Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sielskie Klimaty - z nieciekawego wiejskiego ogrodu tworzę swoje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sielskie Klimaty - z nieciekawego wiejskiego ogrodu tworzę swoje miejsce na ziemi

SielskieKlim... 23:10, 30 maj 2020


Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 22
Witajcie Mam 30 lat i miłość do ogrodów i kwiatów we krwi. Bazę informacji przekazaną przez babcię i mamę wzbogacam o własne doświadczenia. Od około dwóch lat przekształcam stary, łysawy, wiejski ogródek w klimatyczny rustykalny, sielski krajobraz. Małymi kroczkami tworzę rabaty, wytyczam ścieżki, zbieram dekoracje, poprawiam, udoskonalam, zmieniam. W ogrodzie mogę spędzać całe dnie! Nie straszne mi pielenie, żmudne wysiewanie roślin jednorocznych do wielodoniczek czy podlewanie całego ogrodu deszczówką za pomocą konewki... Przede mną wiele lat pracy by uzyskać zadowalające efekty, ale cieszy mnie każdy rozwinięty kwiat, każda nowa roślina, każda bylina i której udało się przetrwać kolejny rok.

Jestem wielbicielką kwiatów nadających się na cięte - skończyłam kurs florystyczny i ogromną przyjemność sprawia mi zbieranie i układanie kwiatów, wicie wianków i tworzenie dekoracji. Jestem też fanką staroci, których i w moim ogrodzie nie brakuje. Staram się nie zrobić z podwórka skansenu, ale mam słabość do starych donic, narzędzi, zardzewiałych i cynkowych przedmiotów... Często uwieczniam "obrazki" z mojego ogrodu na pamiątkę i chętnie się nimi podzielę

Na "Dzień dobry" kilka wiosennych kadrów:













____________________
https://www.instagram.com/kasia_lukaszenko/
sylwia_slomc... 23:15, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
O jak wiele nas łączy Witam się i zaznaczam bo coś czuję, że tu się nie będzie nudzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 07:23, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Witaj
zapowiada się niesamowity ,klimatyczny ogród
to zdjęcie ze stołem -świetne
Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mariposa 08:53, 31 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, przypadkiem tu weszłam, ale już mi się podoba
Ja też marzyłam o ogrodzie pełnym kwiatów, aby zawsze mieć pełne wazony, na razie szkoda mi ciąć , w ogrodzie tak im ładnie...
____________________
Ela Motylogród
Ogrodowy_Kal... 09:08, 31 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Witam, zobaczysz jak szybo osiągniesz zamierzone efekty. Mi bardzo podoba się zdjęcie z cynkowymi pojemnikami, mam dużą wannę, a muszę zdobyć jeszcze wiadra Powodzenia
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Anda 14:42, 31 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Witam rownież Piękna kolekcja maków Bardzo lubię sielskie klimaty, będę zaglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 18:30, 31 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj! Fajnie, że do nas trafiłaś. Lubię i kwiaty i bukiety.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 19:28, 31 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Witaj, ściągnęło mnie do Ciebie jedno słowo "sielski" i widzę, że nie na darmo. Zanim zaczęłam czytać i zobaczyłam zdjęcie z bukietem, pomyślałam: oho, florystka W punkt. Zaznaczam, bo może być ciekawie i tak, jak lubię
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Monia81 19:33, 31 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
To ja też się przywitam kolekcja maków i orlików piękna, a bukiecik z ogrodowych kwiatów bardzo urokliwy pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
SielskieKlim... 22:58, 11 cze 2020


Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 22
Dzięki za miłe przyjęcie kobietki! W końcu mam czas zajrzeć do każdej z Was

sylwia_slomczewska napisał(a)
O jak wiele nas łączy Witam się i zaznaczam bo coś czuję, że tu się nie będzie nudzić


Twój ogród wydaje się ogromny - masz tam pole do popisu! I tyle pięknych roślin...


Magleska napisał(a)
Witaj
zapowiada się niesamowity ,klimatyczny ogród
to zdjęcie ze stołem -świetne
Pozdrawiam


Ten stołek to podstawa pod stare urządzenie do robienia masła - tłuszcz doskonale go zakonserwował U Ciebie pięknie, kolory fajnie wybijają się na tle szarości małej architektury. Super grządki podwyższone! Widzę, że prace projektowe nadal trwają więc będzie jeszcze ładniej




____________________
https://www.instagram.com/kasia_lukaszenko/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies