Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Magara 00:17, 26 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Alicja, mimo suszy masz piękne rośliny
Zaciekawiła mnie Twoja świecznica. Też mam, od zeszłego roku. Rośnie w cieniu, wody dostawała może nie za dużo, ale jednak dostawała. Nie zakwitła - czemu?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:20, 26 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Ja muszę moją świecznicę zabrać z objęć hosty gigantki. Biedaczka z roku na rok jest coraz mniejsza, stłamszona.
Magara, a jak dużą masz sadzonkę? Moja też się nie spieszyła z pierwszym kwitnieniem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 15:58, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
ElzbietaFranka napisał(a)
Alicja tak mi przykro,że z twoim stawem nic nie drgnelo. Można się załamać.
Ciągle myślę, jak to dobrze, że ja mam mniejsze oczko i studnie, że zawsze mogę dolac wody.
U nas też nie pada jak coś tam przewidują z opadami to już nawet nie mam nadziei bo chmura nadchodzi ptroche popada i po deszczu. Przesądzając krzewy ziemia jak skała.

Widzę na fotkach, że masz przycięte jakieś iglaki na krótko jakie to są ze ładnie odrastają.


Elu! Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Na zapełnienie stawu trzeba będzie jeszcze długo poczekać, chyba,
że trafi się jakieś oberwanie chmury Na początku nie mogłam nawet chodzić nad staw, nie mogłam na to patrzeć,
teraz już się przyzwyczaiłam, są rzeczy na które nie mamy wpływu i trzeba się z tym pogodzić.
Masz rację, do oczka zawsze w razie potrzeby można dolać wody.
U nas też trochę pada, a raczej "popaduje", ale wciąż sucho, sadziłam czosnki i wilgoć była na głębokości 5-6cm, głębiej suchutko.
Przycięte iglaki to modrzewie, są za bardzo przycięte, tak jakoś z rozpędu. A cięte muszą być, bo nad nimi są przewody elektryczne wysokiego napięcia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 16:00, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
Basieksp napisał(a)
Bardzo ładne te Twoje róże Też zawsze czekam na świecznicę, moja trochę mniej obficie kwitnie niż Twoja ale też zakwitła ja ją też lubię ze względu na liście


Basiu! U mnie o dziwo kwitnie w tym roku wyjątkowo obficie, ale liście ma popalone od słońca.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 16:07, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
Magara napisał(a)
Alicja, mimo suszy masz piękne rośliny
Zaciekawiła mnie Twoja świecznica. Też mam, od zeszłego roku. Rośnie w cieniu, wody dostawała może nie za dużo, ale jednak dostawała. Nie zakwitła - czemu?


Magaro! Dziękuję, jakoś dały radę (nie wszystkie). Moje świecznice (mam dwie) mają już parę lat i pierwszy raz kwitną dosyć obficie, przynajmniej mi się tak wydaje. Do tej pory raczej miały tylko po jednym pędzie kwiatowym. W tym roku miały więcej słońca, bo przycięliśmy modrzewie i zabrakło cienia, co miało fatalny wpływ na hortensje i liście świecznic, przypalało okropnie. Ale może właśnie to słońce sprawiło bardziej obfite kwitnienie, nie wiem.
Twoja jeszcze młodziutka, może trzeba dać jej więcej czasu, a może słońca?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 16:10, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
antracyt napisał(a)
Ja muszę moją świecznicę zabrać z objęć hosty gigantki. Biedaczka z roku na rok jest coraz mniejsza, stłamszona.
Magara, a jak dużą masz sadzonkę? Moja też się nie spieszyła z pierwszym kwitnieniem.


Zuziu! Ja swoją przesadzałam, bo zarastała ją rodgersja, no niestety każda roślinka potrzebuje przestrzeni,
o czym często zapominam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:53, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
Hortensje dopasowały swoje barwy do pory roku, wyglądają już jesienne.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Monika83 20:44, 26 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Alija napisał(a)
Hortensje dopasowały swoje barwy do pory roku, wyglądają już jesienne.

Te wybarwienia jesienne hortek najbardziej mi się podobają u Vanilek bo jest mocno intensywne Świecznica piękny kwiat podobno ona lubi miejsca cieniste.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Magara 23:42, 26 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Zuza, Alicja - moja świecznica mała, ale nie znowu aż tak mała Kupowana rok temu, w doniczce chyba litrowej. W zeszłym roku kwitła, w tym nie Obstawiam brak wody. Lubię te moje rabaty zegarowe, podlewam je, ale tam są drzewa, a one też sporo piją

Alicja - wielgachne masz te hortensje, robią super wrażenie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:44, 27 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Ładne, duże masz te hortensje, no i kolor jesienny, ładnie kwitną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies