Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

karmicaffe 15:42, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Dzień dobry,

Ponad rok temu poważnie się pochorowałam ... wylądowałam na długim L4 i w tym czasie odkryłam OGRODOWISKO. Podglądam Wasze ogrody.... są przepiękne...

Długo biłam się z myślami czy zamieszczać zdjęcia mojej działki bo po prostu mi wstyd .... ale co tam raz kozie śmierć... miejcie dla mnie litość

Coś tam próbuję sama wykombinować ale stanęłam w punkcie gdzie nie mam całkowicie pomysłu...

Cały problem tkwi w kompletnym braku czasu w okresie wiosennym aż do października....

Sama nie jestem w stanie wykonać cięższych prac ogrodowych i muszę czekać na pomoc mojego M., który niestety ma czasu na ogród jak na lekarstwo

I tak próbuję podkradać chwastom metr po metrze

Kiedy do braku czasu doda się ograniczone fundusze przepis na klapę ogrodową gotowy



Zacznę od ogrodowej skarpy... nie patrzcie proszę na okropne szczątki ogrodzenia mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się coś wykombinować

Zaznaczyłam kreską linię jaką chciałabym poszerzyć skarpę dołem


____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 16:03, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113


w zeszłym roku podczas mojego pobytu w sanatorium sąsiad wyciął szpaler starych tui który doskonale nas izolował były tak duże jak te w tle u następnego sąsiada.

Posadziłam tam rododendrony hosty oraz hortensje limki bo miejsce było zacienione .... teraz zrobiła się patelnia ...
szkoda, że powiedziałam sąsiadowi, że tuje mi nie przeszkadzają i posadziłam rośliny cieniolubne może uratowałabym ten żywopłot
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 21:30, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Dom jest położony poniżej poziomu drogi stąd z każdej strony skarpy i skarpki
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 21:35, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
I jeszcze początki zagospodarowania terenu pod starymi olchami
zielona obwódka do wyrzucenia. Korzenie uniemożliwiają wkopanie.
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 21:41, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Liczę na Waszą pomoc w doborze drzewek na długiej skarpie. Bardzo chciałabym zrobić tam obwódki z bukszpanów ale na to muszę poczekać do remontu ogrodzenia. Nie chcemy zasłaniać się tak jak nasi sąsiedzi kilkumetrowymi tujami. Pomyślałam o klonach szczepionych na wysokości co najmniej 2m, ale nie mogę się zdecydować na kolor... wykluczyłam tylko bordowy bo będzie zbyt ciemno...

są tam już hortensje, jeżówki - trawy które niestety wyschły, róże okrywowe białe


Teren ma potencjał, mam nadzieję, że z Waszą pomocą go wydobędę

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 21:48, 27 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Mała skarpa
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 12:15, 28 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Z tą długą skarpą to też chciałabym coś pozmieniać ....

Moje ostatnie zakupy to berberys green carpet w ilości 16szt.

Może coś takiego?
czerwone to berberysy red carpet , żółte - pięciorniki, szare trzmielina
ciemnozielone irga,
na górze różowe to hortensje, z boku zielone RH

może ktoś zaproponuje inny układ tych roślin które już są posadzone ....
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
galgAsia 12:28, 28 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć Faktycznie, teren ma potencjał, ale jest też trudny. I trudno będzie uzyskać pomoc , bo się tajniaczysz

Przede wszystkim - zrób podpis zielony, będzie można Cię znaleźć. Następnie plan - z zaznaczeniem stron świata, wymiarów, istniejących zabudowań i rabat. Bez tego ani rusz No i dosyć istotne - jaka ziemia, jakie miejsce na mapie

Siedziałaś na O., więc masz na pewno jakieś swoje ulubione ogrody, jakiś pomysł, w którą stronę chciałabyś iść. Ulubione rośliny Warto byłoby wiedzieć, co w tym ogrodzie ma być - rabaty ozdobne, warzywnik, jagodnik, sad, miejsce dla dzieci, strefa wypoczynkowa z miejscem na ognisko / grill.

No i trzeba z tym bagażem pochodzić po wątkach, pokazać się, popytać i poprosić o pomoc I na pewno ją uzyskasz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
karmicaffe 07:46, 30 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Dzień dobry Asiu

Bardzo dziękuję za Twój wpis właśnie czytałam o tych podpisach i nie mogłam zaskoczyć o co chodzi, kiedy się tu zalogowałam to wydawało się że wszystko ok

Mam nadzieję, że już działa
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 09:51, 30 lip 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
na wschodniej stronie wzdłuż drogi znajduje się najdłuższa i najwyższa skarpa. z uwagi na drzewa rosnące po drugiej stronie ulicy słoneczko świeci tam od 11 do wieczora.
Mała skarpa jest w słoneczku od rana do wieczora.
Podobnie jak ta ze skoszoną trawą.



____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies