Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

Gardenarium 18:15, 05 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karmicaffe napisał(a)
No i posadziłam

Skoro nikt nie chciał pomóc

Najwyżej za jakiś czas znowu będę zmieniać

Teraz czekam na dostawę róż!




Tutaj aż się prosi zasłonić te budowle, rabata jest ok, ale wzrok leci na domy i budki szopki...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:18, 05 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roocika 11:20, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Hej Ewa, masz ogromną działkę, zaznaczam do podladania Ciezko sie doradza w takim terenie, wiem co piszę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
karmicaffe 06:28, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Magleska napisał(a)
Witam się u Ciebie

jeśli chcesz ,żeby do Ciebie trafić ,to musisz udzielać się w innych wątkach -ja trafiłam tu przez przypadek -bardzo mało wchodzę na nowe wątki ,chyba,że ktoś u mnie się odezwał ,to wtedy zawsze idę na rewizytę


cięzko jest doradzać ....nie wiemy jaki styl Ci się podoba ,które ogrody ,czy realizacje Danusi są dla Ciebie najlepsze ......

pamiętam ,że moją pierwszą miłością tu był ogród z lustrem -często do niego wracam ......a pięknych ogrodów jest tu milion

....ogród masz ogromny z potencjałem ....kawał pracy już wykonane ....roślinki też już masz i to sporo ....

w jaki styl chcesz iść ? bardziej nowocześnie ,minimalistycznie ,czy hulaj dusza ( to mój styl hihi )

zalinkuje Ci narazie 3 ogrody -2 ze skarpami ....może Cię zainspiruje
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=763
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=1254
Danusiowa realizacja
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=334

i taki super nowoczesny -też śliczny i są skarpy
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=898


Dzień dobry,

witam Cię serdecznie

Przepraszam przez chwilkę nie wchodziłam na wątek bo zmogło mnie przeziębienie które zbiegło się w czasie z kwarantanną już było gorąco ale chyba to nie korona

Bardzo dziękuję za inspiracje..

oczywiście ogród z lustrem jest super (w ogóle wszystkie ogrody Danusi są piękne!) ale urzekł mnie również ogród mały ale pojemny i hortensjada i na ogrom różaneczników też nie mogę się napatrzeć

U mnie raczej dużo wszystkiego i kolorowo

Uwielbiam patrzeć na ogród w którym ciągle coś kwitnie
Czas samych iglaków mam chyba za sobą

Trawę posialiśmy i patrząc jak mocno pada zastanawiam się czy ten deszcz to zbawienie czy zrujnowanie naszej pracy

Czekam na dostawę róż ... wymyśliłam, że tą słoneczną skarpę obsadzę w całości różami a dla kontrastu dodam szałwię myślę też o lawendzie ale to może na wiosnę zobaczę czy uda mi się ładnie przezimować z sadzonkami które już mam....

Nie mam natomiast kompletnie pomysłu na wykończenie drzewami tego mojego ogrodu chociaż wiem, że tak naprawdę od tego powinnam zacząć...

pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 06:40, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)


Witam Cię Danusiu


Zgadza się widok niezbyt przyjemny tak jak pisałam wcześniej sąsiad wyciął kilkumetrowej wysokości żywopłot. Wcześniej był idealny ekran.

Ponownie pojawi się ten ekran z tui wzdłuż całej granicy - tyle mi dokuczyła sąsiadka, że chociaż wolałabym inne rozwiązania to jednak tuje będą najbardziej "szczelne" cały rok.... tylko w tym roku już nie dam rady posadzić....

Tak że będę wdzięczna za inspiracje jeśli chodzi o duże drzewa ale niekoniecznie jako szpaler zasłaniający - to mam nadzieję załatwią nieśmiertelne tuje...
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 06:47, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=1254

mój projekt bez realizacji


Ogród cudowny Danusiu (jak wszystkie Twoje)

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 07:04, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)
Znakomitym przykładem jak samodzielnie można rozmnażać i obsadzać wielki areał jest Kubusiowo. Zajrzyj tam, choć wątek stoi, ale archiwa są wspaniałe.


Danusiu u mnie większość roślin pochodzi z rozsadzania i dzielenia albo z okazji

Ten szpaler carexów to ok 40 sadzonek a kupiłam w ubiegłym roku 2 i na wiosnę tego roku 6

Podzieliłam miskanta ML ale tego już delikatniej z 3 na 5szt.
Pięknie się rozrósł od zeszłej jesieni i cudnie kwitnie.

Chcę go podzielić aby podwoić ilość tylko na wiosnę nie bardzo będę miała czas....
Czy teraz można by go jeszcze ciachnąć na pół?

Rozplenice japońskie też z podziału z 2 roślinek 4 niestety 2 nie przezimowały (byłoby 6)

Podobnie rzecz wygląda z rozchodnikami
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 07:35, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Roocika napisał(a)
Hej Ewa, masz ogromną działkę, zaznaczam do podladania Ciezko sie doradza w takim terenie, wiem co piszę


Witam Cię serdecznie

Już jakiś czas temu podglądałam Twój wątek jestem pod wrażeniem ogromu prac i efektu

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
makadamia 07:57, 14 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Ewo,

całymi siłami popieram Danusię
masz dużą działkę i małe drzewa się na niej nie sprawdzą - będą wyglądały jak groszek na patelni.
tuje, nawet jak urosną, to budynku sąsiada nie zasłonią. tutaj narysowałam je w wysokości "za 10 lat"

widzisz, jak "pięknie" wyeksponowany jest dom sąsiada?


a teraz popatrz, jak wyglądałoby to z nieformalnym, mieszanym żywopłotem i normalnymi drzewami, dopasowanymi wielkością i charakterem do tych, które już rosną na Waszej działce:


narysowałam swobodnie porozrzucane, ale jeśli ciągnie cię do klimatów bardziej poukładanych i symetrycznych, to nie ma problemu.

Oczywiście, ta rabata będzie wtedy zacieniona, ale ponieważ ona ma wystawę północną, to i tak zawsze będzie "od słońca".
Piękną, słoneczną rabatę będziesz mogła sobie zrobić na skarpie pod domem

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
karmicaffe 12:45, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)


Danusiu postaram się narysować szkic tego mojego ogródeczka i może wtedy podpowiesz jakie drzewa wsadzić i w którym miejscu tak aby w przyszłości nie zasłoniły "tylnej" części

a jak przestanie padać to pstryknę jeszcze zdjęcie z ulicy tak dla całości obrazu
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies