Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zapętliłam się... :) Pomocy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapętliłam się... :) Pomocy!

Aganiok 12:34, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 11
.
____________________
Aganiok
Aganiok 12:37, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 11
Danusiu,czy o taki pusty post z kropką chodziło jak to u góry?Mam 7 takich zrobić?
Wstyd mi że taka nierozgarnięta jestem w tych sprawach.
____________________
Aganiok
Aganiok 13:15, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 11
Dzięki Juzia za pomysły.Oprócz róż mam byliny,hortensje bukietowe,tawuły,trawy,jaśminowca,budleje,clematisy .Tam gdzie są trawy po prawej stronie ścieżki chciałam na środku zrobić małą fontannę z kamienia żeby się jakoś wpasował w te żwirki.mamy tam pociągniety prąd.

To jest aktualne zdjęcie,bo to na którym rysowałaś jest z poprzedniego sezonu.Przeniosłam warzywnik pierwszy do tyłu żeby z przodu zrobiło się szerzej i przesadziłam krzewy owocowe żeby przy ogrodzeniu zrobić miejsce na róże pnące.
A jakby te warzywniki obsadzić wzdłuż jakimiś krzakami które dadzą szkielet przez cały rok?Może by trochę zmiękczyły te linie z lewej strony?
____________________
Aganiok
Magleska 13:38, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Witam się
pierwszy raz widzę tak podzielony ogród
z jednej strony ciekawie to wygląda ,bo tak inaczej niż w większości ogrodów ....a z drugiej .....
to ja bym zrobiła tu całkiem inaczej .......
cały warzywnik bym przeniosła na tył ,ogród jest raczej nie duży ,więc rabaty bym zrobiła po bokach tylko .....z jednej strony do ścieżki ,a z drugiej od skarpy ....
ale to już tak szablonowo rabaty po bokach ,a na środku trawnik.......


nie potrafię doradzać , nie gniewaj się jakby co i nie zniechęcaj

zresztą widzę ,że Juzia już fajnie narysowała różne wersje .....
Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
HannaR 15:14, 18 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Cześć.
Na pewno usunęłabym ten żwir i matę.
Po lewej stronie ścieżki - skoro już jest - zrobiłabym rabatę preriową z niskimi trawami i bylinami (i korą). Skrzynie przesunęłabym na koniec rabaty.
Po drugiej stronie ścieżki trawnik. Rośliny tylko wzdłuż ogrodzenia.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Aganiok 16:09, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 11
Dzięki za podpowiedzi ja teraz też bym inaczej to wszystko zaprojektowała...człowiek uczy się na błędach,niestety są one bardzo kosztowne.Teraz staram się co nieco uporządkować.Chyba zrezygnuję ze żwirku z lewej strony ścieżki i zostawię go na prawej stronie.Trawnik chciałabym zachować w obecnej wielkości tylko go jakoś powycinać żeby pasował bardziej do linii ścieżki no i otoczyć go małymi bukszpanami.Matę na skarpach chętnie bym zdjęła tylko co w zamian?
____________________
Aganiok
Juzia 19:56, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
Zamiast szmaty rośliny zadarniające.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 20:52, 18 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81797
Zajrzyj do Karoli na wątek
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9859-nowa-dzialka-nowy-ogrod-nowy-dom-nowe-zycie?page=920#post_7
Ona skarpy wzmocniła takimi plastikowymi kratkami w które rośliny posadziła lepsze to niż plastikowa mata.
A nie chciałabyś zrobić gabionów wzdłuż tej skarpy jak ma Aga w " Ogródkowych Perypetiach" ? Kamień już masz można by go w tym celu wykorzystaćGabiony też samemu można wykonać jako murki oporowe dla skarpy i wtedy na skarpie można sadzić do woli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:53, 18 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81797
albo zrobić takie ze stempli budowlanych zaparcie jak u nas pod stodołą, to łatwe do zrobienia samemu i nie drogie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Narsilia 14:46, 15 cze 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 454
łoooo tak pracy włożone dużo w ogród, i to trzeba docenic oraz to , że umiesz się przyznac do błędu chcesz działać i zmieniać, dziewczyny dały dużo pomysłów, teraz na spokojnie wszystko przemyśl, powyznaczaj na rabacie nowe linie popatrz co i jak i działaj
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies