Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Margo2 00:30, 02 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 878
A wichury u Ciebie nie było?
Czytałam, że na południu wiatr szalał.
Wiosnę naprawdę masz szalejącą. Nie tylko tulipany, ale już kukliki zauważyłam
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
mrokasia 08:51, 02 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Rety, ile tu postów i ładnych obrazków .
U nas tego saharyjskiego pyłu nie było ale za to w niedzielę było gorąco i duszno mimo że dość mocno wiało.
Chwastami się nie przejmuj. Wyrwiesz jak będziesz mogła. A może uda ci się kogoś zatrudnić dorywczo do pielenia?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:49, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Magleska napisał(a)


Ależ kwiecia, jak w maju
Magnolie, tulipany, sasanki fajnie się też wysiały. I widzę, że zaszalały penstemony z samosiewem

A jaka to odmiana miodunki? Ten róż cudownie zgrał się z tulipanami.
I olej chwasty, z daleka jest po prostu zielono
____________________
April April podbija las Mazowsze
Urszulla 10:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Madziu, u Ciebie wszystko szybciej kwitnie. A drzewa owocowe to szok. Choć przyjrzałam się na obchodzie ogrodu że też coś się w tym temacie zadziało. A buki zaczynają otwierać pąki.
A po deszczu wszystko dopiero ruszy, chwasty w pierwszej kolejności. Aż strach się bać, ja muszę myśleć o kartonach i wykładaniu słomą, bo sama słoma niestety nie zadziałała na liliowcowej, inaczej przepadnę z kretesem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
An_na 10:30, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
No dobra
Udowodniłaś, że wśród tego cudownego kwiecia zdarzają się zestresowane mleczyki
Poświąteczne buziaki zostawiam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Makao 12:19, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Magleska napisał(a)

O kurcze. To u mnie dopiero pąki pękają.
U mnie chwasty też widoczne. Wczoraj pół dnia mlecz usuwałam z trawnika. Koszmar.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 13:02, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Saharyjski pył był i u mnie. Bardzo zakłócał przejrzystość powietrza, trudno było oddychać, bo wiatr był nieprzyjemnie suchy.
Uwielbiam widok tych młodziutkich listków na roślinach. Wszystko tak pachnie nowością i świeżością. Nawet widok chwastów nie jest w stanie zepsuć mi zachwytu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 13:10, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Magda tak jak u ciebie to u mnie wzrostowo tak będzie za tydzień. Jednak to kilkaset km różnicy.

3 dni upałów i mokro jest pomogło roślinom. Dzisiaj pada i schładza się.

Siewki czerwone wyjmij z fug kamieni i posadz w kępę to ładna roślina. Też mam rozsiane po skalniaku.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 14:17, 02 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Magda u Ciebie naprawdę jakieś przyśpieszenie, to nie dziw się, że i chwasty się rozbujały( wiem,że to nie pocieszające, ale większe łatwiej wyrwać!)
Ja z robotą ogrodową mocno jestem do tyłu, bo do Świąt zero czasu na ogród przez pracę, a teraz jak mam ciut wolniejszy tydzień, to pogoda mokra. Płaczę razem z deszczem, bo bardzo liczyłam na ten tydzień prac w ogrodzie. Chwasty na warzywniaku też zaczynają szaleć, ale one nie uciekną. A najgorzej, że nie przyciełam i nie upiełam jeszcze róż pnących, a one w coraz większych lisciach Chciałam poprzesadzac różne siewki z ogrodu ozdobnego do podrośnięcia do "przechowalnika" na warzywniaku. A potem deszczu to ich nie wydostanę z mojej g3stwiny na rabatach. Z malowania drewnianych elementów ogrodu u z wertykulacja trawnika też nici!!! Tak więc ech! Dokończę pikowanie rozsad w domu i trzeba się brać za zaległe prasowanie A można się było tak przyjemnie styrać się w ogrodzie Ale co ja będę Tobie narzekać... Trzeba się cieszyć tym co jest, deszczyk pada, wkoło robi się zielono
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 19:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Madzia, macham i ściskam. Odpoczywaj jak najwięcej, niech cię ręce nie swędzą do prac ogrodowych.
Patrzę na wasze zdjęcia i trudno uwierzyć jak to wszystko przyspieszyło. Moje szafirki jeszcze w ziemi a twoje w pełni koloru. Pył do nas nie dotarł, teraz za to pada i 10 stopni a wczoraj +25 stopni było.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies