Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 11:45, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
TAR napisał(a)
Madziu, jeszcze nie wyprobowalam, musze wyekspediowac meza w delegacje, bo co zaczynam to on koniecznie musi ze zlewu korzystac

Ale u Ciebie pooooszlooo szok. Ja sie ciesze z 1 kwiatka sasanki a u ciebie jablonie juz kwitna, a co w maju?


Ania ja się nie przykładam zbytnio z tym olejowaniem -wylewam z butelki wprost na ociekacz i trochę do komór i miękką szmatką przecieram po całości -może 2 minuty mi to zajmuje i często zdarza się ,że nie minie nawet 5 minut i młoda też od razu korzysta ze zlewu

Jabłonki narazie tylko ozdobne kwitną -mam 2 owocowe i one jeszcze nic nie pokazują -chyba ,że padły
świdośliwy za to rozszalały się z dnia na dzień -teraz sporo się ochłodziło -ciekawe ,co na to powiedzą drzewka -pójdę na spacer ,to sprawdzę




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:48, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Wafel napisał(a)
Tulipany,szafirki, jabłonki już, to normalnie Prima Aprilis
U mnie za chwilę będą sasanki, strasznie się cieszę, że przeżyły u mnie. Ale wiosna w Trójmieście jeszcze nie taka kolorowa. Pod domem mamy zaczyna kwitnąć magnolia, moja osiedlowa jakaś drętwa na razie.


Asia dokładnie jakiś Prima Aprilis ogrodowy -dziwna ta pogoda -jak tak szybko pójdzie ,to w lipcu już jesień będzie ....hmm

u mnie Gwiazdzista już ma po kwiatach ,a Suzanka piękna i pachnie niesamowicie

mam jeszcze ze 3 inne magnolki ,ale to patyczki 20 cm ,więc na kwiatki poczekam sporo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:57, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Margo2 napisał(a)
A wichury u Ciebie nie było?
Czytałam, że na południu wiatr szalał.
Wiosnę naprawdę masz szalejącą. Nie tylko tulipany, ale już kukliki zauważyłam


Gosia wichura też była ,ale na szczęście bez szkód ,wczoraj deszcz ,a dziś też dziwnie -mocno wietrznie i słońce świeci -ale jak jest wiatr ,to jest zimno

Kukliki już zaczęły pokaz -narazie te zwykłe pomarańczowe ,ale Mai Taje i Bell Banki już za momencik też zaczną

Trochę mnie niepokoi ta przyśpieszona wiosna -w zeszłym sezonie ,gdzieś ze 2-3 tygodnie pózniej wszystko się zaczynało

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:02, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
mrokasia napisał(a)
Rety, ile tu postów i ładnych obrazków .
U nas tego saharyjskiego pyłu nie było ale za to w niedzielę było gorąco i duszno mimo że dość mocno wiało.
Chwastami się nie przejmuj. Wyrwiesz jak będziesz mogła. A może uda ci się kogoś zatrudnić dorywczo do pielenia?


Kasia staram się nie przejmować -młoda coś tam plewi powoli -ale jak to młodzież -po godzinie ma dość -wyplewiła cały placyk ogniskowy -więc jakaś już część jest

Do samego pielenia ciężko kogoś znalezć -ale na spokojnie -czas leci -już 2 tygodnie po -może za kolejne dwa lewą ręką już coś będę robić

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:12, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
April napisał(a)


Ależ kwiecia, jak w maju
Magnolie, tulipany, sasanki fajnie się też wysiały. I widzę, że zaszalały penstemony z samosiewem

A jaka to odmiana miodunki? Ten róż cudownie zgrał się z tulipanami.
I olej chwasty, z daleka jest po prostu zielono


Jola nie wiem co to za miodunka -dostałam jedną kepę kiedyś od koleżanki i fajnie się już rozrosła .ona taka jakby trochę czerwona ,ale tak delikatnie

jak jesteś chętna na nią - to podzielę i posadzonkuję tylko musisz przyjechać

tu po prawej od tulipanów widać trochę kępę


chwasty olewam, przynajmniej mocno się staram

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:14, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Urszulla napisał(a)
Madziu, u Ciebie wszystko szybciej kwitnie. A drzewa owocowe to szok. Choć przyjrzałam się na obchodzie ogrodu że też coś się w tym temacie zadziało. A buki zaczynają otwierać pąki.
A po deszczu wszystko dopiero ruszy, chwasty w pierwszej kolejności. Aż strach się bać, ja muszę myśleć o kartonach i wykładaniu słomą, bo sama słoma niestety nie zadziałała na liliowcowej, inaczej przepadnę z kretesem.


Ula narazie ozdobne jabłonki kwitną z owocowych ,to tylko Świdośliwy


o chwastach nie gadajmy -staram się udawać ,że ich nie ma
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:19, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
An_na napisał(a)
No dobra
Udowodniłaś, że wśród tego cudownego kwiecia zdarzają się zestresowane mleczyki
Poświąteczne buziaki zostawiam



Ania mam więcej takich fotek -tak w sumie ,to chwasty też są atrakcyjne na zdjęciach haha -może zrobię im jakąś sesję

Buziaki i dla Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:21, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Makao napisał(a)

O kurcze. To u mnie dopiero pąki pękają.
U mnie chwasty też widoczne. Wczoraj pół dnia mlecz usuwałam z trawnika. Koszmar.


Ania moja w pełni -co wychodzę na spacer ,to stoję przy niej dłuższą chwilkę i wącham -nie wiedziałam ,że ona tak pachnie -cudna jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:23, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Saharyjski pył był i u mnie. Bardzo zakłócał przejrzystość powietrza, trudno było oddychać, bo wiatr był nieprzyjemnie suchy.
Uwielbiam widok tych młodziutkich listków na roślinach. Wszystko tak pachnie nowością i świeżością. Nawet widok chwastów nie jest w stanie zepsuć mi zachwytu.


Haniu dla mnie też ten widok budzącego się życia wzbudza zachwyt -uwielbiam ten czas
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 12:25, 03 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
ElzbietaFranka napisał(a)
Magda tak jak u ciebie to u mnie wzrostowo tak będzie za tydzień. Jednak to kilkaset km różnicy.

3 dni upałów i mokro jest pomogło roślinom. Dzisiaj pada i schładza się.

Siewki czerwone wyjmij z fug kamieni i posadz w kępę to ładna roślina. Też mam rozsiane po skalniaku.

Pozdrawiam


Ela taki mam plan z tymi siewkami tylko niech sobie jeszcze troszkę podrosną
Cieszę się ,że zajrzałaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies