Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonego Atelier początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonego Atelier początki

sylwia_slomc... 21:57, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Musisz mieć podpis na dole na zielono, a teraz nie świeci, nie wiele osób tu trafi bez zielonego podpisu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 22:28, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
W planie B był jeszcze Dereń Ellegantissima,z pewnością ładniej wyglądajacy wczesną wiosną niż hortensje
____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 22:49, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Teraz nie masz żadnego podpisu
Derenia bym tam nie dawała w żadnym wypadku, za duże rosną, pod te drzewka nie za bardzo....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 23:50, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Sylwia Dzięki !

Ozieleniłam podpis, oj raczkuję na tym forum ...

Wobec tego dereniowy plan B zszedł na plan Z
Czy prócz hortensji ( które swoją drogą uwielbiam) są lepsze alternatywy ?
____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 23:56, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
To zależy czego oczekujesz, można posadzić rozplenice z czosnkami, można ożankę cały sezon ładna, można rdesty, jeżówki, hakone hloa, a w nich np. czosnki główkowate. Zależy co Ci w duszy gra i się podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 11:45, 01 paź 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Część tarasową i południowo - wschodnią ogrodu z nasada tuji wyobrażam sobie w kolorach : zieleń, biel, bordo, pudrowy róż, akcenty fioletu .

Część frontową ( przy wjeździe chciałabym w kolorze białym limonkowym z elementami zółci )


Generalnie widzę , ze mam chyba nieco wąskie rabaty.
Jedna wyjątkowo wąska ponieważ tylko 60 cm i długa na blisko 18m - jednak na tyle pozwalał wjazd.

Na przeciw tej rabaty przy murku posadziłam cisy a niżej latem rosły limonkowe żurawki , o dziwo dają radę

Cisy planuję podobnie na przeciwnej stronie ( na długiej wąskiej rabacie), ale strzyżone, być może z drzewkami kwitnącymi lub/i zimozielonymi na pniu.

Czy zmieszczą się na tak wąskiej rabacie pojedyncze trawy ?

Przy siatce zaczęłam sadzić bluszcz - mam nadzieję, ze za kilka lat ogrodzenie nie będzie widoczne

W jakiej odległości powinnam posadzić sadzonki bluszczu żeby pokrył gęsto siatkę z murkiem?












____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
EwaAnna 20:16, 06 paź 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Hej Hej Grupo!

Bardzo liczę na Waszą radę. Po usunięciu kilku krzewów z rabaty potrzebuję je czymś zastąpić lub przearanżować rabatę.

Czym można wypełnić miejsca oznaczone kółkami na szkicu ?

jest to rabata frontowa sąsiadująca z wejściem do domu ( zaznaczona na szkicu ogólnym kolorem niebieskim). Bardzo zależy mi na kilku elementach zimozielonych. Myślałam o cisach stożkach , lub kulach na pniu , bukszpanach, czy trzmielinie na pniu.

Jednak będę wdzięczna za inne sugestie.
Wielkie dzięki za każdy komentarz!!!


____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 20:42, 06 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Co do bluszczu musisz mieć świadomość, ze trzeba go będzie ciąć by utrzymać w ryzach, przynajmniej raz, dwa razy w sezonie. Sąsiad pozwoli wejść do siebie by wykonać postrzyżyny???
Co do traw to powtórzyłabym koło trzcinnika rozplenicę, a koło rozplenicy trzcinnika, tak by rabata zyskała rytm. Z ładnych traw jeszcze gracilimusy, morning ligty, memory.
Zajrzyj do Ciociogrodu do aktualnego wątku Gosi
tu masz linka i zobacz u Niej jak z tym rytmem ogród wygląda, Gosia ma hortensje też rytmicznie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6115-ogrod-cioci-cz-3?page=1464#post_0
I do Ogrodu z Wilkiem do Madzi
u Madzi znajdziesz sporo traw, poprzyglądaj się popytaj zaproś na swój watek do pomocy.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7673-ogrod-z-wilkiem?page=1087#post_6
W Podmiejskim ogródku też popytaj Asię, Ona chętnie pomaga w projektowaniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6742-podmiejski-ogrodek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 21:59, 06 paź 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Sylwia, jesteś niezastąpiona!

A u Gosi sielsko i cudnie i te hortensje.... !
dziękuję ...
____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
Ania111 22:07, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj serdecznie

Na pewno na forum wiele się nauczysz
i poznasz wspaniałych ogrodników i ogrodniczki

Będę zaglądać i oczywiście życzę wspaniałych chwil
spędzonych w ogrodzie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies