Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

UrsaMaior 15:19, 26 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
April ma wątek, ALLELUJA!
____________________
ogród pod lasem
Wiolka5_7 16:01, 26 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kolejny piękny leśny ogród fajnie,że założyłaś wątek czekam na kolejne fotki...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 17:15, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
hankaandrus_44 napisał(a)
April, to kwiecień, więc po powitaniach czekam na bieżące kwietniowe widoczki. Cieszę się, że jesteś z nami i na dodatek tak długo, a to wiadczy o systematyczności...jednak!
Pozdrawiam.


Witaj Haniu, fakt, dawno mnie tu przywiało, dawno. Nie ma się czemu dziwić, tyle przepięknych ogrodów. I tu nie chodzi o systematyczność ale o przyjemność. Bo właśnie niesamowitą frajdę sprawiało mi czytanie wątków od początku, cały na raz, jak jakiś niecodzienny pamiętnik. Poznawałam ogród i twórców, analizowałam jak dochodzą do efektów które później prezentowali. Zdecydowanie wolę taką formę czytania wątków niż po kilka postów. Jest tak dużo pięknych ogrodów, że nie sposób być wszędzie na bieżąco, zbyt wiele rzeczy umyka. Z drugiej jednak strony, bieżące śledzenie prac ma tę zaletę, że mogę w danym czasie coś podobnego u siebie zastosować, przypomina mi się że coś mam zrobić, coś wysiać, coś zasilić lub strzec się przed szkodnikami, które akurat zaatakowały. No i te bezcenne porady w każdej chwili jak się tylko poprosi
Rozgadałam się. Zdjęcie dla Ciebie mój ulubiony przetacznik siwy

____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 17:23, 26 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Co zakątek to piękniej I niech mi ktoś powie, że w lesie to się nie da zrobić ogrodu bo cień i sucho. Wyobrażam sobie jakim nakładem pracy osiągnięte takie efekty, ale warto było by taki cudny ogród miećI do tego róże w lesie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 17:43, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Mirka napisał(a)
Witam się i ja Aprilku w twoim wątku
Też jestem posiadaczką piaszczystej ziemi .
Fajny ten podest przy budynku Jak był robiony może pamiętasz? Wiosną taki planuję u siebie


Witaj Mireczko, widzę też jesteś z Mazowsza No to znasz dobrze te nasze mazowieckie piaski. Ja dodatkowo jeszcze mam las na lekko podwyższonej łasze piaszczystej, żółciutkie podłoże. Znajomi z małymi dziećmi pobierali piasek do piaskownic.
Taras jest na pustakach, na nich są legary i do tego deski. Już szukam fotki
Jak ci się spodoba mogę podesłać nazwę firmy

To kawałek w trakcie prac. Deski to modrzew syberyjski, nieryflowany, żeby nawiązać do naturalności otoczenia.


A to już cały taras. Powiększyliśmy ten już istniejący, dolepiając niejako do niego część drewnianą. Deski zostawione bez koloru, teraz już spatynowane do szarości.


Tu widać tzw pomost wzdłuż domu. Fajnie się z niego podziwia ogród.







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:46, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
HannaR napisał(a)

A mi się podoba tu, gdzie zielono...
No i super tarasik.


Bardzo mi miło, samą zieleń też uwielbiam. Na tym zdjęciu młodziutka rabata założona kilka miesięcy wcześniej, zaraz po ukończeniu tarasu. Liczę że w tym roku będzie już bujniej.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:53, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Roocika napisał(a)

Witam się i ja
Ale fajny zestaw

Miło Cię gościć.
To róże Leonardo da Vinci, trudne do skomponowania z czymś innym
Mam tam jeszcze Pashminy i Eden Rose. Na tej fotce trochę widać co jest powyżej jarzmianek. Jeszcze słaba fotka, jak znajdę lepszą to wrzucę.



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:56, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Alija napisał(a)

Jaki piękny leśny zakątek! Uwielbiam takie miejsca (kolorowe też lubię) i kot na dodatek. Pełnia szczęścia. Pozdrawiam!


U mnie zdecydowanie więcej cienia i leśnych zakątków, choć jeszcze niezagospodarowane. Rabaty słoneczne już wykorzystałam. Teraz tylko wertykalnie mogę na słońcu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:00, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kasya napisał(a)
No nie mogę... święto 26.01 - April założyła wątek
No w końcu !


No tak, trzeba wpisać do kalendarza i zaznaczać na czerwono, he, he, he.
Jakoś tak wyszło. Może stwierdziłam że już się nie ma czego tak bardzo wstydzić Tu taka konkurencja że ciężko się przebić.
Dla Ciebie mój największy futrzak. Niestety już odszedł. Nie pamiętam czy jak byłaś u mnie to jeszcze go miałam czy już było po fakcie.



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:06, 26 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
KasiaLangier napisał(a)
Witam, też staram się podbijać las i jak widzę bujną roślinność wśród sosen, to od razu serce bije mi szybciej Śliczne zestawienia


To możemy porównywać metody osiągania celu w leśnych warunkach
Nie znam jeszcze Twojego ogrodu, będę więc miała pasjonującą lekturę na wieczór


Dla Ciebie moja różanka z ulubionymi kamiennymi ławkami. Po prawej moje Pomponelle, które u mnie mają dwa metry wysokości

____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies