Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Klimaty świąteczne - prezenty dla ogrodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Klimaty świąteczne - prezenty dla ogrodników

stychaz 15:09, 27 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dziękuje i czekam, może ktoś ma jeszcze jakiś inny sposób, bo tej zawieszki właśnie uniknąć chciałam
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 01:15, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Mocowałam sznurek lub wstążkę, na której wisiał wieniec pinezką do górnej krawędzi drzwi (miałam wtedy drewniane). Do metalowych lub plastikowych można w ten sam sposób przyczepić przyklejając taśmą klejącą. Oczywiście zawieszka musi być ozdobna (żeby pasowała do dekoracji) albo przezroczysta (wtapia się w tło).
Nie wiem czy w zrozumiały sposób opisałam. Zdjęć niestety nie posiadam.


Ja tak samo, pinezka na górnej krawędzi, nie widać i wstążka.

Masz wianek.



U góry przewiązujesz wstążkę w kolorze pasującym i zaczepiasz o pinezkę wbitą w górna krawędź drzwi i pozostawioną na cały rok (nie widać jej)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 02:52, 28 paź 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Na rynku można kupić mocne dwustronne taśmy,przy późniejszym ich usuwaniu należy użyć czegoś do usuwania resztek z kleju .O to jednak trzeba zapytać w sklepie lub poszukać wiedzy w internecie .Nie wiem czy nie wymyślam,ale chyba naftą oczyszczoną się zmywa ...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Basiaw 07:28, 28 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ładny gwoździk albo ukryta pinezka w drewnianych drzwiach to nie problem, gorzej jak ktoś ma drzwi metalowe...
Ja swoje ozdóbki wieszam na drzwiach werandy, znalazłam zdjęcie sprzed chyba 2 lat, już nie wieniec a bałwanek sobie wisiał.
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 21:16, 29 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Można zrobić lekki wianek na obręczy z tektury i przymocować do drzwi za pomocą taśmy klejącej dwustronnej. Można poszukać w sklepach takiego klejącego żelu, czasem jakieś gratisy w gazetach są tym przyczepione Są też jakieś pistolety którymi się klei na gorąco, ale nie wiem czy taki klej da się oderwać potem, nie wiem jak to działa.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
nesa 16:17, 30 paź 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
a ja zrobiłam na "blondynkowy" sposób i wszystko się pięknie udało. Mam nowe drzwi, których wolałam nie dziurawić, więc zrobiłam... dwa wieńce. Powiesiłam je na wspólnej, odpowiednio długiej wstążce, którą po prostu przełożyłam przez górną krawędź drzwi (od góry wstążkę złapałam dodatkowo taśmą samoklejącą). całość się świetnie trzymała, bo była równo obciążona, a do tego miałam dekorację także w domu, a nie tylko na klatce

wiem, że w sklepach florystycznych są takie duże przyssawki, które teoretycznie można by wykorzystać do umocowania wianka, ale u mnie się to nie sprawdziło, gdyż bardzo słabo trzymały, chociaż pojedynczy wianek nie był specjalnie ciężki.
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
justi 23:19, 05 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Fajny sposób. I wianek po dwóch stronach drzwi.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 23:20, 05 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba nie lada umysłu, żeby wpaść na taki pomysł. Znakomity
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:22, 05 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam dziś na Broniszach i bombki są już na całego. Boże Narodzenie się już zaczyna.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 23:23, 05 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
To prawda i ja patent Nesy zapożyczę tak sobie wcześniej pomyślałam ...Nie wychylałam się bo od zamysłu i "kradzieży" pomysłu do wykonania długa droga ...))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies