Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 09:23, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dzień dobry

Róże Summer Song i Goethe.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 09:25, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Próbuję przebić się przez te wszystkie zdjęcia, żeby wybrać najbardziej odpowiednie i Was nie zanudzić moją telenowelą ogrodową
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 09:55, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Zapomniałam wspomnieć o tym na początku.
Mata przeciw chwastom okazała się dużym dylematem i kością niezgodny.
Ja zagorzała przeciwniczka maty uważam, że żadna roślina do szczęścia maty nie potrzebuje.
Wiem, że na forum i nie tylko tutaj zdania są bardzo podzielone, różne wypowiedzi za i przeciw. Tak też było i w naszym ogrodzie.
Ok. Kupiliśmy tą nieszczęsną matę i leży nie ruszona do dzisiaj.
Uparłam się, że maty w naszym ogrodzie nie będzie nigdzie i nigdy!

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kasya 10:28, 31 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Słuszna decyzja
Różyczki tez śliczne gdzie rosną ? Przy tarasie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 10:33, 31 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Tylko wiesz one rosną stale, ja po swoich widzę i jak porównuję to maks dwa bym na tej powierzchni co Twoje teraz zmieściła. A też swoje tnę co roku tylko ten sezon nie zdążyłamNo i jakoś trzy lepiej mi tam pasują, może czwartego przenieść w inne miejsce, a te co zostaną rozsunąć....nie chcę się nie proszona wtrącać w realu nie widzę, tylko na fotkach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jagodaa 10:53, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja swoje Erecty mam posadzone co 50cm. Zamiarem było stworzenie ścisłego szpaleru. Scinam je na wysokości 20-25cm co wiosnę i wyglądają dobrze. Chyba zależy co chce się osiągnąć nasadzeniem. Choć wypowiadam się o innej odmianie, to ich cechy wydają się podobne.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
sylwia_slomc... 10:55, 31 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
No tak chyba, że ma być żywopłot, ale to by pasowało niżej ściąć i zagęścić mocniej od dołu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MiluniaB 11:16, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasya nareszcie mam różankę. Rosną na rabacie połączonej z tarasem.

Sylwia ta odmiana berberysów ma pokrój kolumnowy. Te też takie były dopóki nie zaczęłam ich ciąć. Po cięciu zupełnie zgubiły swój fason
Mają dość miejsca, nie rosną wciśnięte.

Co do przesadzania to już za późno. Nie mam dla jednej sztuki innego miejsca, a poza tym powiedziałam sobie - dość przesadzania! Tak posadziłam i tak musi zostać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:20, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jagoda Twoje Erecty były dla mnie inspiracją w poprzednim ogrodzie przy szarej ścianie garażu. Fajnie wyglądały tylko nigdy się nie przebarwiły jak Twoje.

Zaczerpnęłam też pomysł posadzenia rozplenic przed hortkami - też się sprawdziło.

Teraz przed hortkami mam stipe. Czekam, żeby się wysiadła w głębi rabaty i w przyszłym roku przed nimi też posadzę rozplenice

Jagoda czy Ty znasz mój poprzedni wątek?
Ja Twój odwiedzałam po cichutku
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:57, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Przyszedł czas na przesadzanie hortensji ogrodowych.

Kto zna mój poprzedni wątek dobrze wie jak rabata hortensjowa wyglądała. Po wstawieniu zdjęć to właśnie ta rabata cieszyła się największym uznaniem.

Dla tych co wiedzą, dla innych dla przypomnienia i dla nowych - hortensje ogrodowe, które mam to pamiątki rodzinne z rodzinnych ogrodów i od starszego Pana sąsiada z którym kiedyś byliśmy zaprzyjaźnieni.
Nie mogłam ich zostawić. Wiadomym było od początku, że je zabieramy w nowe miejsce.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies