Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały przedgródek na górce i glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały przedgródek na górce i glinie

Rejzi 20:53, 12 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Agatorek napisał(a)
Mi się podoba jałowiec „nana” . Zobacz sobie. Ma ładny kolor takiej soczystej zieleni i jest „mięciutki” w dotyku .

Dobrej nocy


Mam go już kupionego. Będzie wsadzony zamiast kostrzewy
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Agatorek 01:53, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
No i super . Lubię jałowce
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rejzi 14:20, 15 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

Narazie wygląda to tak. Duże drzewko na środku, po prawej rząd cisów kolumnowych o żółtych przyrostach. Po lewej na przemian kostrzewy z trzmielina. Kostrzewy są do wyrzucenia, a zamiast nich będą jałowce miniaturowe.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:54, 15 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Narazie mam taką opcję. Pod oknem hortensje bukietowe, pod nimi hakonechloa I ewentualnie coś zimozielonego. Hakonechloa zamierzam również dookoła drzewka obsadzić. Przed hortensjami wzdłuż cisów dodać kilka traw, może miskanty, żeby nie było tam nudno. Przy samej ulicy myślę o kulach np z ilex bo z bukszpanem już nie chce ryzykować. Mam go z tyłu i jednego coś pożarło

Może ktoś coś doradzić? Co mam zmeniać?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
sylwia_slomc... 22:20, 15 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Rejzi napisał(a)


No właśnie coraz bardziej się nad tym zastanawiam. Myślę nad tym karmnikiem ościstym żeby taką imitację trawnika pod tym drzewkiem zrobić, ale nie wiem jak by to po całości wyglądało, one chyba się od środka z czasem wysuszają?

W karmnik ościsty chwasty uwielbiają się nasiewać....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:26, 15 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Trawy lubią słonko do cienia to bardziej Ellata, ice dance też sobie poradzą. Zamiast traw dałabym paprocie, a między kule zimozielone dosadź czosnki, z tych dużych kulistych, będzie dekoracyjnie cały rok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rejzi 22:55, 15 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trawy lubią słonko do cienia to bardziej Ellata, ice dance też sobie poradzą. Zamiast traw dałabym paprocie, a między kule zimozielone dosadź czosnki, z tych dużych kulistych, będzie dekoracyjnie cały rok


Dziękuję za rady. Z tym karmnikiem to muszę pomyśleć, szukam jakiejś niskiej alternatywy zamiast trawnika pomiędzy rosliny. Na karmnik wpadłam bo spodobało mi się że jest niski i taki żywozielony, ale może znajdzie się jeszcze coś innego.. No faktycznie może trawy w tym rogu to nie najlepszy pomysł :/
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:03, 17 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Może ktoś doradzić jak dodać podpis żeby ten wątek był również widoczny na moim głównym wątku? Coś mi mie wychodzi z adresem url :-/
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
sylwia_slomc... 13:33, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Rejzi napisał(a)


Dziękuję za rady. Z tym karmnikiem to muszę pomyśleć, szukam jakiejś niskiej alternatywy zamiast trawnika pomiędzy rosliny. Na karmnik wpadłam bo spodobało mi się że jest niski i taki żywozielony, ale może znajdzie się jeszcze coś innego.. No faktycznie może trawy w tym rogu to nie najlepszy pomysł :/

Daj runiankę lub kopytnika, zimozielone i ładne listki mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rejzi 12:35, 20 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Nad runianka też myślę. Problem w tym że na połowie od strony ulicy większość dnia słońce grzeje i nie wiem czy by runianka w tym miejscu się sprawdziła
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies