Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 14:05, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mirka napisał(a)
Pytam bo u mnie w pracy na parapecie takie cusik rośnie Cyknę potem foto to zobaczysz czy to to samo


To raczej nie jest domowa roślina, liście ma miękkie i nie jest zimozielona.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Milka 14:10, 27 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
April napisał(a)

Niestety, nie osobiście. choć mam takie wrażenie. Tak to jest jak się "śledzi" czyjeś poczynania przez kilka lat. Czuję się jak stalker
Ale może kiedyś uda się spotkać, jak przyjedziesz do Danusi ogrodu Zaglądam tam czasem, podziwiać to wspaniałe przedsięwzięcie
Z tego co czytałam, to szukasz kotka do adopcji? Moje niestety wykastrowane.

Ja wiele osób nie znam osobiście, a przez tyle lat, to się czuję, jakbyśmy się znali
Do Danusi się wybieram, oby ten nowy sezon tylko był normalny.
Tak, kotka do adopcji, tak mnie naszło mocno na kotka, muszę mieć, bo już 2 miesiące szukam.
Tak czy siak, fajnie że jesteś ze swoim wątkiem i my się od ciebie czegoś nauczymy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mgduska 14:14, 27 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Powiedz coś więcej o tworzeniu rabat - jak działaliście z glebą? Wygląda na to, że piasek nie jest taki zły, niesamowicie bujnie Ci wszystko rośnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:14, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
lilarose napisał(a)
HURA !!!


Witam Cię Kasiu u siebie. Już nie muszę "chodzić po kominach"
Mam trochę zdjęć archiwalnych, na jakiś czas wystarczy. A potem... no cóż, będę się martwić potem

Obrazek na powitanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:28, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
anpi napisał(a)
Było o nim "słychać", a teraz widać... znaczy Twój ogród Z ciekawością będę zaglądać!


O rety, teraz to muszę na głowie stawać żeby sprostać oczekiwaniom
Kojarzę twój ogródek, z charakterystycznymi białymi drzwiami w ceglanym murku. Piękny masz ogród
Miło Cię gościć


____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 14:39, 27 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
April napisał(a)


Na Kwarteta nie ma co liczyć w tej kwestii. Nawet nie dlatego, że ona nie chce. Tylko ma bardzo głęboką awersję do technologii

wiem, wiem )) ale dzielnie Kobieta walczy, ew. któreś z dzieci zawsze pomoże ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 14:54, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mgduska napisał(a)
Powiedz coś więcej o tworzeniu rabat - jak działaliście z glebą? Wygląda na to, że piasek nie jest taki zły, niesamowicie bujnie Ci wszystko rośnie


Czyli co? Teraz przechodzimy do trudnych pytań?
No cóż, to nie będzie przyjemna opowieść. Jestem zmęczona na samą myśl o tym
Zielone szaleństwo zaczęło mnie zarażać stopniowo. Pod pojedyncze roślinki kopałam dołki, wybierając piasek i sypiąc ziemię. Mam blisko producenta ziemi więc nie boli to tak bardzo. Potem zauważyłam że to wystarcza na krótko, bo i tak piasek wyciąga wszystko z tej odrobiny ziemi. Przekonałam się o tym przesadzając rośliny. Z czasem po sypanej ziemi nie było śladu. Dlatego jak choroba się rozwinęła, zaczęłam działania uzdatniania ziemi na większą skalę. Usuwałam piasek całymi pasmami i wymieniałam go na ziemię z obornikiem, korą. Tam gdzie planowane rośliny były mniej wymagające, mieszałam piasek z ziemią. Robota ciężka ale ja ją traktuję jak terapię, jestem uparta i małymi kroczkami dążę do celu.
Tam gdzie są posadzone rośliny, co wiosnę dodaję kory i obornika, mieszając górną warstwę. Kupuję też wiórki rogowe.
Na jesieni nic nie tnę, dopiero wiosną oczyszczam rabaty i to niezbyt dokładnie. Rozkładające się rośliny trochę wspomogą ziemię.
Spektakularnych efektów nie oczekuję ale jak widać, są wystarczające by sprawić przyjemność

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:59, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)
wiem, wiem )) ale dzielnie Kobieta walczy, ew. któreś z dzieci zawsze pomoże ))


Ważne, że odpowiada na telefony Choć czasem po dłuższym czasie Nienawidzi SMSów, he,he,he
Dobra, nie obgaduję, bo nie przeżyłabym gdyby się na mnie obraziła Ma tak wiele zalet, że nie będziemy patrzeć na drobniutkie wady

Kwarteciku, gdzie jesteś? Pora wrócić na forum
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:01, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Milka napisał(a)

Ja wiele osób nie znam osobiście, a przez tyle lat, to się czuję, jakbyśmy się znali
Do Danusi się wybieram, oby ten nowy sezon tylko był normalny.
Tak, kotka do adopcji, tak mnie naszło mocno na kotka, muszę mieć, bo już 2 miesiące szukam.
Tak czy siak, fajnie że jesteś ze swoim wątkiem i my się od ciebie czegoś nauczymy


To jest właśnie fajne wśród ludzi, którzy mają tę samą pasję. Łączy nas tak wiele że czujemy się dobrze i bardzo swobodnie w tym gronie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basilikum 15:12, 27 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
wpadlam
jak sliwka w kompot


jak tu weszlam, to mi sie japa roziawila i mam trudnosci z zamknieciem

no dobra teraz obiad to nie jest tak zle

a tak naprawde to ja nie rozumiem jak mozna tak dlugo przed nami ukrywac tak piekny ogrod
pracowitosc sie oplaca
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies