Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Jałowiec 'Blue Arrow' choroby i szkodniki - przeniesiony

Pokaż wątki Pokaż posty

Jałowiec 'Blue Arrow' choroby i szkodniki - przeniesiony

Dziedziol 13:44, 25 lip 2020

Dołączył: 25 lip 2020
Posty: 6
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu występującego w niektórych moich jałowcach blue arrow.
Jałowce sadzone rok temu. Przyrost w tym roku niesamowicie duży, poszły także na boki. Przyciąłem bo były bardzo szersze na górze niż na dole.

Zauważyłem wcześniej problem, że niektóre sztuki od środka brązowieją i stacą igły. Dzieje się to od pnia. Problem jest taki, że tak nie dzieje się ze wszystkimi tylko z nielicznymi (od strony sąsiada).

Jałowce mają odciętą linię kroplującą. Nie podlewam ich.
Nawoziłem 2x, podlałem Substralem przeciw zgniliźnie (mamy wyjątkowe mokre lato) oraz opryskałem Topsinem. Żadnych miseczników etc nie ma na jałowcach.
Zamieszczam zdjęcia. Proszę o pomoc i o radę co robić a może to normalne?
Gardenarium 08:27, 02 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posty przeniesione do watku istniejacego

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3254-choroby-i-szkodniki-jalowcow-jalowiec-juniperus?page=9
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies