Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ucieczka na wieś

Pokaż wątki Pokaż posty

Ucieczka na wieś

HannaR 20:40, 23 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Roocika napisał(a)
Witaj Haniu, zaznaczam Twój nowy wątek

Witaj na gliniastej wsi .
Choć część działki okazuje się, że ma piach. Glina jest tam, gdzie poprzedni właściciel miał kiedyś staw. Prawdopodobnie nawiózł w jego miejsce glinę.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 20:47, 23 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Gosialuk napisał(a)
Piękny teren, ale pracy mnóstwo. W dodatku tylko weekendy, znam ten ból.
Bodziszek kantabryjski dobrze się sprawdza w roli zadarniacza, bezproblemowo rosną floksy wiechowate, irysy syberyjskie, odętka wirginijska, rudbekia błyskotliwa i zwykła jeżówka różowa. Polecam orliki, bo wcześnie startuję, ich liście tworzą gęstą zasłonę dla chwastów i rozsiewają się na potęgę. Liliowiec rdzawy szybko się rozrasta i jak się zagęści też chwastów nie przepuszcza. Taki trochę misz masz, ale nie wiem co lubisz. U mnie się te rośliny sprawdziły.
Trochę trzeba też testować, jak rośliny rosną w lokalnych warunkach. Bo często to co u mojej mamy śmiga u mnie ledwo zipie, a jest i na odwrót.

Super, że się u mnie pojawiłaś . Planuję łąkę trawiasto - bylinową. Będę potrzebować podpowiedzi. Powyższe zapisuję ku pamięci.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 20:55, 23 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Aneta1309 napisał(a)
Witam się i ja.
Pracy będzie dużo ale tyle samo frajdy.
Ani się nie obejrzysz jak ogród zacznie dojrzewać.


Witaj w moim chwastowisku. Musi on być nie do zniesienia, dla takiej pedantki jak Ty .
No nie będzie tu ani od linijki, ani minimalistycznie. To odwzorowanie mojej drugiej natury. Tutaj nie będę przejmować się, że coś jest posadzone 5 cm za bardzo w prawo. W ogrodzie przy domu prawie każdą rabatę przerabiałam ze 3 razy, bo ciągle mi coś nie pasowało.

Tu będzie wolność i swoboda. Tylko dziewczyna już nie tak młoda .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rojodziejowa 22:06, 23 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
Noooo Hanula! To z grubej rury poszło Oczywście zaznaczam, bo jestem niesamowicie ciekawa tego, co powstanie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
HannaR 22:19, 23 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też jestem ciekawa. I przerażona .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rumianka 22:54, 23 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10173
Witaj Haniu... Nie zamartwiaj się na przód...będzie tak, jak zawsze mówi mój eM...cyt."...nie martw się...weźmiemy się i zrobisz..."
Nawet się nie obejrzysz, a będzie za Tobą największa robota...bo te wszystkie początki są trudne, a później idzie jak po masełku...nieprawdaż? Powodzenia wierzę w Ciebie!

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
HannaR 10:17, 24 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki za pocieszenie.
Szczególnie to "...weźmiemy się i zrobisz" podoba mi się. Tyle, że u mnie jest raczej: "wezmę się i zrobię". Mój małżonek jest bardzo nieogrodowy . Ale przecież nie będę z tego powodu rezygnować z własnych marzeń.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Roocika 19:37, 24 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
HannaR napisał(a)
Dzięki za pocieszenie.
Szczególnie to "...weźmiemy się i zrobisz" podoba mi się. Tyle, że u mnie jest raczej: "wezmę się i zrobię". Mój małżonek jest bardzo nieogrodowy . Ale przecież nie będę z tego powodu rezygnować z własnych marzeń.


Haniu, też jestem ciekawa odwodnienia, jak zakończyliście zbieranie wody?
Dobrze, że cała działka nie jest gliniasta, będziesz mogła sobie pomieszać kąsek z gliną
Ogród maloobslugowy to moje marzenie ale już widzę, że nie wszystkie moje wybory są mało obsługowe ale też będę do tego dążyć.
Fajne masz plany
Pozdrawiam nXie serdecznie.
Ps. Szkoda, że mąż nieogrodowy, byłoby Ci łatwiej.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
HannaR 20:37, 24 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Odwodnienie to rury drenarskie z odprowadzeniem do oczka wodnego, które chcę zlikwidować po podłączeniu odwodnienia do dawnej melioracji lub (jeśli się nie uda) przerobienie jej na studnię, z której będzie można czerpać wodę do podlewania.

Glinę z piachem już mieszałam przy sadzeniu drzew i krzewów. To ciężka harówka. Jeszcze parę lat takiej harówki i potem już będzie bezobsługowo .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Aneta1309 20:43, 24 maj 2021


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
HannaR napisał(a)


Witaj w moim chwastowisku. Musi on być nie do zniesienia, dla takiej pedantki jak Ty .
No nie będzie tu ani od linijki, ani minimalistycznie. To odwzorowanie mojej drugiej natury. Tutaj nie będę przejmować się, że coś jest posadzone 5 cm za bardzo w prawo. W ogrodzie przy domu prawie każdą rabatę przerabiałam ze 3 razy, bo ciągle mi coś nie pasowało.

Tu będzie wolność i swoboda. Tylko dziewczyna już nie tak młoda .



W obecnym ogrodzie ma tak jak Ty, do tej pory przesadzam aż mi wszystko gra.
Mam też jeszcze jedno niespełnione marzenie... stara chałupa na Mazurach a wokół niej ogród taki jak u mojej babci, który pachnie dzieciństwem.
I wiesz mi nie jest on w ogóle podobny do mojego. Rozmarzyłam się ale wierzę, że kiedyś dane mi będzie usiąść w tym ogrodzie

Dasz radę! trzymam mocno kciuki
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies