stoi Dzieciaki pomagały Skrzynie wypełnione są kompostem, posadzone maliny, porzeczki, sałaty, pory, cebule, marchew, buraczki złote i różne rodzaje jarmużu. Na koniec przymrozków czekają fasolki szparagowe, cukinie, dynie, ogórki, pomidory i papryka. Przykryłam agrowłókniną, a kapustne będę także przykrywała siatką przeciw owadom. Nie wiem co to będzie, bo jest tam masa ślimaków, tych paskudnych bez muszelki. Pod kartonami zostawionymi tam siedziało ich kilkanaście, bleeee. Kupiłam granulki na ślimaki, ale takie co nie szkodzą innym zwierzętom ani ptakom. Noe chcę używać szkodliwej chemii.
Resztę działki, z powodu tych cholernych dziur chyba oddam w ręce kogoś kto ma sprzęt, i wyrówna. Tylko co dalej? Wysypać jakieś nasiona traw z mikrokoniczyną? Łąkę kwietną? Dodam że nie ma możliwości podlewania. Nie mam tam jeszcze doprowadzonej wody, czekamy. Dla warzyw wodę przywożę w baniaczkach 5l.







____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Narsilia 09:38, 11 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 436
Skrzynie super, na pewno się sprawdzą sama mam od roku 1 na próbę i będę dorabiać kolejne, ale trzeba było sobie zostawić choć małe odstępy pomiędzy skrzyniami, łatwiej jeszcze by było z każdej strony mieć do nich dostęp, wiem, że powiesz,że nie są duże i że i tak sięgniesz, ale w perspektywie czasu może tego brakować.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
xkatrin32 10:41, 11 maj 2021


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Dzięki za komentarz. Skrzynie mają tylko 120 na 80 cm. spokojnie z obu stron da się sięgnąć. Ma być jeszcze 10 skrzyń i musiałam to jakoś zagęścić, bo teren nie za duży Boję się tylko co będzie jak pogoda się zmieni i wypełzną ślimaki.
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies