Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 04:13, 27 lip 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasya czyli zakwitną na nowych pędach w przyszłym roku. A teraz dlaczego nie kwitną? Przemarzły? Nie masz ani jednego kwiatka?
Odmiany moich hortensji ogrodowych nie znam - w większości to stare, pamiątkowe krzewy, niezawodne w kwitnieniu nie to co te nowe wynalazki

April , a ja nie mam piłkowanej ani jednej, a je lubię - są bardzo ciekawe Wiesz mimo, że ostatnio na forum mnie mniej to pamiętam o Tobie i wspominam patrząc na mojego klona Orange Dream - przypominam sobie Twoje klony, które mnie zainspirowały

Alicja dziękuję U Ciebie też pięknie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 04:18, 27 lip 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Agnieszka wiesz - trudno już mi ogarnąć wątki osób, które mnie odwiedzają, więc odpuściłam, ale forum nie opuszczam Ogród nabrał masy - nic w nim nie zmieniłam, a to już dwa lata jego istnienia

Kora dziękuję Szerokość 1,5 m - mało. Jeżeli planujesz podobną rabatę zrób szerszą

Martka różanka bardzo się rozrosła. Róże z przodu wielkością dogoniły te po środku - nic jednak na niej nie zmieniam Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie hakone nadal nie zachwycają. Znowu mam kilka sztuk do wymiany, ale wiesz jakoś już mnie nie denerwują - odpuściłam, nie wymieniam czekam co się rozwinie z tych kilku źdźbeł
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 04:36, 27 lip 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ewa dziękuję Cieszę się, że zwróciłaś uwagę na donice, bo w tym roku bardzo się postarałam je ładnie obsadzić Chciałam trawy, albo zimozielone, ale jednak nie - sezonowe wygrały

Ela żółte kwiaty to słoneczniki szorstkie

Kasya tak to słoneczniki, a dokładniej słoneczniki szorstkie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 09:54, 27 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Miluniu, różankę podziwiam U siebie zdecydowałam się rozrzucić róże po różnych miejscach ogrodu, by uniknąć przenoszenia szkodników i chorób grzybowych. To chyba działa, bo w najgorszej kondycji są róże na rabacie, na której jest ich największe skupienie. Muszę do niej dosadzić więcej pachnących bylin, szczególnie szałwię. Poznałam się w tym roku z nimułką różaną i ogrodnicą niszczylistką... momentalnie odnalazły się na różach sadzonych z donic, zaś te sadzone z gołym korzeniem jej nie miały.

Hakonechloa ... doszłam do jednego wniosku: te kupowane w torfie i z małą bryłą korzeniową nie mają wielkich szans na przyjęcie się, są zapewne przenawożone i długo nie pociągną. Wiele osób pisze o tym, że padły im hakonechloa. U mnie rośnie zaledwie kilkanaście z posadzonych prawie... stu. Przezimowały głównie te, które kupiłam w donicach 5l. Na wiosnę dostałam kilka nadmiarów od dwóch dziewczyn i jakież jest moje zdziwienie, że te przyrosły nawet 10-krotnie! Tylko, że ich korzenie to nie były małe, krótkie i cienkie korzonki, a porządne, grube korzeniska. Dlatego moja teoria jest taka, że podstawą do przyjęcia hakone jest dobry, silny korzeń. Cała reszta jest nie tak ważna, jak by się mogło wydawać. Bo tym darowanym ani słońce nie straszne, ani moja glina. Po prostu rosną.

Masz rację, nie ma co się przejmować, liczy się całokształt
MiluniaB 23:25, 28 lip 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Martka czyli róże w skupisku twierdzisz, że gorzej z chorobami - pewnie coś w tym jest. Bardzo dobrze, że obserwujesz i wyciągasz wnioski

Ja mam swoje spostrzeżenia co do hortensji i rododendronów. Latami je obserwuje, testuje i też wyciągam wnioski

Co do hakone to zgadzam się z Tobą w 100%. Te z torfu z malutkimi korzonkami nie przetrwają nawet najlepiej pielęgnowane. Tak jak piszesz - przyjmą się prędzej te z podziału i nabiorą masy.
Nie mam co liczyć na piękne kępy, bo moje raczej wegetują. Za to rozplenice mam piękne
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kasya 07:00, 29 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41868
Mam nadzieje ze zakwitną
W zeszłym roku kwitły
Ale generalnie ogrodowki nie dla mnie

MiluniaB napisał(a)
Kasya czyli zakwitną na nowych pędach w przyszłym roku. A teraz dlaczego nie kwitną? Przemarzły? Nie masz ani jednego kwiatka?
Odmiany moich hortensji ogrodowych nie znam - w większości to stare, pamiątkowe krzewy, niezawodne w kwitnieniu nie to co te nowe wynalazki

April , a ja nie mam piłkowanej ani jednej, a je lubię - są bardzo ciekawe Wiesz mimo, że ostatnio na forum mnie mniej to pamiętam o Tobie i wspominam patrząc na mojego klona Orange Dream - przypominam sobie Twoje klony, które mnie zainspirowały

Alicja dziękuję U Ciebie też pięknie

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Beata36 22:54, 29 lip 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Martka a czy mogłabyś na priv wysłać namiar na chakonechloa?Gosiu ogród podziwiam i zgapiam naradzie pracuje nad ziemią ale inspiracji u Ciebie ogrom hi hi
nicol21 20:50, 01 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Ten Twój ogród wygląda na prawie bezobsługowy - zwłaszcza w sezonie... jest tak rzeczywiśćie?

No i wygląda piękie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
sylwia_slomc... 23:43, 01 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Hortensjowo różane szaleństwo u Ciebie, cudowne kolory i rośliny we wspaniałej kondycji, nie ma u Ciebie suszy? U mnie wszystko mdleje mimo podlewania tak sucho jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MiluniaB 09:45, 04 wrz 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nicol21tak - jest w sezonie prawie bezobsługowy. Trawnik koszony na bieżąco, a reszta nie wymaga dużo czasu

Sylwia mój region to od lat teren największej suszy w kraju. Deszcz trochę padał po dwóch miesiącach, aż to uwieczniłam na zdjęciach i filmikach. Żal roślin w tych upałach. Teraz wrzesień, który bardzo lubię - rośliny będą miały wytchnienie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies