Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zagubiona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zagubiona

nani 11:10, 08 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Sciana zachodnia wygląda nijak.

jest tu taras, który będziemy rozbudowywać w przyszłym roku. Rośnie tu jedynie róża oraz biały lilak który chcę wysadzić.
Obok różowej róży dosadzę drugą różową pnącą. To jedyne pomysły jak na razie na tą rabatę.
nani 11:15, 08 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Sciana zachodnia wygląda nijak.

jest tu taras, który będziemy rozbudowywać w przyszłym roku. Rośnie tu jedynie róża oraz biały lilak który chcę wysadzić.
Obok różowej róży dosadzę drugą różową pnącą. To jedyne pomysły jak na razie na tą rabatę.
nani 11:17, 08 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Voila sciana pn, jak na razie trochę tu iglaków oraz trawa. Na chwilę obecną nie mam w planach żadnej aranżacji, ale może ktoś z Was ma jakiś pomysł?
nani 11:21, 08 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Po stronie zachodniej mamy również skarpę. Dawniej w całości obsadzonej w iglakach, które po 15 latach powyrastały. Na dodatek tegoroczne prace utrwalające skarpę wymagały wycięcia wielu z nich. Do tego zielona folia i .... nie lubię zapuszczać się w tę stronę .....
nani 11:25, 08 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
O to efekt prac umacniających skarpę , prawdę mówiąc nikt nie jest zadowolony z widoku końcowego i coś z tym fantem trzeba zrobić. To tez temat na przyszły rok, geokratę będziemy musieli czymś zagospodarować..... Na pierwszym planie pozostałości iglaków, których na potrzeby zdjęcia niestety nie byłam w stanie usunąć .
anka 12:39, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
witaj. masz już ładne duże okazy- zazdroszczę. Z pewnością uda Ci się je zaaranżować z nowymi nasadzeniami. Po obejrzeniu wielu forumowych ogrodów i realizacji p. Danusi też doszłam do wniosku,że dużo wcale nie znaczy dobrze i ładnie (mój kawałek ogrodu potwierdza tylko tą regułę).
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
hanka_andrus 13:26, 08 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W tle za płotem masz same liściaste drzewa.Między tymi iglakami aż prosi się o nawiązanie do otoczenia posadzeniem jakichś krzewów lub drzew.Czy to umocnienie skarpy tworzy jakiś zakątek? Jak duża jest to powierzcnia,podaj wymiary.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
nani 13:18, 14 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19


Haniu, pozwól, że najpierw powrócę do ściany południowej. Posadziłam na jej krańcach róże pnące (nr 1) białą + bordową. Długość ściany to ok 10 m. Na pierwszym planie wzdłuż muru mogłabym posadzić lawendę a jako środkowe piętro ostróżki... Będzie chyba konflikt co do warunków glebowych, bo z tego co kojarzę to ostróżki lubią wilgotną żyzną glebę , a lawenda wręcz przeciwnie.

Jedno jest pewne, lawenda musi być, doradźcie proszę czy dosadzać coś jeszcze, jeśli tak, jaki kolor byłby odpowiedni przy kombinacji lawendowy, biało-bordowy?

Gardenarium 21:42, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tutaj jest za dużo dużych drzew i w dodatku wszystkie w jednym kolorze. Smutno jest

Ten cyprysik Boulevard nadaje się na bonsai, albo do wyrzucenia. Brakuje mi tu coś żółtego, może na dole cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana, albo chociaż jałowce Gold Star. Może hortesje L.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nani 10:32, 15 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Zdecyduję się hortensje, ale dopiero na wiosnę. Tej jesieni mam jeszcze zamiar zasadzić róże na ścianie zachodniej no i ta nieszczęsna strona pd, o które rozwodziłam się wyżej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies