Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

ana_art 17:17, 21 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
wiesz Danuś bo Ty jesteś jedyna w swoim rodzaju
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 18:42, 21 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To jak się zdecydujesz jeszcze przed zimą na sadzenie to podpowiem bo dzwoniłam dzisiaj do szkółki u Gurgula na Cechowej mają cisy Hilli 1,5m - 90zł .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 22:35, 23 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Syla napisał(a)

W każdym razie przedogródek mamy z grubsza założony Może w takim razie w zimie popracujemy nad resztą? Syla, Ana pomożecie...? Taaaa...k oczywiście pomożemy


Spryciulka heheheheh .....jestem na tak , Ania musi się sama wypowiedzieć

Hehehe grunt to się ustawić nie Tragiczny weekend, połamany M + maluchy..brrr, dopiero siadłam do komputera
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 22:42, 23 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
Proponuję ewentualnie rozważyć propozycję Profusa



A może zamiast trawnika inny kolor żwiru, ciemniejszy albo okrągła granulacja a tam tłuczeń.?

Dobre dojście i luźno.

Ewentualnie zamiast trzmieliny piennej (zbyt małej) wiśnie Umbraculifera na wysokim pniu?

W jednego Rh bym się nie "pchała" i w klonika palmowego także. Mocne formy się liczą.
Ewentualnie tu gdzie białe plamy - może być Citronelle w prostokątnych plamach.

Powinno być prosto i przejrzyście.



Danusiu dziękuję za wizytę i podpowiedzi Umbraculifera ustalona z Sylwią bardzo mi się podoba, nie wiem tylko czy poradzi sobie koło drewutni, bo tam cień jest cały czas. Hmmm czyli cisy do ziemi jednak? Nie wiem jakie one będą szerokie, bo wtedy to już w ogóle pasek mi wyjdzie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 22:46, 23 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
U nas Hilli jest akurat i to po 13 zł, kupiłam dla Babci Jasi dopiero co.


Ja bym nie wytrzymała do wiosny, jestem zaprawiona w bojach ogrodowych i zimno mi nie straszne, natomiast święta przywitałabym już z piękną aranżacją przedogródka, choćbym miała po cisa jechać 300 km
Pamiętam jak jechałam do Końskowoli po tulipanowca
Proponuję wyrwać chwaściory i wyczyścić ten prostokącik, przymierzając się jednocześnie jednak do realizacji

A w gazony posadź od strony sąsiada albo irgę Ursynów czy niższą , albo trzmielinkę Blondy z żółtymi plamkami.
Cisy sadź do gruntu i jeden przy drugim, ściślutko i równiutko.

O to tak jak ja! Tylko, że muszę poczekać na wkopanie reszty gazonów, a to już nie ja Zapowiadają ładny tydzień więc może coś mi się uda zrobić na tym kawałku
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gabriela 23:39, 23 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Witaj sąsiadko, widzę że Twój ogród też w budowie i masz mnóstwo zapału i chęci. Póki mróz nie skuje lodem, spokojnie można walczyć i sadzić. Powodzenia, pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
abiko 08:58, 24 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gabriela napisał(a)
Witaj sąsiadko, widzę że Twój ogród też w budowie i masz mnóstwo zapału i chęci. Póki mróz nie skuje lodem, spokojnie można walczyć i sadzić. Powodzenia, pozdrawiam.
Witaj Gabrysiu Ja tak jak reszta na forum uwielbia sadzenie, przesadzanie itd)) Całą noc mi się śnił ten mój przedogródek Tylko chyba nie uda mi się nic posadzić na jesieni, ale nic to..poczekamy do wiosny
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:16, 24 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Słuchajcie, nastąpił przełom! Mój M. jak mu zaczęłam wykładać co i jak z tym przedogródkiem i pokazywać zdjęcia, to wycofał się z ekranu z cisów! I dobrze, bo tam jest za mało miejsca jak dla mnie. Tyle, że teraz co posadzić w gazonach? Musi to tworzyć jakiś mały chociaż żywopłocik, bo tam bardzo nawiewa śnieg. I pomyślałam czy nie posadzić w gazonach pęcherznicy? Ładne żywopłoty z niej widziałam a akurat mam całkiem sporo sadzonek I wydaje mi się, że całkiem nieźle komponowałaby się z bukszpanem i żurawkami. Jak myślicie?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Syla 10:47, 24 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Jest to 5 m długości pasek ziemi na 2 m szeroki. Z pięknymi skrzynkami gazowymi i elektrycznymi.



Żwywopłot z pęcherznicy 'Diabolo', która preferuje słońce, półcień i cień , również odmiana 'Red Baron' oraz Summer Wine Seward ..... zobacz sobie jak wygladają

Żurawki 'Citronelle' można wówczas posadzić przed ale czy bukszpan się zmieści ..... sama musisz to ocenić


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 12:28, 24 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410


Żwywopłot z pęcherznicy 'Diabolo', która preferuje słońce, półcień i cień , również odmiana 'Red Baron' oraz Summer Wine Seward ..... zobacz sobie jak wygladają

Żurawki 'Citronelle' można wówczas posadzić przed ale czy bukszpan się zmieści ..... sama musisz to ocenić


To ja mam Dart's Gold'. Dostałam patyki, które się ukorzeniły i wyrosły piękne sadzonki. Część posadziłam na skarpie, a resztę wsadziłabym do gazonów. Może rosnąć w cieniu, więc może się uda.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies