Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie, ale trochę romantycznie...chciałabym

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie, ale trochę romantycznie...chciałabym

basik 15:15, 04 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Po paru latach czytania i podziwiania Waszych poczynań chciałabym się i ja przywitać. Moja działka doczekała się czasów by awansować na ogród. Przynajmniej w założeniu i staraniach

Po wprowadzeniu się do domu (prawie 8 lat temu) chyba ze 3 razy równaliśmy teren, sialiśmy trawę, potem zmiana koncepcji...aż do momentu projektu.

Działka jest spora, ponad 12 ar, ale dużą część stanowi droga dojazdowa, dom stoi niemalże na końcu, czyli duża część ogrodu będzie z przodu domu. Są też skarpy, skarpki, ziemia gliniasta...i dużo słońca.

Projekt mamy od 4 lat (taki wykonany po zachwytach ogrodami nowoczesnymi). Jednak kwiaty (róże, które uwielbiam, jeżówki, lawenda, werbena i inne muszą być). Przez te cztery lata ogrodowo-roślinowo nie zrobiliśmy nic. Skupiliśmy się na ogrodzeniu, podjeździe, wytyczeniu rabat, przygotowaniu ziemi. W zeszłym roku zasialiśmy poplon z gorczycy, nawieźliśmy obornika, sypnęliśmy mączką bazaltową, korą drobną...Jedna skarpa została zlikwidowana, został zrobiony jako murek oporowy gabion. Nie wszystkie rabaty zostały wytyczone i przygotowane. W tym roku dalsze prace.
Niestety niektóre fragmenty projektu muszą być zmodyfikowane pod nasze aktualne potrzeby czy zmianę koncepcji. Mam nadzieję, że z Waszym doświadczeniem i może innym spojrzeniem mogę liczyć na pomoc i dobre rady.
Zapraszam do podglądania, motywowania naszych poczynań.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
basik 15:24, 04 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
W połowie kwietnia zasadziliśmy część żywopłotu z grabów. Trochę zabrakło sadzonek do tego co zaplanowaliśmy na teraz, ale już za późno na sadzonki z gołym korzeniem. Sadzonki malusie (aż za) - miały być koło 50 cm, a przyszły 35- 40 cm. Wyłożyliśmy tekturą falistą i korą. Dużo grabików ma listki, na inne ciągle czekam z nadzieją, że się zbiorą.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
basik 15:33, 04 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
W tylnej części ogrodu musieliśmy dokonać zmian. Zlikwidowaliśmy garaż blaszak (zdecydowaliśmy się na budowę wiaty przy domu - kiedyś) W jego miejsce staną na dniach skrzynie na warzywa - dwie sztuki. Obok zasadziliśmy malinki (dziękuję Gosi - margaretka3 za krzaczki), borówki w 3 odmianach.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Gardenarium 14:51, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Graby na pewno się zbiorą i będą kiedyś pięknym żywopłotem Link dobrze działa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda83 16:53, 05 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Witaj Basiu, również chciałabym mieć ogród nowoczesny, ale trochę romantyczny więc będę z ciekawością obserwować Twoje poczynania.

Pozdrawiam
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
basik 14:49, 06 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Danusiu, bardzo dziękuję za odwiedziny i za dobre słowo otuchy o żywopłocie
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
basik 14:51, 06 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Magda83 napisał(a)
Witaj Basiu, również chciałabym mieć ogród nowoczesny, ale trochę romantyczny więc będę z ciekawością obserwować Twoje poczynania.

Pozdrawiam


Cześć Magdo, mam nadzieję że w tym sezonie już będzie coś widać
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
MartaCho 19:17, 06 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Hej Basiu,
widzę, że założyłaś swój wątek! bardzo się cieszę, nowa przygoda się zaczyna i będę obserwować.

Pierwsze poczynania już bardzo optymistycznie zapowiadają co będzie dalej. Co planujesz w skrzyniach wysiać?

Post od Danusi pociesza i mnie w kwestii grabów

Jaki masz plan na nasadzenia? Zdradzisz coś więcej?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
basik 23:03, 06 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
MartaCho napisał(a)
Hej Basiu,
widzę, że założyłaś swój wątek! bardzo się cieszę, nowa przygoda się zaczyna i będę obserwować.

Pierwsze poczynania już bardzo optymistycznie zapowiadają co będzie dalej. Co planujesz w skrzyniach wysiać?

Post od Danusi pociesza i mnie w kwestii grabów

Jaki masz plan na nasadzenia? Zdradzisz coś więcej?


Hej
w skrzyniach standardzik - marchewka, selery, pory, szczypiorek, koperek, szpinak, sałaty. W tamtym roku w starych skrzyniach miałam pomidory jeszcze i ogórki, ale w tym zrezygnuję z nich, bo pomidorów miałam niedużo, w większości łapały zarazę, jedynie koktajlowe fajnie owocowały. Jednak do pomidorów szklarnia by się przydała.
W najbliższym czasie planuję obsadzić rabaty blisko domu. Będą tam trawy (seslerie),lawenda, jeżówki i miały byc bukszpany. W związku z tym, że są one ostatnio bardzo odradzane pewnie będę musiała znaleźć im zamiennik. Może jakiś cis na kulki?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
MartaCho 07:18, 07 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Tak, dokładnie. U mnie też dziewczyny odradzały bukszpany, bo ćma niestety atakuje i trzeba uważać. Cisy są piękne! Gotowe kulki są makabrycznie drogie, ale można fajnie samemu przyciąć, zagęszczą się i za sezon- dwa będzie zgrabna kuleczka
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies