Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zagubiona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zagubiona

nani 17:31, 05 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Witam wszystkich!

To jakis cud, ze natrafiłam dzisiaj na ten portal. Najchętniej spędziłabym przed nim całe popołudnie, ale niestety 4 miesięczne niemowlę notorycznie mnie od niego odrywa. Ja również jestem miłośniczka ogrodów, uwielbiam kopać, podcinać, przekopywać. Kilka lat temu wprowadziłam się do domu męża. Ogród bardzo zaniedbany, teściowie nie mają czasu, mąz nie ma zacięcia. I zostałam z tym sama. Tej jesieni postanowiłam wziąć się za niego porządnie - naczytałam się artykułów, pożyczyłam od znajomych poradniki jak zakładać ogród i w końcu - uderzyłam na giełdę kwiatów oraz do szkółek! .
Efekt - nie mogę sobie poradzić z ilością roslin - a zwłaszcza cebulek jakie zakupiłam. Od paru dni chodzę i przestawiam na okrągło rośliny w doniczkach szukając idealnego efektu. Chyba się pogubiłam w tym wszystkim - rzeczywistość jest brutalna - a każda aranżacja daleka od tej jaką sobie wyobraziłam.
Dzis wieczorkiem postaram się dołączyc zdjęcia ogrdu oraz listę zakupionych przeze mnie roslin. może ktoś mi pomoże w tym bałaganie.....
hanka_andrus 18:08, 05 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pomoże, pomoże, nie zostaniesz sama......tylko musisz się odzywać i pytać.
Zdjęcia i plan ogrodu mile widziane z zaznaczeniem stron słonecznych i zacienionych.Piszesz ,że jakiś ogród zastałaś.Opisz jakie tam są drzewa i krzewy,może jakieś duże byliny,i w ogóle jak to wygląda.
No i oczywiście ,WITAJ!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
alinak 18:20, 05 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
te drzewa które są mogą utworzyć fajny trzon ogrodu .....witaj .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 18:51, 05 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
witaj
Na pewno chętnie pomożemy - a cebulek sadź ile chcesz, bo będzie pięknie wiosną, a potem się je wykopie i problemu nie będzie - gorzej z tymi stałymi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 18:55, 05 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
no właśnie, można zawsze potem wykopać więc nie ma strachu a starym ogrodem się nie martw, to
może być nawet skarb jeśli są w nim wieloletnie ozdobne krzewy oraz drzewa. Czasem czeka się na to
latami a można mieć od razu. również witam.
____________________
paweł
zbigniew_gazda 21:07, 05 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Witam Nani i już przebieram nóżkami kiedy zobaczę fotki ogrodu. Taki jaki jest w tej chwili .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:45, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj zagubiona ogrodniczko

Pomożemy, jak najbardziej bo lubimy tutaj sobie pomagać. Powklejaj zdjęcia swojej działki i roślin.
Przyjrzymy się i każdy coś doradzi z dobrego serca.
Jesli ogród zastany to pewnie duże drzewa już rosną. Powiemy Ci, co z tym zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nani 13:54, 06 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
W końcu udało mi się zrobić zdjęcia ogrodu. Poniżej zamieszczę również mapkę ogrodu z odległościami i obecnym zagospodarowaniem. Oto fragment ściany wschodniej. Postanowiłam ogrodzić rabatę od chodnika żywopłotem z bukszpanu. Ponieważ wielokrotnie próbowałam tutaj sadzić rośliny kwitnące /z marnym skutkiem/ tym razem zrezygnowałam z nich na rzecz berberysu płożącego i tawuł. Ziemia w tym miejscu jest gliniasta i nic nie chce tu rosnąć. dodatkowym utrudnieniem doboru roślin są pobliski klon oraz świerk które troszkę zacieniają tą rabatkę. Tuż przy rynnie wsadziłam bluszcza pospolitego co by piął się po filarze. Tuz przy chodniku miałam w planie zasadzić trzmielinę oraz barwinka. Mam jednak wątpliwości co do wyglądu końcowego i przyznam szczerze - nie czuję tej rabaty z takim zagospodarowaniem.

nani 14:03, 06 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
Kolejny problem to również rabatka na na prawo od wejscia. Rośnie tutaj już brzoza oraz iglak, trudny do zdefiniowania dla takiego laika jak ja. Dawniej rosła tutaj trzmielina oraz berberys o jaskrawozielonych listkach. Ponieważ w tym roku wykonywane były w ogrodzie prace drenażowe - wiele roślin zostało przekopanych na czas robót. Nie mając pomysłu co dalej - posadziłam ponownie w tym miejscu te same roślinki. Moze jak się opuszczą to będą jakoś efektowniej wyglądać....
nani 14:12, 06 paź 2011

Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 19
I o to rabata z którą wiązałam nadzieję, ponieważ jest to zakątek niezwykle romantyczny /sciana wsch cd/.
Rósł tu jedynie świerk srebrny /?/ oraz thuja. Postanowiłam zagospodarować ją "na kwaśno". Dosadziłam rododendrona o kwiatach różowo-zółtych, w planie mam dosadzić azalie /powinny dotrzeć do mnie jutro/. W kącie rosną przesadzane 2 dni temu funkie, pod thują fiołek, dookoła rododendrona miodunki, wzdłuż murku żurawki do czasu az znajdę dla nich sensowniejsze miejsce.
Przy przejściu posadzę bukszpan - będzie to kontynuacja żywopłotu z rabaty obok. Brak pomysłu co dalej i jakiej rośliny okrywowej użyć - runianki czy miodunki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies