Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

olciamanolcia 21:32, 13 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Magleska napisał(a)








Pieknie u Ciebie ! Tulipany boskie i widoki również

Pozdrawiam znad zalewu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Magleska 21:45, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Mgduska napisał(a)
Bardzo pięknie u Ciebie to wszystko wygląda. Szczególnie wzdycham do skarpy, jest tak wypucowana i ładnie skomponowana U mnie skarpa to najgorsze miejsce w ogrodzie, szczególnie o tej porze roku - prawie nic tam nie rośnie i jest najsłabsza ziemia. Właściwie wszystko powinnam zrobić od początku, bo skarpa powstała niechcący, za to widać ją mocno.
Piszesz u Karoli, że szklarnię będziesz potrzebować większą, czyli warto było postawić foliaczek, żeby się o tym przekonać. Ja też wolałabym większą, bo mam wrażenie, że w większej są lepsze warunki, więcej powietrza i lepsze wietrzenie. Na razie zamówiłam dodatkowe okno i tą wajchę do automatycznego uchylania okna. Jak już będziesz zamawiać szklarnię, zwróć uwagę na ilość okien.


Magda dziękuję za komplementy moja skarpa dobre kilka lat była w stałych przeróbkach ,aż w końcu jestem z niej zadowolona ....wiadomo ,że mogłoby być lepiej .....ale jest ok

nie kojarzę u Ciebie skarpy ....wpadnę za chwilę i będę jej szukać -bo może wcale nie jest taka zła jak piszesz
a co do szklarni -to tak chciałabym taką 3m na 6 m -w foliaczku ledwie się mieszczę
ale to narazie plan na kolejny sezon .....w tym wystarczy mi foliak


dziś zlikwidowałam malutki trawnik nad skarpą -niby taki nieduży kawałek ,a ręce bolą ....
było
pierwsze zdjęcie z zeszłego roku -jakoś nie mogłam znalezć w nowszych tego samego ujęcia


jest


jutro porozsadzam roślinki do końca i niech rośnie

przez likwidację paletowiska basenowego mam na górze tak strasznie zryty trawnik ( przez auto z ziemią ) ,że nie wiem kiedy go doprowadzę spowrotem do w miarę wyglądu

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:49, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Wiolka5_7 napisał(a)
Madziu ale masz śliczna wiosnę tyle kwiatów Ci kwitnie
Na skarpie widać cieplutko ,bo Red baron już taki duży

Modelka cudnie pozuje do zdjęć


Wiola dziękuję rozkręca się coraz bardziej




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:49, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Dominika11 napisał(a)
wiosna pełna parą - wszystko się budzi

pięknie


Dominika dziękuję

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:00, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
mirkaka napisał(a)
Pięknie masz, cudna wiosna, najfajniej już się patrzy na te maleńkie listeczki na drzewach i krzewach
Magda jak robiłaś te okrągłe oczka wodne? co rośnie wokół nich i co w nich? Jak często zmieniasz tam wodę i czy na zimę wypompowujesz?
I jaką ziemię dawałaś do skrzyń? Swoją ogrodową czy z jakąś worków?


Mirka dziękuję

te okrągłe mini oczka to kastry budowlane -wkopane do ziemi i tyle ....

wokół nich rośnie macierzanka ,trawy brązowe ,klony ,hakonki i dużo różnych irysów
wodę zmieniam raz w roku -dolewam dość często świeżej ,bo sporo odparowuje przy upałach ,a poza tym moja psica traktuje je jak wodopój ...na zimę zostawiam z wodą

i jedynie co to czasem wybieram glony sitkiem ....

a do skrzyń dawałam -darń,nieprzerobiony do końca kompost ,a na wierzch zamawiałam auto ziemi -takiej wymieszanej z kompostem i obornikiem od lokalnego dostawcy







____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nicol21 22:02, 13 kwi 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Widoki rewelacyjne! Wiosna zaawansowana mimo tego że tereny bardziej górzyste. Ale masz super puchaty dywan na tarasie!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Magleska 22:02, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
anabuko1 napisał(a)

Pięknie Madziu
Ileż radości już sprawiają te kwitnące małe roślinki.
I te małe listeczki.Życie budzące się w przyrodzie i nas zawsze pozytywnie budzi
Ciemierniki śliczności


Aniu dziękuję za pochwały
wiosna jest najpiękniejszą porą roku ,ale coś nas nie rozpieszcza -zimno i mało słońca coś

uwielbiam te młodziutkie listy grujeczników

i takie cudo mi kwitnie -nie wiem co to
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:04, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczny kolor tych tulipanków


Sylwuś to 2-latki -chyba Van ejki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:06, 13 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
olciamanolcia napisał(a)



Pieknie u Ciebie ! Tulipany boskie i widoki również

Pozdrawiam znad zalewu


Olcia dziękuję za pochwały
chociaż jeszcze sporo miejsc do ogarnięcia ale co tam -pokazuje te lepsze


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agania 22:07, 13 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ale wilczyca szczęśliwa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies