Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "chwastowisko" z nadzieją na piękny ogród

karmicaffe 14:17, 14 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
makadamia napisał(a)
Cześć Ewo,

całymi siłami popieram Danusię
masz dużą działkę i małe drzewa się na niej nie sprawdzą - będą wyglądały jak groszek na patelni.
tuje, nawet jak urosną, to budynku sąsiada nie zasłonią. tutaj narysowałam je w wysokości "za 10 lat"

widzisz, jak "pięknie" wyeksponowany jest dom sąsiada?


a teraz popatrz, jak wyglądałoby to z nieformalnym, mieszanym żywopłotem i normalnymi drzewami, dopasowanymi wielkością i charakterem do tych, które już rosną na Waszej działce:


narysowałam swobodnie porozrzucane, ale jeśli ciągnie cię do klimatów bardziej poukładanych i symetrycznych, to nie ma problemu.

Oczywiście, ta rabata będzie wtedy zacieniona, ale ponieważ ona ma wystawę północną, to i tak zawsze będzie "od słońca".
Piękną, słoneczną rabatę będziesz mogła sobie zrobić na skarpie pod domem





witam Cię serdecznie Joasiu

wow


no muszę powiedzieć, że na dłuższą chwilę zastygłam....

popatrzyłam przez okno... no zabiłaś mi ćwieka nie da się ukryć


niee ... zdecydowanie pierwszy wariant kiepsko wygląda

drugi byłby super gdyby udało się wkomponować te duże drzewa a ekran z tuji tak dla bezpieczeństwa zostawić,

wiesz kiedyś mieliśmy tam taki gąszcz wszystkiego i szczerze powiem nie bardzo chciałabym do niego wrócić..

może udałoby się coś wykombinować pomiędzy tzn. dodać drzewa a jednocześnie uratować moją świeżą rabatkę z hortensjami

chociaż im dłużej patrzę

zanim drzewa urosną....


____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
Roocika 14:22, 14 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gardenarium napisał(a)

Ewa, zobacz na rysunek Danusi, po lewej serby, zaslonia dom jak urosna, dalej tuje przy plocie, przed nimi drzewa, Twoja rabata zostala
Projekt masz, wybierz drzewa i sadz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
karmicaffe 06:02, 19 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Roocika napisał(a)

Ewa, zobacz na rysunek Danusi, po lewej serby, zaslonia dom jak urosna, dalej tuje przy plocie, przed nimi drzewa, Twoja rabata zostala
Projekt masz, wybierz drzewa i sadz


Witaj Joasiu!

Już prawie

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
GosiaW 13:19, 17 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Cześć, ale się uśmiałam, bo też piszę sama do siebie, jak Ty na początku, już wiem że brakuje mi tego podpisu na dole, zrobię wieczorkiem. Mam propozycję, ale wymaga pracy, formowany żywopłot z grabów, urośnie do 3 metrów wysokości, jest piękny zimą bo brązowe liście są do wiosny, ale trzeba ciąć w sezonie - razy. Byłoby to cudne tło dla hortensji, wieczorkiem poszukam zdjęcia. Tuje jak dla mnie nie zmieniają się w ciągu roku, lubię jak widać pory roku.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
GosiaW 18:36, 17 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Wydaje mi się, że to nieladnie linkować tutaj jakieś inne strony z "zewnątrz", może nawet nie można, ale poczytaj, pooglądaj zywoploty z grabów, ja już mały fragmencik posadziłam, grab kopany z gruntu ok. 90gr/szt, ja mam siewki od sąsiada, dłużej poczekam, potrzeba 5 szt na 1mb, albo w jednym rzędzie, albo w dwóch.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
GosiaW 18:39, 17 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Ja cieszyłabym się, gdyby sąsiad je usunął , może zanim wyrosną jakieś drzewka warto przypiąć na siatkę matę cieniującą.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
karmicaffe 11:44, 20 lis 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
I trawka się zieleni

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 11:48, 20 lis 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
GosiaW napisał(a)
Wydaje mi się, że to nieladnie linkować tutaj jakieś inne strony z "zewnątrz", może nawet nie można, ale poczytaj, pooglądaj zywoploty z grabów, ja już mały fragmencik posadziłam, grab kopany z gruntu ok. 90gr/szt, ja mam siewki od sąsiada, dłużej poczekam, potrzeba 5 szt na 1mb, albo w jednym rzędzie, albo w dwóch.


Witaj kochana

Tak się zakręciłam w tym urządzaniu ogrodu, że nie zaglądałam na swój wątek

____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 11:56, 20 lis 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
GosiaW napisał(a)
Ja cieszyłabym się, gdyby sąsiad je usunął , może zanim wyrosną jakieś drzewka warto przypiąć na siatkę matę cieniującą.


Jeśli chodzi o te usunięte tuje to w sumie dla mnie żaden problem

Teraz ja mam sąsiada na patelni i widzę i słyszę wszystkie jego imprezki... uwierz czasem lepiej byłoby nie słyszeć hihi

Poszłam za radą Danusi i na szerokości domu sąsiada wsadziłam świerki serbskie. Kupiłam sadzonki z gruntu po jakieś 3zł mają po ok. 80cm, a przed nimi posadziłam cisy też takiej wysokości, będzie zróżnicowanie faktur,

Planuję jednak dosadzić tujki na całej długości bo to najszybszy i przede wszystkim najmniej obsługowy ekran jednak.

Natomiast przed planowanymi tujami posadziłam świerka srebrnego, dużego cisa, jodłę koreańską i tuję złotą. Będę starała się formować je na stożki

Idąc za radą zostawiłam miejsce na jedno duuże drzewo liściaste tylko nie mogę się zdecydować na gatunek
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
karmicaffe 11:58, 20 lis 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Jest też zrobiona słoneczna skarpa. Ma ok. 30m długości i 3 szerokości. Wsadziłam tam ok 100 krzaczków róż. W nogach róż szałwia omszona niebieska.

Natomiast na pasku na górze skarpy róże naprzemiennie z cisami, które mam ambitny plan formować w kulki. w nogach cisów około 800szt. tulipanów
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies