Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Syla 12:32, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)

Na drewutnię można puściś bluszcze bo one lubią cień a dla rozjaśnienia przed bluszczami i drewutnią można posadzić plamę host białoobrzeżonych np. Patriot lub Minuteman
Sylwuś, dziękuję, rysunki świetne Ale...ja nie mogę dać wszędzie żurawek, które zresztą uwielbiam, bo tam musi być dojście do skrzynki i do drewutni. Hosty tam nie rosną, nie wiem dlaczego ale mam Patriot i musiałam ją zabrać z tego miejsca. Za to bluszcz..jest szansa



To są luźne moje propozycje .... Wiesz najlepiej co będzie według Ciebie bardziej Ci odpowiadało , dasz lub nie ......Oby Ci się podobało i za każdym razem jak widzisz swoje wejście na Twoje usta cisnęło się wow!!!

A może czeba wymienić trochę ziemi w tamtym miejscu ??? hmmm jestem ciekawa dlaczego tego miejsca hosty te które wymieniłam nie lubią . A preferują stanowiska półcieniste oraz cieniste .... No dobra nie gdybam ..... Coś wymyślisz na pewno
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 12:36, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Czekaj, czekaj..tak łatwo się mnie nie pozbędziesz Przecież nie napisałam, że mi się nie podoba Na razie wydrukowałam 2 i patrzę Tylko gdzie ja dostanę kule bukszpanowe.. a właśnie Sylwia, jak myślisz sadzić teraz te cisy czy na wiosnę? Danusi nie pytam, bo ma ważniejsze rzeczy na głowie I coś ty do nich nie jesteś przekonana. Dawaj swój pomysł
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ana_art 12:47, 21 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jeżeli masz możliwość kupienia natychmiast to posadź teraz, ale szybko. Jeśli będzie to wymagało czasu i szukania to lepiej kup cisy wiosną i wówczas zasadzisz. Też będę sadziła ekrany cisowe na wiosnę żeby ukryć takie same gazony, tylko że ja mam ich więcej.... bo około 15 metrów. Nie wiem po czym wnioskujesz że Sylwia nie lubi cisów? Sama ma też cisowe ekrany
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 12:53, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)
Czekaj, czekaj..tak łatwo się mnie nie pozbędziesz Przecież nie napisałam, że mi się nie podoba Na razie wydrukowałam 2 i patrzę Tylko gdzie ja dostanę kule bukszpanowe.. a właśnie Sylwia, jak myślisz sadzić teraz te cisy czy na wiosnę? Danusi nie pytam, bo ma ważniejsze rzeczy na głowie I coś ty do nich nie jesteś przekonana. Dawaj swój pomysł



Wiem , że nie napisałaś hehehehehehe .... Jeśli chodzi o kule to kupimy w przyszłym sezone , niestety teraz tam gdzie się zaopatrywałam ich nie ma ..... Aaaa , jeszcze Lenka zna szkółkę w której można kupić ale są chyba drogie .... nie wiem musiałabyś się zapytać albo przerzucić kilka stronic w Lenki wątku jest gdzieś mowa Ale jeśli chodzi o cisy to odmiana Hilli była by odpowiednia - rośnie tak do 1,5m wys/10lat - szkółka Gurgul - znajdziesz w necie a przy okazji zapytać możesz również o kule

Gdybym ja miała decydować to poczekałabym do wiosny ..... jest wtedy cieplusio i przyjemnie pracuje się w ogrodzie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:54, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A ja uwielbiam cisy ..... sama będę polować na nie w przyszłym sezonie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ana_art 12:55, 21 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Syla napisał(a)

Gdybym ja miała decydować to poczekałabym do wiosny ..... jest wtedy cieplusio i przyjemnie pracuje się w ogrodzie



ZDECYDOWANIE PRZYJEMNIEJ , podpisuje się pod tym rękoma i nogami
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
abiko 14:39, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
ana_art napisał(a)
jeżeli masz możliwość kupienia natychmiast to posadź teraz, ale szybko. Jeśli będzie to wymagało czasu i szukania to lepiej kup cisy wiosną i wówczas zasadzisz. Też będę sadziła ekrany cisowe na wiosnę żeby ukryć takie same gazony, tylko że ja mam ich więcej.... bo około 15 metrów. Nie wiem po czym wnioskujesz że Sylwia nie lubi cisów? Sama ma też cisowe ekrany
Nie, że nie lubi tylko, że ma może jakiś inny pomysł macie rację poczekam do wiosny.. Nie mam ochoty bawić się teraz w tym zimnie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:43, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409

Wiem , że nie napisałaś hehehehehehe .... Jeśli chodzi o kule to kupimy w przyszłym sezone , niestety teraz tam gdzie się zaopatrywałam ich nie ma ..... Aaaa , jeszcze Lenka zna szkółkę w której można kupić ale są chyba drogie .... nie wiem musiałabyś się zapytać albo przerzucić kilka stronic w Lenki wątku jest gdzieś mowa Ale jeśli chodzi o cisy to odmiana Hilli była by odpowiednia - rośnie tak do 1,5m wys/10lat - szkółka Gurgul - znajdziesz w necie a przy okazji zapytać możesz również o kule

Gdybym ja miała decydować to poczekałabym do wiosny ..... jest wtedy cieplusio i przyjemnie pracuje się w ogrodzie


Ok, to na wiosnę jedziemy na zakupy Myślałam właśnie o odmianie Hilli albo Wojtku, ale on jest chyba większy. Za duży też nie może być, w końcu nie robię pustelni.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Syla 14:44, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)

jeżeli masz możliwość kupienia natychmiast to posadź teraz, ale szybko. Jeśli będzie to wymagało czasu i szukania to lepiej kup cisy wiosną i wówczas zasadzisz. Też będę sadziła ekrany cisowe na wiosnę żeby ukryć takie same gazony, tylko że ja mam ich więcej.... bo około 15 metrów. Nie wiem po czym wnioskujesz że Sylwia nie lubi cisów? Sama ma też cisowe ekrany
Nie, że nie lubi tylko, że ma może jakiś inny pomysł macie rację poczekam do wiosny.. Nie mam ochoty bawić się teraz w tym zimnie.


Abiko , żywopłot z cisu w tym miejscu mi odpowiada . Wypowiadałam się na temat Twojego projekciku , że tyle roślinek wraz z żywopłotem chyba się nie zmieści
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:46, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)

Wiem , że nie napisałaś hehehehehehe .... Jeśli chodzi o kule to kupimy w przyszłym sezone , niestety teraz tam gdzie się zaopatrywałam ich nie ma ..... Aaaa , jeszcze Lenka zna szkółkę w której można kupić ale są chyba drogie .... nie wiem musiałabyś się zapytać albo przerzucić kilka stronic w Lenki wątku jest gdzieś mowa Ale jeśli chodzi o cisy to odmiana Hilli była by odpowiednia - rośnie tak do 1,5m wys/10lat - szkółka Gurgul - znajdziesz w necie a przy okazji zapytać możesz również o kule

Gdybym ja miała decydować to poczekałabym do wiosny ..... jest wtedy cieplusio i przyjemnie pracuje się w ogrodzie


Ok, to na wiosnę jedziemy na zakupy Myślałam właśnie o odmianie Hilli albo Wojtku, ale on jest chyba większy. Za duży też nie może być, w końcu nie robię pustelni.


Wojtek tylko w formie luźnych kolumnowych kompozycji jako soltier np na wrzosowiskach . Natomiast na żywopłoty Hilli - niższy we wzroście lub pospolity - wyższy ale u nas trudno dostępny lub wyraziłabym się wręcz niedostępny
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies