Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kaktusiarnia Danusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaktusiarnia Danusi

Gardenarium 21:06, 13 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wszystkie. "Striata" nie wypuszcza, te A. americana wypuszczają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 18:32, 16 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
gardenarium napisał(a)
Nie wszystkie. "Striata" nie wypuszcza, te A. americana wypuszczają


To jeśli byś miała zbyteczne sadzonki z tych, które można rozmnożyć będę się do Ciebie mocno uśmiechać I swoje zwykłe agawy latem powrócą do moich łask i będą bardziej eksponowane
____________________
Gardenarium 22:35, 16 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, popatrzę na wiosnę, jak będę przesadzać i pooddzielam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 15:48, 05 sty 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115


Danusiu dziś kupiłem A. americana ‘Marginata Alba’ i trochę się połamała, czy te połamane liście mogę normalnie do ziemi wsadzić i powinny się ukorzenić??
____________________
Gardenarium 18:38, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A gdzie kupiłeś i za ile?

Ranę trzeba uciąć równo. Pozwolić jej wyschnąć.

Nasze doświadczenia z ukorzenianiem liści agawy nie udały się. Jedynym sposobem na amatorskim polu jest oddzielanie odrostów.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:02, 05 sty 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Po Twojej informacji o cordylinach w Leroy Merlin wkońcu się zebrałem, żeby jechać i je kupić, przy okazji zobaczyłem ta agawę i nie mogłem się powstrzymać mimo, że dosyć mizerne bo chyba ostanie już były jak i cordeliny ale Twój wątek kaktusowy a szczególnie agawy jakie masz wzbudził u mnie dawne zainteresowania kaktusowe i odnowienie - powiększenie kolekcji kaktusów, których kiedyś miałem 80 sztuk ale tak jak i Twoja mama to i moja dużą ilość mi zalała . Agawa kosztowała 21 zł.


PS. jeśli miała byś na wiosnę zbyteczne sadzonki chętnie odkupię
____________________
shrekol 19:13, 05 sty 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Hmmmm tylko tak teraz patrzę to chyba nie A. americana ‘Marginata Alba’ tylko A. americana 'Variegata' Danusiu jak sądzisz, która to będzie ?
____________________
Gardenarium 19:58, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Variegata właśnie widzę, już bym poleciała kupować więcej.
Moja jest obrzeżona na odwrót, białe w środku a zielone po brzegu.

Poucinaj te oberwane też z rośliny i wszystko posusz i sadzonkuj. Nie wiem, ile to zajmie zanim wypuści młode, ale warto. Daj w razie czego materiał zdjęciowy w wątku, rozmnażanie agaw, a ja Ci wyślę odrosty i też sfotografuję, jak je oddzielam.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:27, 05 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Teraz jak tak sobie pomyslę, że tez siostra się wygadała z tym koprem!, to ja tez zaczynałam od kaktusów-ale takich z nasion!ja to wszystko z nasion-coś w tym jesti wyszło kilka ale urosly na 2cm i stały tak długie lata, w końcu je oddałam i teraz żałuję bo nawet gdyby nie urosły więcej to byłaby pamiątka
____________________
U Matki
Gardenarium 23:39, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też próbowałam wysiewać kaktusy, też mi wzeszły, ale dostały pleśni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies