Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 21:04, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
Gosiek33 napisał(a)
Coraz bardziej zachwyca mnie Twój ogród

Na mokry teren możesz zastosować turzycę palmową - lubi wodę a nie rozłazi się tylko przyrasta. Daje zielone gęste tło dla innych roślin

Cypryśnik błotny wygląda jak pendula, jestem ciekawa jego wyglądu za jakiś czas. Czemu nie posadzisz zwykłego?







to akanty? fantastyczny kadr




to liatrie fioletowe -tamten kadr mi się udał ,a dzisiejsze w ładniejszym porannym słoneczku

Gosiu tam już ciasno ....jeśli coś wypadnie ,to dosadzę zwykłego ....jak narazie ta rabata mi się podoba ,taka jaka jest -będę obserwować ją i jak coś będzie marnieć ,to najwyżej znowu coś powymieniam

Buziaki




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:06, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
daredevil napisał(a)
Piękne zestawienia i kolory podoba mi się u Ciebie

Karola dzięki cieszę się ,że Ci się podoba choć na żywo na pewno troszkę inaczej to wygląda -taka magia fotek
masz do mnie blisko ,zawsze możesz wpaść na kawę Zapraszam


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:07, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
Mgduska napisał(a)
Kojące, piękne zdjęcia Można patrzeć bez końca

Magda cieszę się
dzisiejsze fotki w lepszym świetle




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:09, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia tam na tym mokrym dobrze by rosły kosaćce syberyjskie i wszystkie odmiany tych co na podmokłe stanowiska, wybór kolorystyczny jest ogromny, a i kształty kwiatów różne. Bergenie tez lubią wilgotno i krawanice. Co do drzew zapytaj Pawła (Pliszkę), On ma doświadczenie.


Sylwia
kosaćce też tam są i irysy wodolubne jeśli coś znowu wypadnie ,to nasadzę samych cypryśników błotnych i tataraku na razie rabata w ciągłej obserwacji
Buziaki



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:11, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
effka napisał(a)

Madziu, jakoś ostatnio zupełnie nie mam czasu na ogród, od tygodnia nic nie zrobiłam bo komunia była, potem za tydzień urodziny córy i szał imprezowy.
Cieszę się na ciepły weekend, mam zamiar mega dużo porobić w ogrodzie, kanty, plewienie, koszenie, nawożenie etc. Zobaczymy co z tego wyjdzie
A Busem po ogrodach to taki prezent od Irenki Miłkowej Zgłosiła mój ogród do Tomka i się zgodziłam jak zadzwonił To tylko fotki, więc bezstresowo

Cudne oczko kochana!!! Musze w końcu kiedyś kupić pistie, nie miałam nigdy



Ewa
kupuj pistię -śliczna jest ja muszę spróbować swoją przezimować w garażu i w domu
też mam za mało czasu na ogród ,ale powolutku wychodzę na prostą po urlopie
Buziaki





____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:12, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
wiklasia napisał(a)
Gosiek33 ja stawiam, że to liatry



Asia dobrze stawiasz
lecę zaraz do Ciebie zobaczyć ,czy fotki z zadrzewienia są
Buziaki



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:13, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
Alija napisał(a)
Madziu! Niby już jesień, a u Ciebie ogród w pełni rozkwitu. Wspaniałe trawy, rozchodniki, hortensje, cudnie, bujnie, kolorowo.
Pozdrawiam.

Alicja dziękuję
trawy teraz robią najlepszą robotę szczerze ich nie lubię wiosną ,gdy trzeba je ścinać i sprzątać ,a pózniej cały sezon kocham



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AgataM 21:16, 26 wrz 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Ależ u Ciebie pięknie. Wszystko mi się podoba.... kolory, kompozycje roślinne, takie dorodne i zdrowe
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Magleska 21:17, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
Martka napisał(a)


Madziu! Nie da się tego zdjęcia nie zacytować ma już swój fanklub
Ogród to takie miejsce, które brutalnie wyrywa nas ze świata myśli i wprowadza niekiedy w stan ostrego działania na szczęście dla nas, a niekiedy wielkie to szczęście Dlatego możesz w tym niełatwym czasie być szczęśliwa, że możesz wywozić kolejne taczki zielska... i ciesz się tym.
Pięknie urządziłaś swój ogrodowy świat, wszystkie do niego wzdychamy, tęsknimy, czekamy niecierpliwie na Twoje kolejne przechadzki z aparatem po ogrodzie i ZAWSZE potraficie nas, Ty i ogród, zaskoczyć i porazić dawkami piękna. Pozdrawiam, Madziu!



Martka magia fotek po prostu w każdym ogrodzie są miejsca lepsze i gorsze -moja skarpa jesienią jest najpiękniejsza -rozplenice i rozchodniki to idealny duet
nacykałam dziś mnóstwo fotek mam nadzieję ,że z chęcią poglądasz ,a jak przyjedziesz ,to obyś się nie rozczarowała



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:23, 26 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18669
Helen napisał(a)
Madzia, opisz koniecznie co posadziłaś na powyższym zdjęciu, please.

Helen
rozplenice hameln ,rozchodniki Matrona i takie ciemne -nie pamiętam odmiany ,liatrie fioletowe ,krwawnik paprica ,red baron, hortensje - nie pamiętam odmiany ,a na dole skarpy red baron ,jeżówki ,zawilce ...

.pomiędzy są jeszcze małe iglaki i różne byliny ,których teraz nie widać -




a to kadry z nowej długiej rabaty


Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies