Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Zielona 11:04, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danusiu - chciałabym podciąć od dołu gałęzie mojego ambrowca. Kiedy najlepiej jest to zrobić? Sadzony jesienią wyglądał tak, że oprócz mniejszych gałęzi miał od dołu jakby drugi przewodnik, którego chcę się pozbyć. Kiedy i jak najbezpieczniej nadać kształt takiemu drzewu? Dołączam fotki.

edit: usuwam fotki, żeby nie utrudniać lektury merytorycznej części wątku.
Gardenarium 13:13, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W marcu. Jak nie będzie mrozów. Zanim ruszą soki w drzewie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 13:35, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Dziękuję
Malgosik 14:43, 17 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
To młody ambrowiec, możesz go włókniną albo matą okręcić ale dopiero jak nadejdą mrozy prawdziwe. Takie tam przymrozki to nic groźnego.

Musisz go podkrzesać wiosną od dołu, żeby pieniek miał koronę na odpowiedniej wysokości.


Ja też dziękuję, przeoczyłam posta.
W marcu podetnę chyba 2 gałązki od dołu. Narazie tylko tyle.
Jak trzeba będzie, to najwyżej na następny rok więcej obetnę.

Nie wiem tylko co z przycinaniem korony.
Każdą gałązkę przyciąć?
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 17:53, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Korony nie przycinasz, to nie jabłoń. Chciałaś wyprowadzić drzewo na pniu, więc wyprowadzaj pieniek na odpowiednią wysokośc i potem zostaw koronę, niech sobie rośnie, po co ją ciąć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 21:04, 17 lut 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Widziałam w zeszłym roku ambrowce kolumnowe, dorastające bodaajze do 4m (chyba, w kazdym razie niezbyt wysokie)....zaciekawiły mnie. Czy ktoś ma takie? Co o nich sądzicie?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 07:11, 18 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To taka odmiana, ale nie sadziłam, jest też oczywiście odmiana kulista.
Ta kolumnowa raczej wyżej rośnie niż 4 metry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TeresaSz 17:35, 30 mar 2014


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
A czy ktoś z forumowiczów ma odmianę gum ball i mógłby się podzielić opiniami i zdjęciami. Potrzebne mi są trzy drewka o kulistej koronie z przodu domu i zastanawiam się czy wybrać ambrowca gumball czy wiśnię umbrę
____________________
Ogród ze skarpą
Gardenarium 19:28, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mam w jednym z ogrodów, ładny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 13:32, 07 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
Korony nie przycinasz, to nie jabłoń. Chciałaś wyprowadzić drzewo na pniu, więc wyprowadzaj pieniek na odpowiednią wysokośc i potem zostaw koronę, niech sobie rośnie, po co ją ciąć?


coś powiadomienia nie przychodzą, bo znów przeoczyłam posta
myślałam że trzeba przycinać gałązki, by się korona ładnie zagęściła
w szkółce przycięte zostały wcześniej wszystkie pędy łącznie z przewodnikiem

uwaga, odważyłam się i w marcu podkrzesałam pień od dołu
zamiast planowanych 2, obcięłam 4 gałązki
myślę, że w przyszłym roku coś jeszcze podetnę, bo nie wiem na ile istniejące gałązki będą się przesuwać w górę
no i żeby mąż nie mówił że mu drzewo obgoliłam
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies