Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moja sielanka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja sielanka

Kasia1980 18:53, 20 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Już prawie całą szmatę wywaliłem.wiecej roboty niż przy zakładaniu.
____________________
Moja Sielanka
Kasia1980 18:54, 20 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Wywaliłam
____________________
Moja Sielanka
Dragonka 20:44, 20 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Kasium dobra robota! Szmatę miałam i mam tylko w jednym, przedogrodowiskowym miejscu i ona wylatuje jak będę mieć siłę i pomysł na tą rabatę. Korzyści nie zauważyłam- zielsko przebijało się jak wściekłe, i jak wściekłe nie dało sie wyrwac bo korzeń jednak pod matą..Korzenie rosnących tam tui są w złym stanie- wyciągniete jakby na wierch, wysuszone, no źle wyglądają,a ja się dziwiłam czemu one słabo rosną tam... Teraz wiem.

dziwię się jak ci ta kora się trzymała? Nie ześlizgiwała się po niej? Teraz mam tyko gazety na ziemi lub tektury i na to daję korę. Nigdy bym nie uwierzyła, że to wystarczy i że nie zaleje mnie powódź chwastow.. A jednak nie, owszem w miejscach gdzie gazeta przegniwa albo nasiał się pomiedzy korę- są jakieś lichoty z tak wątłymi korzeniami, wybielonymi słabymi, że wyciągam jak nitkę Nie ma porównania,przyznaję wszem i wobec- Dziewczyny miałyście rację A ja teraz lubię iść popielić- sama przyjemność wyciągać takie lichusie wymoczki.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Kasia1980 21:28, 20 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Basiu kora właśnie się nie trzymała i non stop "podciągałam". Zła jestem bo przed kupowaniem roślin pytałam w 2 ogrodniczych i mówili mi że mata jest dobra.
____________________
Moja Sielanka
Dragonka 17:16, 21 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hehe no tak, to niezły biznes jest..i nie tani wcale dla nas Ale większość ludzi ufa sprzedawcom, że wiedzą, co polecają. Ja maty u siebie nie mam, i wiem,że mieć nie będę na nowych rabatach- został mi tylko ten jeden kawałek, ale idzie precz

Większość moich koleżanek, które mają ogrody a które korzystały z usług firm ogrodniczych maty ma.. bo im polecali i bardzo zachwalali.No może działa na wyobraźnię kupującego- ja też kupiłam te 3 lata temu na ten kawałek zwiedziona obietnicą bezchwastowego raju

A kora ślizga się mojej sąsiadce przy nawet lżejszych podmuchach wiatru- u mnie nie mimo,że moja rabatka z cisami jest przez całą działkę, a ona nie może się nadziwić, dlaczego u mnie nie zwiewa..
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Rojodziejowa 21:46, 21 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
No ja mam matę na skarpie, ale ona tak naprawdę chroni skarpę przed tym, żeby mi deszcz nie wypłukał skarpy i jakichś dziwnych wyrw w niej nie zrobił. No ale moja skarpa jest dość wysoka i stroma. W pozostałych miejscach albo nie mam nic, albo tekturę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
gogo 22:29, 21 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, bluszcz daje radę na słońcu, ja mam nim obrośnięty pień ścietego drzewa i słońce jest tam od 10:00 do zachodu.
Tu go widać za rowerem, potem zdjęcie usunę.


Bluszcz, gdyby się rozpanoszył, można korygować.

A mi się kratka podoba, róże potrzebują solidnej podpory.

Ja też miałam matę, na szczęście tylko pod jedną tują i zaczęła schnąć, a korzenie były nad ziemią
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasia1980 09:41, 22 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
super ten rower wygląda na tle tego bluszczu. Moja córka uwielbia bluszcz, najchętniej wszędzie by go zasadziła. Jak dla mnie nie musisz zdjęcia usuwać , chyba że takie są zasady.
____________________
Moja Sielanka
Rojodziejowa 10:02, 22 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
gogo napisał(a)
Kasiu, bluszcz daje radę na słońcu, ja mam nim obrośnięty pień ścietego drzewa i słońce jest tam od 10:00 do zachodu.
Tu go widać za rowerem, potem zdjęcie usunę.


Bluszcz, gdyby się rozpanoszył, można korygować.

A mi się kratka podoba, róże potrzebują solidnej podpory.

Ja też miałam matę, na szczęście tylko pod jedną tują i zaczęła schnąć, a korzenie były nad ziemią


Ten rower to po prostu dziabnięty na biało farbą? Fajnie wygląda!



Bluszczyk ładna rzecz!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 13:00, 23 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Kasia1980 napisał(a)
super ten rower wygląda na tle tego bluszczu. Moja córka uwielbia bluszcz, najchętniej wszędzie by go zasadziła. Jak dla mnie nie musisz zdjęcia usuwać , chyba że takie są zasady.

W pełni rozumiem Twoją córkę, Kasiu Też bym widziała u siebie ściany bluszczu na płocie, domu i wszędzie- bluszcz dodaje takiej tajemniczości i szlachetności w ogrodzie, no kocham po prostu Co tam działasz ogrodowo teraz?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies