Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 21:12, 16 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
antracyt napisał(a)
Ja kreta nie mam
Stawu niestety też nie, ale z chęcią podziwiam u Ciebie
Nowa rabata to dobry pomysł, co na niej leśnego będzie?


Zuziu! Na szczęście nie masz kreta i nie życzę Ci tego jegomościa. Ja mam nadzieję, że mój się na wiosnę
gdzieś wyprowadzi, nie będę się mścić.
Mam nadzieję, że sił mi starczy na nową rabatę. Miałam ograniczyć te istniejące, a zamarzyła mi się nowa,
to wpływ ogrodowiska.
Myślę żeby posadzić tam paprocie, przebiśniegi, żurawki, tiarelle, hosty, może hakonki, pomyślę jeszcze.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
zawitka 10:23, 17 sty 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No nie ale Ci narobił krecik.

Róza tak Ci po drzewie lezie mam taką samą ale rózową , co prawda siedzi na płocie ale jak tak ma leżć do góry to juz po niej ;D
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Wiolka5_7 10:57, 17 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Mi jesienią krety tak zryły trawnik i rabaty, że masakra

Niedawno eM wyczytał w necie, aby wlać do dziury wodę z octem. Wlałam go trochę do konewki pełnej wody, wymieszałam i potem do dziury.
I bingo!
Kret nie ryje! Widać nie lubi tego zapachu.
Prosty ,ekologiczny i efektywny sposób a próbowałam wielu rzeczy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anpi 11:26, 17 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Nie smakują mu dżdżownice w occie???
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:34, 17 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Najpierw czekamy aż coś się rozrośnie, a potem ograniczamy, weź tu sprostaj ogrodnikowi! Ale jak kwitnie różyczka to jej chwilowo darujesz to szleństwo?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 12:05, 17 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
anpi napisał(a)
Nie smakują mu dżdżownice w occie???
Nie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kordina 08:44, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Alija napisał(a)

... Miałam ograniczyć te istniejące, a zamarzyła mi się nowa,
to wpływ ogrodowiska...

No właśnie, potwierdzam, tak to działa

Alija napisał(a)
...

W Twoim cudnym ogrodzie ze świetnymi zakątkami, ten mnie zawsze ujmuje to zdjęcie z pierwszych stron wątku
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 11:38, 18 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Alija napisał(a)


Ewa! W tym miejscu miałam przez wiele lat mini lasek sosnowo-świerkowy, wszystkie drzewka co roku były cięte.
Niestety z czasem sosny zaczęły łysieć, część wycięliśmy, świerki podcięliśmy. Teraz myślę poprowadzić środkiem ścieżkę,
a po jej obu stronach posadzić roślinki, myślałam o paprociach, epimedium, kalamincie, tiarellach, jakaś trawa,
może hakonka, przebiśniegi, golterie, żurawki, bodziszki, hosty?
Muszę też ograniczyć różę (pnąca, jakaś chyba dzika z małymi białymi kwiatami zebranymi w kwiatostany), która tam rozpanoszyła się niemiłosiernie i wędruje po drzewach, a na dodatek rozsiewa się po całym ogrodzie i mam ją w różnych miejscach. Może ją rozpoznajesz, co za róża?





Rosa multiflora? Kwitnie raz czy powtarza?

Fajne plany. PiÄkne rosliny do cienia. Hosty to must have Paprocie, tiarella, epimedium, hakone, przebisniegi super Kalaminta jest wybitnie sloncolubna. Na wiosne jeszcze Anemone nemorosa, Cyclamen coum. Muscari tez daja rade, tylko kwitna pozniej niz na slincu. Piekne sa jeszcze Polygonatum i Tellima grandiflora. I moze jeszcze Astrantia - zalezy od stanowiska, jak bardzo sucho i jak mocno ciemno
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 17:35, 18 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja już to widzę oczyma wyobraźni i jest pięknie

Myślę, że tą róże stasują jako podkładkę do róż. U mnie w dwóch taka wybiła.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Alija 19:05, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Agatorek napisał(a)
Krety działają i u Ciebie…u mnie jest jakaś masakra, w sumie dobrze, że ryją w większości w trawie, ale jak sobie pomyślę, ile czasu mi się zejdzie, zanim zbiorę tą ziemię…. Ehhh

Staw i okolice cudowne! ❤️


Agnieszko! Krety tej zimy bardzo aktywnie, bo ciepło, gdzie nie spojrzeć, wszędzie kretowiska.
Dziękuję.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies