Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 15:18, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:25, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:32, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:39, 29 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
gogo 19:25, 29 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Alija napisał(a)


Grażynko! Dziękuję. Te moje "palmy" to zbyt mocno podcięte modrzewie.
A ciąć musimy, bo nad nimi linia elektryczna.
Ja też rezygnuję z roślin. które trzeba wykopywać na zimę, moje jakimś cudem przetrwały zimę w gruncie,
nie wiem teraz czy w tym roku wykopać czy zostawić????? Zrobiły mi taką miłą niespodziankę.


Oj, to źle zobaczyłam, że to nie świerki, a modrzewie.
Miałam 2 sztuki i cięłam na niskie palemki, ale się ich pozbyłam, bo miałam ochojnika na karłowych świerkach i nie chciałam ich stracić /chemii nie stosuję/.

Jesień pięknie maluje Ci ogród, szczególnie ogromne hortensje.
Podoba mi się świecznica, ale cienia mam za mało na duże rośliny.
Róże jeszcze ładnie kwitną
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Martka 19:32, 29 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alija napisał(a)


Alicjo, tak tu tajemniczo... Piękne zdjęcia, zawsze czekam na kolejne odsłony Twego ogrodu i myślę, jak ma się staw? U mnie dziś w nocy trochę dopadało, głębiej gleba była bardzo sucha. Dziwię się wręcz, że rośliny mają się "jako tako". Zawilce nie szaleją, za to świecznica Ci kwitnie, a czytam, że w wielu ogrodach nie. Ładnie, kolorowo, te rudbekie bordo są przepiękne. Czy one Ci nie marudzą?
Jaka to odmiana jarząbka? Ma ładne owocki. Mój maluch w plamki i dziurki, pełzały po nim małe glizdy, czy spotkałaś się z czymś takim? Ostatnio czytałam, że jarząb jest w Europie gatunkiem zagrożonym wymarciem na skutek zmian i ograniczania naturalnych siedlisk.
Pozdrawiam, Alicjo!
Basieksp 09:32, 30 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Ja też bardzo lubię Twój ogród a Twoja świecznica ma piękną oprawę z ceglastego murku, fajnie to wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daszum 21:20, 30 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Czy masz jakieś ogrodowe straty związane z ochojnikiem?
U mnie ochojnik wyeliminował 5 dużych świerków. Zostało jeszcze kilka, ale obawiam się, że ich los jest przesądzony.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Alija 16:51, 01 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
gogo napisał(a)


Oj, to źle zobaczyłam, że to nie świerki, a modrzewie.
Miałam 2 sztuki i cięłam na niskie palemki, ale się ich pozbyłam, bo miałam ochojnika na karłowych świerkach i nie chciałam ich stracić /chemii nie stosuję/.

Jesień pięknie maluje Ci ogród, szczególnie ogromne hortensje.
Podoba mi się świecznica, ale cienia mam za mało na duże rośliny.
Róże jeszcze ładnie kwitną


Grażynko! U mnie też pojawia się ochojnik, w jednym roku więcej, w innym mniej, ale już się przyzwyczaiłam,
jedne i drugie jakoś dają radę. też nie stosuję chemii w ogrodzie.

Dziękuję, hortensje dość mocno tnę, ale mają już swoje lata i rosną duże. Cieszą te ostatnie kwiaty w ogrodzie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:09, 01 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Martka napisał(a)


Alicjo, tak tu tajemniczo... Piękne zdjęcia, zawsze czekam na kolejne odsłony Twego ogrodu i myślę, jak ma się staw? U mnie dziś w nocy trochę dopadało, głębiej gleba była bardzo sucha. Dziwię się wręcz, że rośliny mają się "jako tako". Zawilce nie szaleją, za to świecznica Ci kwitnie, a czytam, że w wielu ogrodach nie. Ładnie, kolorowo, te rudbekie bordo są przepiękne. Czy one Ci nie marudzą?
Jaka to odmiana jarząbka? Ma ładne owocki. Mój maluch w plamki i dziurki, pełzały po nim małe glizdy, czy spotkałaś się z czymś takim? Ostatnio czytałam, że jarząb jest w Europie gatunkiem zagrożonym wymarciem na skutek zmian i ograniczania naturalnych siedlisk.
Pozdrawiam, Alicjo!


Martko!Bardzo mi miło, że podoba Ci się u mnie. Deszcz co prawda pada ostatnio często, ale nie są to ulewy. Staw ma się jednak coraz lepiej, jest trochę więcej wody, poziom powoli się podnosi, ryby mają w końcu trochę lepsze warunki. Świecznice kwitną u mnie w tym roku pewnie dlatego, że miały sporo słońca (zbyt mocno przycięliśmy modrzewie, które dawały tam cień), chociaż z drugiej strony liście miały przypalone.
Te bordowe rudbekie to przypadkowa rekombinacja genetyczna. Nigdy nie wiem jakie pojawią się w kolejnym
sezonie.
Jarzębina to zwykły dziki gatunek przyniesiony gdzieś z lasu, nie wiedziałam, że jest gatunkiem zagrożonym, bardzo ją lubię. Podobno chroni przed urokami.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies