Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały przedgródek na górce i glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały przedgródek na górce i glinie

maksimini 16:05, 20 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Pukam do Twojego ogródka Chcę się przwitać na Twoim wątku
Rejzi napisał(a)


No właśnie coraz bardziej się nad tym zastanawiam. Myślę nad tym karmnikiem ościstym żeby taką imitację trawnika pod tym drzewkiem zrobić, ale nie wiem jak by to po całości wyglądało, one chyba się od środka z czasem wysuszają?

Karmnik lubi deptanie i faktycznie się z czasem ogołaca w środku. Ale łatwo się dzieli i można te suche miejsca usunąć i uzupełnić podzielonymi kawałkami. Skoro tam słońce to może macierzanka np. omszona albo cytrynowa?
A te cisy kolumnowe z żółtymi przyrostami o których piszesz to jaką odmianę masz na myśli?
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Rejzi 10:47, 21 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
maksimini napisał(a)
Pukam do Twojego ogródka Chcę się przwitać na Twoim wątku

Karmnik lubi deptanie i faktycznie się z czasem ogołaca w środku. Ale łatwo się dzieli i można te suche miejsca usunąć i uzupełnić podzielonymi kawałkami. Skoro tam słońce to może macierzanka np. omszona albo cytrynowa?
A te cisy kolumnowe z żółtymi przyrostami o których piszesz to jaką odmianę masz na myśli?


Miło mi że wpadłaś
Słońce jest większość dnia mniej więcej od drzewa do ulicy, od domu do drzewa panuje od południa cień. Cisy mam tam już ok 4 lata i nie pamiętam nazwy, to odmiany kolumnowe jasnozielone/żółte przyrosty.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 11:05, 21 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

Może tu wyraźnej widać jak to teraz wygląda. Po lewej widać 12 cisów kolumnowych, które miały nas trochę odgrodzić od podjazdu sąsiadów. Są trochę za rzadko posadzone, ale nie jest to priorytet żeby tworzyły gęstą zasłonę. Chodziło bardziej żeby oddzieliły nasz przedogródek od sąsiadów.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 11:21, 21 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Mam mniej więcej 2 różne wizję, ale może ktoś doradzi coś fajniejszego

Pomysł pierwszy:


1. Hortensje bukietowe
2. Hakonechloa lub hosty
3. Kule zimozielone np ilex, tuje, cis
4. Jałowce płożące
5. Runianka
6. Coś niskiego, może ten karmnik hmm..?

Pomysł drugi:


1. Klony kolumnowe
2. Hakonechloa
3. Runianka

Może ma ktoś zupełnie inna wizję? Może coś z laurowiśnia, dereniami, wierzbami hakuro.. No nie mam pojęcia jak to ugryźć..
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Agatorek 12:37, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Pierwszy rysunek bardziej do mnie przemawia .

Tylko, że dałabym runiankę (5) tam gdzie jest (między kulkami od strony okna) plus w miejsce 2 - ale tylko tej dwójki przy drzewku pośrodku.
A zamiast 6 dałabym 2 (nr 2 byłby pod hortensjami i między kulkami - tymi od ulicy).

Karmnik bym sobie już darowała, wystarczy tam jeden zadarniający gatunek.

A może zamiast runianki może dałabyś dereń kanadyjski?

Przypominam, że ja się za bardzo nie znam, więc się nie sugeruj .



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rejzi 13:06, 21 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Agatorek napisał(a)
Pierwszy rysunek bardziej do mnie przemawia .

Tylko, że dałabym runiankę (5) tam gdzie jest (między kulkami od strony okna) plus w miejsce 2 - ale tylko tej dwójki przy drzewku pośrodku.
A zamiast 6 dałabym 2 (nr 2 byłby pod hortensjami i między kulkami - tymi od ulicy).

Karmnik bym sobie już darowała, wystarczy tam jeden zadarniający gatunek.

A może zamiast runianki może dałabyś dereń kanadyjski?

Przypominam, że ja się za bardzo nie znam, więc się nie sugeruj .





Może faktycznie za mało miejsca tam żeby zrobić 3 zadarniajace. Muszę zobaczyć jak ten dereń wygląda
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:38, 22 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Mam jałowce płożące blue carpet, chce je wsadzić przy krawężniku wzdłuż ulicy. W jakiej odległości od drogi powinnam je wsadzić?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Agatorek 22:26, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wg tej strony, ten jałowiec po 10 latach osiąga 2 metry szerokości. Czyli powinno się je wsadzić około metra od chodnika .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rejzi 14:41, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Agatorek napisał(a)
Wg tej strony, ten jałowiec po 10 latach osiąga 2 metry szerokości. Czyli powinno się je wsadzić około metra od chodnika .


Problem w tym że nie ma chodnika heh.. bezpośrednio za końcem trawnika jest asfalt
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:44, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633







____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies