Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Koszt założenia 300 m2 ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Koszt założenia 300 m2 ogrodu

zaga 18:36, 20 paź 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Takie są jeszcze droższe, ale najważniejsze nie zniechęcać się.
____________________
Agata - Ogród Zagi
moni 19:29, 20 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
hanka_andrus napisał(a)
Drzewa i krzewy w pojemnikach wymagają większej uwagi ze strony ogrodnika niż takie posadzone w gruncie.Fakt,pielenia koło nich może nie ma Trawnik dookoła można skosić,ale codziennie trzeba kontrolować stan nawodnienia.Chyba ,że zainstalujesz linię kroplującą do każdego pojemnika..W innym wypadku ......codzienna konewka,
Piszę o tym w celu uświadomienia,że każda decyzja pociąga za sobą konieczność działań.Mniejszych ,albo większych.
Absorbujących czasowo lub finansowo.
Chciałoby się wiele,ale jak to wżyciu bywa:mierz siły na zamiary

źle mnie zrozumiałaś nie zamierzam sadzić krzewów w pojemniki tylko jak się kupuje w szkółce to już są pojemnikach, ja mam zamiar sadzić do gruntu o to mi chodzi
____________________
Mona
moni 19:31, 20 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
gardenarium napisał(a)
Chyba, że Moni chodziło o drzewa pojemnikowane, czyli nie kopane z gruntu?

tak Danusiu o takie które jak kupujesz je w szkółce są w pojemnikach
____________________
Mona
hanka_andrus 20:02, 20 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to ja namieszałam.......ale tak czy owak trochę rozeznania przyda się,no nie?
Wiem,że przymierzasz się do różnych koncepcji, przy każdej z nich są blaski i cienie.Nie ma nic łatwo,a czasami rzadko przyjemnie,jak tylko jedna osoba koło tego schodzi,a reszta patrzy i puka się w czoło...

300 m2 to niby niewiele,ale trzeba do tego podejść z rozmysłem...Pracujesz,masz tylko wolne popołudnia i to nie zawsze.zostają weekendy.Masz trawę,trzeba skosić.Podlać rośliny,nawet jak jest tylko kilka.
Nie pokazujesz czy już mieszkasz,czy dopiero dom w budowie.W ciemno nikt nic ci nie poradzi.Pokaż plan,ewentualnie miejsca gdzie jest wejście do domu, furtka w płocie, drogi wokół domu,Jest wiele rozwiązań,bo każdy dom jest inny,i za płotem też się liczy,Czy jest szczere pole,czy dom w środku lasu.
Jesteś niecierpliwa,a to nie jest dobra cecha ogrodnika.Zanim z cebulki coś wyrośnie mija rok.I to ty musisz mieć wyobraźnię.I wizję tego co chcesz i możesz.
Poleganie w 100 % % na projektantach ,to duży błąd,chyba,że się zamawia usługę u p.Danusi.Musisz mieć swoje własne priorytety. Bez tego się nie da.
Wybacz,że ci tu zrobiłam mini wykład,ale widzę,że miotasz się od wątku do wątku.A zima się zbliża.
Przystopuj,i zacznij myśleć realnie./jako wiekowa ogrodniczka....i wiekiem i stażem/pozwoliłam na te uwagi,myślę,że mi za złe tego nie weźmiesz.Ewentualne riposty możesz wysłać nawet na prywatne wiadomości.Porad w ramach mej wiedzy ogrodniczej też ci udzielę.Jak i każdy z nas.Tylko trzymaj się jednego wątku i w nim o wszystko pytaj.

Pozdrawiam,i życzę pięknego ogrodu.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
moni 20:59, 20 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
masz rację na zdobycie cennych wiadomości nigdy za późno
____________________
Mona
hanka_andrus 21:10, 20 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to się spotykamy na połowie drogi,przy krzyżówce.Dobrze,że jesteś otwarta na sugestie.Teraz masz czas do pomyślenia o otoczeniu twego domu.
Rysuj na papierze plan, co przed domem ,co za .gdzie jest ile metrów,gdzie są ścieżki,drogi,chodniki,wjazd do garażu...... wszystko jest ważne.
Dopiero jak będziesz miała taki szkic.,możesz pytać.
Czy chcesz iglaste rośliny,liściaste,byliny,inne nasadzenia i jakie kolory?Ale nie chaotycznie.Trzymaj się najpierw jednej rabaty dopracuj ją do końca,dopiero następną zaczynaj.
A niedyskretnie zapytam,czy masz jakieś pojęcie o pracy ogrodowej?Czy tylko to ,co z internetu?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:12, 20 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja kiedyś widziałem klona palmowego na 18000 - i chyba zniknął. Ciekawe czy ktoś nie skusił - ale większego klona wżyciu nie widziałem - miał z 7 metrów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:30, 20 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najdroższego klona palmowego, jakiego w życiu sadziłam - kosztował 12.000 zł.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 09:43, 21 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Sebek napisał(a)
Ja kiedyś widziałem klona palmowego na 18000 - i chyba zniknął. Ciekawe czy ktoś nie skusił - ale większego klona wżyciu nie widziałem - miał z 7 metrów

no wiesz Sebek są ludzie których stać na kupno dużego okazu klona palmowego za 18 tys złotych a inni mogą pomażyć o takim zakupie ja niestety do tej drugiej grupy się zaliczam
____________________
Mona
hanka_andrus 10:16, 21 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moni ,masz już u siebie jakieś klony palmowe?Pokaż zdjęcia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies