Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Warzywnik, rabata, boisko sportowe w jednym ogrodzie???

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywnik, rabata, boisko sportowe w jednym ogrodzie???

GosiaW 18:20, 17 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
O faktycznie, nie działa mi, dziękuję, już działam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
AlinaP 21:18, 18 lis 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Cześć Gosiu! Jeżeli chodzi o linie rabat, są intrygujące. Lubię takie łuki, które mają niewidoczne środki i różne długości promieni. Nawet jeden wokół warzywnika bym powiększyła, żeby nie było symetrycznie. Z prostokątami nie powinny się kłócić. Będzie nawet ciekawiej. Plus obecność pszczół w tej okolicy. Z drugiej strony myślę o tym, czy nie umieścić warzywnika na wprost. Tam gdzie kompostownik (chyba, bo napisy niewyraźne) To północ, czyli wystawa południowa?
Pozdrawiam
____________________
Ala
GosiaW 20:36, 19 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Cześć Alinka milo mi, że do mnie zajrzałaś, słuszne spostrzeżenia odnośnie tego, że lepiej byloby gdyby byly różne promienie tych kół z grządkami, dałaś mi do myślenia...kompostownik jest od strony północnej, dałam go tam, bo lepszego miejsca nie mogłam znaleźć, prawy róg działki byłby ok, ale sprawdziłam przepisy i kompostownik byłby zbyt blisko niezamieszkałego domu sąsiada, grzadki po prawej też nie bardzo, bo za ogrodzeniem mam nieużytki, ogromne ilości ślimakow. W pobliżu kompostownika są jablonie, będzie lekko zacieniony, raczej już nie będzie lepiej...te jabłonie sadzil moj tato, już nie chce mu więcej jego drzew wycinać, dwie grusze usunęłam, może kiedyś, bo jabłek mamy dużo, zbyt dużo
O to czy nie będą się kłocic prostokąty z kolami to mialam duże obawy, nie mam doświadczenia, ale po narysowaniu myślę że jest ok. Będę zdawać relacje z postępow w ogrodzie, choć będzie szlo powoli bo chcę ekologicznie i ekonomicznie, glebę mam ciężką, gliniastą, muszę ją ulepszyć. Lewy róg dzialki przed drewutnią marzy mi się szklarnia, może kiedyś...Pozdrawiam,
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
karmicaffe 12:03, 20 lis 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Witam się u Ciebie Małgosiu

Jak pięknie rozrysowałaś rabaty....

Bardzo mi się podobają półkola a w połączeniu z liniami prostymi jest super

Ja dalej unikam kartki papieru jak ognia


____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
GosiaW 19:07, 20 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Oprócz planu na kartce to jeszcze z linijką i miarką chodzę po podwórku, nie znałam się od tej strony Ty Ewa to masz pewnie lepszą wyobraźnię w terenie, kartka jest Ci nie potrzebna.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
Roocika 20:09, 20 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Na ślimaki ponoć działają taśmy miedziane na skrzyniach, widziałam gdzieś w jakiejś Mai w ogrodzie.
Witaj
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 20:47, 24 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Też już dotarłam. Ciekawie twoje plany wyglądają.
Jak masz taką ciężką glinę jak u mnie, to na początek daj jak najwięcej dobroci do środka. Będzie procentować latami. Wiem co mówię, bo uzdatniam kawałek po kawałku. Może masz gdzieś w okolicy możliwość zakupu obornika. Kora też mocno rozluźnia glebę.
Folia pomoże, trawa i chwasty zgniją, ale perz, powój i podagrycznik niekoniecznie. Ale może u Ciebie ich nie ma.
Sprawdza się też przekopanie gleby i zostawienie na zimę w tzw. ostrej skibie.
Dziewczyny pomogą z projektowaniem, bo ja działam bez planu.
Będę zaglądać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
GosiaW 18:28, 25 lis 2020


Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 20
Gosia żeby poprawić glebę szukalam kompostu w boguchwale bo mam najbliżej, ale nie ma certifikatu, poza tym jest tam byle co, a w Rzeszowie w MPGK był w ubieglym roku 40zl/tona z badaniami, w tym roku nie bylo, będę pytać na wiosnę, zrobiłam też swoj kompostownik, już jest prawie zapelniony, będzie ok, tylko powoli, do obornika też dotrę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10767-warzywnik-rabata-boisko-sportowe-w-jednym-ogrodzie
Gosialuk 06:16, 26 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Ja kiedyś zamówiłam obornik koński na Olx.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 22:04, 02 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Witaj Gosiu, trochę sąsiadko! Widzę, że ostro zabrałaś się do roboty, wspaniałe plany! Życzę powodzenia w ogrodowych zmaganiach i pozdrawiam serdecznie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies