Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kaktusiarnia Danusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaktusiarnia Danusi

Kasiek 00:50, 05 kwi 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Danusiu,dziekuje za te pieknosci,az sie usmiechnelam do wspomnien i moich kaktusow z mlodosci
____________________
Bawarka
Gardenarium 10:58, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pogrzebię w archiwum, może znajdę fotki jak miałam 16 lat i twarz na parapecie w kaktusach To dopiero będzie jak się da oderwać z albumu i poskanować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anipla 03:35, 06 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Danusiu poczytałam i powspominałam ile to razy siedziałam z lupą i pęsetą i wyciągałam kolce albo całe kępki ...Mówiłam Ci na spotkaniu że moja kolekcja się zamroziła,chciałam dodać że rodzice mieli agawę miała 23 lata i niestety przestała się mieścić w drzwi prowadzące do podpiwniczenia i niestety w wolno stojącym ,nieogrzanym garażu też skończyła swój żywot ....może znajdę jakieś fotki mojej szklarni ......szkoda że wtedy nie było cyfrówek
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
BKosimkArt 13:40, 21 sty 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Agawy piękne ale mnie bardziej interesują inne sukulenty, np. Eszewerie. Ostatnio oszalałam na ich punkcie ale mam dopiero dwa okazy...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasiek 13:49, 21 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Pogrzebię w archiwum, może znajdę fotki jak miałam 16 lat i twarz na parapecie w kaktusach To dopiero będzie jak się da oderwać z albumu i poskanować


Danuuuuskoooo Poskanowalas juz ?
____________________
Bawarka
Gardenarium 20:15, 21 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale gdzie tam, dziś to ja byłam w szpitalu ..ze sobą. Tak dla odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
akwarela 16:28, 14 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
To ja polecę pani Danusi swoją ulubioną roślinę - Adenium inaczej zwaną Różą Pystyni. Mam na jej punkcie lekkiego fioła i pokaźną kolekcję. Wspaniała, choć wymaga zrozumienia. Wstawiam zdjęcia swoich roślinek.


____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
OlaLila 16:03, 07 lis 2019

Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 17
Wspaniała historia.
Rozumiem, że wszystkie te wspaniałe sukulenty mają swoją szklarenkę...
jak np. "Kolczaści przyjaciele" Pana Zdzisława z Żagania koło Zielone Góry - można odwiedzać jego wielką kolekcję.
tutaj link do artykułu opisującego tą kolekcję: https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,21896620,kolczasci-przyjaciele-pana-zdzislawa-ma-400-tys-kaktusow.html

a czy macie doświadczenie z zimującymi w gruncie w naszych warunkach?
(cieplejszy, zachodni rejon Polski)
Z agawą niechowaną na zimę się nie uda?

Pewnikami są opuncje i rozchodniki... znacie inne zimujące?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies