Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 08:55, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
daszum napisał(a)
Jak Twoje agapanty?
U mnie zimowały w doniczkach zakopanych w ziemi, biały pokazuje liście
Niebieski jeszcze śpi.


Danusiu! Moje agapanty przetrwały zimę u Taty w piwnicy, trochę liści miały cały czas. Muszę je trochę ogarnąć, bo na razie wystawiłam na zewnątrz i na tym się skończyło.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 09:12, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Martka napisał(a)
Alicjo, tarczownica i staw można podziwiać i podziwiać, tu o każdej porze roku magicznie.
Komplecik w zieleni świetnie się wpasował w otoczenie, jakie przyjemne miejsce na kawę.
Różności też zachwycające. Rozpoczęłam właśnie przygodę z małymi sadzonkami floksów szydlastych, poradź proszę, co ile je posadzić? Czy one są potem trudne do okiełznania? Czy z tych grzecznych?


Marto! Bardzo dziękuję. Tarczownicę mam w dwóch miejscach, nad stawem jest niższa i kwitnie, a w w bardziej zacienionym miejscu nie ma kwiatów (najwyżej jeden czy dwa), ale za to ma ogromne liście o wysokości ok. półtora metra.
Miałam kiedyś skalniak z dużą ilością floksików, pięknie wyglądają wiosną takie plamy kolorów. Teraz mam tylko resztki upchnięte, gdzie było trochę miejsca.
Sadzonki można sadzić co 20-30 cm, to będą miały miejsce na rozrastanie się na boki. Z czasem oczywiście się rozrastają. To bardzo fajna, bezproblemowa roślina.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 09:16, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Agatorek napisał(a)
Ahhh, ale ta ścieżka wśród roślin jest cudowna ! Mam podobny zamysł u siebie z takimi zakątkami, ale jeszcze parę lat upłynie, żebym miała taki efekt, jak u Ciebie.

Czy na pergoli coś będzie? Bo jest widoczna na drugim tle na którymś zdjęciu i nie widać dokładnie.


Agnieszko! Dziękuję. U Ciebie już jest pięknie, a jak wszystko urośnie będziesz miała prawdziwy park z tajemniczymi ścieżkami.
Na pergoli mam powojniki, ale jeszcze niezbyt duże.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 09:37, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Maj jest zachwycający, codziennie coś nowego zaczyna kwitnienie. Przed domem zaczyna się robić kolorowo.



____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 09:51, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 10:00, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Zielono,zieleniutko... Kwitnie marzanka.



____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 10:04, 15 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Alija napisał(a)
Zielono,zieleniutko... Kwitnie marzanka.





Śliczne te łany marzanki z paprociami a przed domem masz piękny busz, fajnie to wszystko wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 10:07, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Nad stawem...

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 10:14, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Kwitnie jarzębina, taka zwyczajna, a taka piękna.




Niezapominajki wędrują po ogrodzie, same wybierają sobie miejscówkę.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 10:18, 15 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jedno słowo - ZACHWYT
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies