Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Syla 14:49, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aaaa i jeszcze ... żywopłoty się przycina , więc czy będzie pospolity czy Hilli i tak możemy decydować o wysokości jaką preferujemy
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 14:52, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409


Abiko , żywopłot z cisu w tym miejscu mi odpowiada . Wypowiadałam się na temat Twojego projekciku , że tyle roślinek wraz z żywopłotem chyba się nie zmieści

Wydaje mi się, że się zmieści, ale chyba wyjdzie to w praniu jak posadzę cisy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:52, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Syla napisał(a)
Aaaa i jeszcze ... żywopłoty się przycina , więc czy będzie pospolity czy Hilli i tak możemy decydować o wysokości jaką preferujemy
Wiem, dlatego się na cisy upierałam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Syla 15:01, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To cisy mamy za sobą ..... są zaakceptowane tak ??? A teraz to pewnie chciałabyś mieć tam klonika lub Rh tak ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 15:01, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
W każdym razie przedogródek mamy z grubsza założony Może w takim razie w zimie popracujemy nad resztą? Syla, Ana pomożecie...? Taaaa...k oczywiście pomożemy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 15:03, 21 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Syla napisał(a)
To cisy mamy za sobą ..... są zaakceptowane tak ??? A teraz to pewnie chciałabyś mieć tam klonika lub Rh tak ???


Rh masz rację, że się nie zmieszczą. Klonik, tu mam mieszane uczucia, nie wiem jak to rośnie. Wiem, że są karłowe. Ta wiśnia mi się podoba.. byłoby co przyozdabiać na zimę a wiosną kwiatuchy.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Syla 15:26, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)

To cisy mamy za sobą ..... są zaakceptowane tak ??? A teraz to pewnie chciałabyś mieć tam klonika lub Rh tak ???


Rh masz rację, że się nie zmieszczą. Klonik, tu mam mieszane uczucia, nie wiem jak to rośnie. Wiem, że są karłowe. Ta wiśnia mi się podoba.. byłoby co przyozdabiać na zimę a wiosną kwiatuchy.


Noooo masz rację... Dana u siebie w wątku zamieszczała zdjęcia z oświetleniem świątecznym na wiśniach , wyglądało bayo bongo ....

Rh tak ale bez żywopłotu i bez całej reszty w jednym szpalerze ....

Klonik palmowy " Dissectum Nigrum" wys. 1,5 przy dwukrotnie większej szerokości rośnie lubi półcień i słoneczko . Lubi też starannie dobrane miejsce , osłonięte i jest wrażliwy na mrozy ..... Co do niego w przedogródku nie jestem przekonana , wręcz bym odradzała .... ale ja się nie znam

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:33, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
abiko napisał(a)
W każdym razie przedogródek mamy z grubsza założony Może w takim razie w zimie popracujemy nad resztą? Syla, Ana pomożecie...? Taaaa...k oczywiście pomożemy


Spryciulka heheheheh .....jestem na tak , Ania musi się sama wypowiedzieć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 16:33, 21 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponuję ewentualnie rozważyć propozycję Profusa



A może zamiast trawnika inny kolor żwiru, ciemniejszy albo okrągła granulacja a tam tłuczeń.?

Dobre dojście i luźno.

Ewentualnie zamiast trzmieliny piennej (zbyt małej) wiśnie Umbraculifera na wysokim pniu?

W jednego Rh bym się nie "pchała" i w klonika palmowego także. Mocne formy się liczą.
Ewentualnie tu gdzie białe plamy - może być Citronelle w prostokątnych plamach.

Powinno być prosto i przejrzyście.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:38, 21 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas Hilli jest akurat i to po 13 zł, kupiłam dla Babci Jasi dopiero co.



Ja bym nie wytrzymała do wiosny, jestem zaprawiona w bojach ogrodowych i zimno mi nie straszne, natomiast święta przywitałabym już z piękną aranżacją przedogródka, choćbym miała po cisa jechać 300 km
Pamiętam jak jechałam do Końskowoli po tulipanowca
Proponuję wyrwać chwaściory i wyczyścić ten prostokącik, przymierzając się jednocześnie jednak do realizacji

A w gazony posadź od strony sąsiada albo irgę Ursynów czy niższą , albo trzmielinkę Blondy z żółtymi plamkami.
Cisy sadź do gruntu i jeden przy drugim, ściślutko i równiutko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies