Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 19:12, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
zawitka napisał(a)
No nie ale Ci narobił krecik.

Róza tak Ci po drzewie lezie mam taką samą ale rózową , co prawda siedzi na płocie ale jak tak ma leżć do góry to juz po niej ;D


Halinko! No narobił mi roboty, nie mógł ryć sobie w innym miejscu???
Róża jest strasznie ekspansywna, ale całkiem nie chcę się jej pozbyć, bo mi się podoba, taka dzika róża
do dzikich miejsc w ogrodzie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:16, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Wiolka5_7 napisał(a)
Mi jesienią krety tak zryły trawnik i rabaty, że masakra

Niedawno eM wyczytał w necie, aby wlać do dziury wodę z octem. Wlałam go trochę do konewki pełnej wody, wymieszałam i potem do dziury.
I bingo!
Kret nie ryje! Widać nie lubi tego zapachu.
Prosty ,ekologiczny i efektywny sposób a próbowałam wielu rzeczy

Wiola! Bardzo dziękuję za podpowiedź, nigdy nie słyszałam o takim sposobie pozbywania się kretów,
na dodatek bardzo ekologicznym, dzięki.
Będę próbować.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:16, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
anpi napisał(a)
Nie smakują mu dżdżownice w occie???


Ania! Na to wygląda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:18, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
anpi napisał(a)
Najpierw czekamy aż coś się rozrośnie, a potem ograniczamy, weź tu sprostaj ogrodnikowi! Ale jak kwitnie różyczka to jej chwilowo darujesz to szleństwo?


Aniu! Dokładnie tak jest. Jak róża kwitnie to zostawiam ją w spokoju.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:18, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Wiolka5_7 napisał(a)
Nie

Wiola!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:34, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Kordina napisał(a)

No właśnie, potwierdzam, tak to działa


W Twoim cudnym ogrodzie ze świetnymi zakątkami, ten mnie zawsze ujmuje to zdjęcie z pierwszych stron wątku


Bożenko! Kiedy się człowiek naogląda różności, to potem aż chce się sadzić, przesadzać, kupować, zmieniać.

Dziękuję ten placyk znajduje się za domem i jest tu dużo cienia. W tle widać garaż, a właściwie wiatę przy garażu. Wszystko mi tu zarasta roślinami.





____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margerytka40 19:57, 18 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowe miejsce z pewnością będzie cudne jak reszta Twojego ogrodu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Martka 20:10, 18 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicjo, róża wyraźnie polubiła Twój teren Faktycznie, mały niewinny krzaczek może z czasem zacząć mocno broić. Rabata cienista zapowiada się bardzo ciekawie, trzymam kciuki i uwielbiam takie rabaty... zawilce jesienne bym tam jeszcze dorzuciła ale bez nich też pięknie.
U mnie ziemia jest mokra jak gąbka, ostatnio sporo pada. Dobrze, że staw znacząco nadrobił tę suszę.
Dokładny plan czasem klaruje się podczas realizacji i w zależności od tego, ile materiału już masz, a z tym chyba nie będzie problemu, masz bardzo obfite rabaty cienia




Wiolka5_7 20:42, 18 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Alija napisał(a)

Wiola! Bardzo dziękuję za podpowiedź, nigdy nie słyszałam o takim sposobie pozbywania się kretów,
na dodatek bardzo ekologicznym, dzięki.
Będę próbować.

Też nie słyszałam, jak bym wiedziała jesienią to by mi krecikso nie zniszczył trawnika,wrr!

Próbuj u mnie działa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Alija 15:39, 19 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Anda napisał(a)


Rosa multiflora? Kwitnie raz czy powtarza?

Fajne plany. PiÄkne rosliny do cienia. Hosty to must have Paprocie, tiarella, epimedium, hakone, przebisniegi super Kalaminta jest wybitnie sloncolubna. Na wiosne jeszcze Anemone nemorosa, Cyclamen coum. Muscari tez daja rade, tylko kwitna pozniej niz na slincu. Piekne sa jeszcze Polygonatum i Tellima grandiflora. I moze jeszcze Astrantia - zalezy od stanowiska, jak bardzo sucho i jak mocno ciemno


Ewa! Róża kwitnie tylko raz, potem ma małe czerwone owocki, bardzo ładne.
Cieszę się, że aprobujesz moje pomysły dotyczące roślin na leśną rabatę, będę miała pewność,
że się nadają na to miejsce.
Dziękuję za dodatkowe podpowiedzi. Kokoryczka już tam rośnie, chociaż jej tam nie sadziłam, ale mam ją na cienistej rabacie pod świerkami, więc może ptaki pomogły. Bardzo zaciekawiła mnie Tellima, nie spotkałam jej nigdy. Jarzmianka nie przyszła mi do głowy, a to bardzo ładna roślina. Dzięki.


____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies