Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moja "wyspa" totalna katastrofa

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "wyspa" totalna katastrofa

Katarzyna844 16:56, 22 wrz 2020

Dołączył: 05 maj 2016
Posty: 2
Witam Serdecznie

Jestem początkująca na forum konto utworzyłam dość dawno ale nigdy aktywnie nie korzystałam z forum teraz zwracam się do Was z ogromną prośba o "uratowanie" mojej "wyspy" .
Zresztą sami spójrzcie na zdjęcia.







Co przesadzić i co posadzić nowego żeby moją "wyspą" można było cieszyć oko.
Przyjmę wszystkie wskazówki i Wasze propozycje.
Chciałam coś ciekawego posadzić pod oknem kuchennym ale kompletnie nie wiem co
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje
Katarzyna844 17:40, 22 wrz 2020

Dołączył: 05 maj 2016
Posty: 2
Na samym środku jest Świerk biały odmiana „Conica sport”


Trzy : Jałowce łuskowate odmiana „Dream Joy



oraz

Azalea japonica 'Albiflorum' - Azalia japońska

oraz

Azalea japonica 'Maruschka' - Azalia japońska
Gardenarium 19:53, 22 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postaram się podpowiedzieć, ale aż się skóra na plecach kurczy, jak widzę włókninę pod wszystkim i kamienie. Usuń szmatę najpierw, wszystko odżyje. A tak to zgnilizna i smród. To nie jest dobre ogrodnictwo. Już pracuję nad twoją rabatą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:18, 22 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk 'Conica' możesz pozostawić, bądź usunać. Ja mam go w niepolecanych ze względu na przędziorka.



1. Prunus cerasifera 'Nigra" lub Liquidambar styraciflua 'Worplesdon' na wysokim pniu (nie krzak tylko drzewo)
2.Berberis 'Bagatelle' 3 szt
3.Heuchera 'Snow Storm' - 4-5 szt
4.Carex 'Evergreen' 7 szt
5. Carex 'Evergold' 7 szt po łuku
6. Taxus 'Farmen - obwódka niska formowana zakręcająca za pieniek drzewa
7. ewentualnie Lavandula 'Hidcote' jeśli to słoneczne miejsce i się zmieści.

Obecne jałowce należy skracać na rozgałęzieniach pędów, aby nie urosły zbyt wielkie. Ewentualnie wywalić i w to miejsce posadzić 3 kule z cisa 'Elegantissima' lub nie kule tylko normalne formy wachlarza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 20:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Zaglądających sporo, ale nikt głosu nie zabiera. Nie bij!
Złociutka.
Tylko się nie zniechęcaj.
Konto masz od dawna, więc wnioskuję, że czytasz coś na forum.
Ta wyspa łamie wszystkie reguły poprawnego zakładania rabat.
Wszelkie maty są dla roślin czymś podobnym do tego, co dla człowieka założenie torby foliowej na głowę. Wbrew powszechnemu mniemaniu taka mata nie zapobiega wzrostowi chwastów. Nasiona chwastów przenoszone są z wiatrem. Lądują w tej cienkiej warstwie kamyczków, na wilgotnej szmacie i mają idealne warunki do wzrostu.Pielenie między tymi kamyczkami to mało przyjemne zajęcie.
Wybrałaś na tę rabatę najbardziej problematyczne rośliny. Jałowce są urocze tylko w fazie niemowlęctwa. Bardzo brzydko się starzeją, czasem rosną z nich potwory, suche w słońcu. Żywe igiełki są tylko na zewnątrz. Na forum jest sporo wątków, których właścicielki ogromnym nakładem sił pozbywały się starych jałowców.
Azalie to rośliny, które wymagają odpowiedniego przygotowania gleby. Lubią kwaśny odczyn. Przygotowałaś dla nich taki?
Świerki Conika sa podatne na przędziorka. Urocze są tylko młode egzemplarze. To krótkowieczne rośliny.
Poczytaj sobie wątki dziewczyn, które mają u siebie rabaty żwirkowe
Wioli
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=1033

Johanki

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=898
Można mieć bardzo atrakcyjny front bez jałowców.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:22, 22 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Jakie szczęście, że Danusia się tu zjawiła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies