Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonego Atelier początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonego Atelier początki

EwaAnna 16:27, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Droga Grupo,

Trafiłam do Ogrodowiska o wiele za późno, jednak wierzę w maksymę, że lepiej późno niż wcale.

Podziwiam to forum i jedyne co można powiedzieć to "chapeau bas" dla Danusi za ogromny wkład i stworzenie nie tylko skarbnicy wiedzy ale za miejsce z gronem tylu wspaniałych forumowiczów dzielących się wiedzą , zdjęciami , realizacjami .

Podziwiam Wasze realizacje , które pokazują że ogród to prawdziwy warsztat, gdzie każdy może być jego artystą.


Będąc nowicjuszem i zaczynając przygodę ze swoim " Atelier" bardzo dziękuję każdemu z Was za chwilę poświęconego czasu, najdrobniejszy komentarz i odpowiedź na pytania , które pozwolą mi postawić mój ogród na nogi

EwaAnna

____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 17:17, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Witaj Czekamy na fotki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 17:47, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Otóż są i pierwsze,

Południowo - wschodnia strona z gotowym upragnionym drewnianym tarasem i szpalerem " szmaragdów" rosnacych na działce od lat.

Niestety cześć z nich stanowiła w tym roku tylko parawan przed bliskim sąsiedztwem.

6 z nich jest w fatalnej kondycji i idą do wyciecia w najbliższych dniach. Nowe nasady do poprawki i wyrównania.

Na czerwono zaznaczyłam tuje do wyciecia. Dają 3 puste miejsca do wypełnienia.

Danusia kilka dni temu (jeszcze przed założeniem wątku )zaproponowała alternatywę dla frontowych szmaragdów w postaci szczepionych śliw wiśniowych Nigra

.Pomysł z liściastym akcentem bardzo mi się podoba


[img

size=640x392]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/212/2122426/original.png[/img]
____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 19:19, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Nigry ładne są a dołem w nóżki nigrom co planujesz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 20:21, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37


Sylwia, ależ miło że pytasz..

Planowałam posadzić hortensje bukietowe a pod nimi niskie trawy lub żurawki.
Oczywiście jedno z ogrodowiskowych zdjęć przykuło moją uwagę zastanawiajac się nas „ skarpetkami” dla Nigry
Miejsce po 3 suchych szmaragdach jest niemalże frontową cześcią tarasu i wejscia do posesji .
Czy masz inne propozycje?
Dziękuję!


____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 21:02, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Trzeba by jeszcze coś na wiosnę dać bo hortki wiosną łyse jak się przytnie. Musisz wziąć pod uwagę, że rośliny z reguły odwracają się frontem do słońca, więc się może okazać, ze nie do tarasu, a w drugą stronę kwity będąTrzeba to brać przy wyborach pod uwagęJa tak mam cały ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 21:15, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
A jakże ! Pewnie tulipany jako wiosenny akcent a za nimi czosnki... W przypadku hortensji bukietowych .
Obawiam się że hortensjom ogrodowym może być trudno w tym miejscu - jest to mocno słoneczna wystawa. Choć może się mylę... nie mam doświadczenia ...

Czy masz inne propozycje ?

Zupełnie nie pomyślałam o stronach słońca , dziękuję!
W tym przypadku skierowane będą w stronę południowo- zachodnią, podobnie jak taras
____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 21:22, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
To nie są hortensje ogrodowe tylko bukietowe, jak będą miały wody pod dostatkiem dadzą radę w słońcu, moje w słońcu były w pierwszych latach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
EwaAnna 21:30, 30 wrz 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Dzięki za czujność!!!

Tak , na zdjęciu hortensja bukietowa.

Ogrodowej ponoć się nie ścina, tylko kwiatostany (czy tak?) więc wiosną mogłaby również wyglądać dobrze?

____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
sylwia_slomc... 21:56, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Z ogrodową jest loteria w kwitnieniu, bo jak zmrozi nie kwitnie, bukietowa nie zawiedzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies