Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród i zaciszny taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i zaciszny taras

Magda83 22:39, 05 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Witam w moim wątku,

Ogrodowisko znam od dawna, postanowiłam zalogować się i założyć swój wątek, żeby nie powielać błędów w zakładaniu ogrodu i zmotywować się do działania.
W 2017 zamieszkaliśmy w nowym domu( ja, mąż i 2 chłopców w wieku rok i 3,5 roku),na początku roku 2018 ogrodziliśmy naszą działkę, której wielkość to 9,5 ara, z czego dom zajmuje 112 m kwadratowych. Wiosna i lato to był czas kiedy założyliśmy trawnik oraz warzywnik, jakoś nie mieliśmy głowy do sadzenia roślin ozdobnych, jednak z początkiem jesieni 2018 założyliśmy rabatę. Bez planu oczywiście, kupując chciejstwa , ale podobało nam się. Jesień, zima, wiosna i lato 2019, to był czas kiedy zakładaliśmy kolejne rabaty i kupowaliśmy różne rośliny. Wiosną 2020 przyszła refleksja, że tak się nie da
Ale nie wszystko zrobiliśmy źle, rabaty od początku wyłożone były kartonami i korą, zresztą tak uprawiamy warzywniak - bez żadnego kopania, jest wysypany kompostem z własnej produkcji ( robimy go od czasu jak tu mieszkamy) przykryty kartonami a na górze słoma.
Teraz już wiem, że najważniejsza rzecz to plan i taki stworzyłam, jednak liczę na to, że ktoś go spojrzy na niego krytycznym okiem, aktualnie zajmuje sie poprawą struktury gleby w miejscach, gdzie docelowo będą rabaty. Podobają mi się proste, nowoczesne ogrody, jednak marzy mi się jakieś drzewo, które wiosną będzię opsypane białymi kwiatkami i zmieści się w okolicach tarasu. Lubię trawy, szałwie, bergenie, piwonię, czosnki ozdobne. Ogród chce podzielić na kilka części, w tym pierwszą frontową, oddzielić od tarasu ekranami z tuji. Im więcej piszę, tym bardziej chcę wszystko napisać może na początek wrzucę swój plan i zdjęcie domu od frontu. I jeszcze jedno jeśli chodzi o kolor frontowej części, to chciałabym dominujący bordowy (tzn poza zielonym oczywiście) z dodatkiem różowego w różnych odcieniach.





zielony kolor, to oznaczone żywopłoty, które chcę aby były formowane w prostopadłościany, kolor limonkowy, to niski żywopłot może z bukszpanu, poniżej chciałabym posadzić bergenie oraz trawy zimozielone w odcieniu bordowego, natomiast między drzewami, które będą przed zywopłotem ( 3 śliwy pissardi szczepione na około 1,70), a niskim żywopłotem z bukszpanu też chciałabym jakieś zimozielone trawy, a pomiędzy nie jeżowki w kolorze ciemnej fuksji.

Widzę, że zdjęcie mojego planu nie wygląda dobrze i nic na nim nie widać, jutro to poprawię i wkleję nowe zdjęcie ;(
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
andzia458 12:37, 06 maj 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Hej Magda. Przychodzę z rewizytą. No w planowaniu to ja Ci nie pomogę, bo sama tej pomocy potrzebuję. Ale będę zaglądać i kibicować, razem raźniej.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Magda83 15:16, 06 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17


Dokładnie Aniu, dlatego się przywitałam, bo zawsze można coś ciekawego się dowiedzieć i nie powielać błędów, jak ja patrzę na tą swoją działke, to już mi się pomysły kończą a Ty masz dużo więcej do zagospodarowania więc trzymam kciuki
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
basik 19:04, 06 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Witam się i ja
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
SylwiaBe 19:06, 06 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Ja także się witam będę kibicować i obserwować, sama jestem na etapie projektowania i aranżacji ogrodu, także niewiele pomogę
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 19:07, 06 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Zrób zdjęcia jak to teraz wygląda
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sylwik69 22:04, 06 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj z opisu wynika,że dużo udało się Wam zrobić i dużo roślin posadzić faktycznie brakuje zdjęć aby zobaczyć Twój plan w realu!
Nawet jeśli nie jesteś zadowolona z efektów Waszej pracy zawsze da się coś zmienić,przesadzić i nigdy nie jest tak,aby nie można było swoją pracą dążyć do doskonałości
O ziemię zadbaliście,a to podstawa !!! pokazuj zdjęcia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magda83 19:37, 07 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Witam, wrzucam fotki domu od frontu



I widok z okna kuchennego na rabatę, o której pisałam w pierwszym poście, na której docelową mają rosnąć śliwy pissardi, ale cały czas się zastanawiam czy nie lepiej dac formy wielopniowe np nigra..

Oraz widok z salonu na taras jak widać muszę tam posadzić żywopłot chce zrobić go w postaci strzyżonego prostopadłościanu z tuj



A może ktoś ma jakąś inną wizję i coś doradzi, proszę piszcie
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
Magda83 19:39, 07 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Sylwia, Sylwia, Ania, Basia dziękuje za odwiedziny, to miłe
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
Magda83 20:29, 07 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Wrzucam jeszcze zdjęcie, jak dom jest usytuowany na działce, działka ma ok 45 m dlugości i 20 szerokości

____________________
Magdaogród i zaciszny taras
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies