Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Mirka 11:52, 07 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Mirka krok po kroku
Dołek


Teraz cebule- trzeba lekko przygnieść przysypać i teraz tylko czekasz do wiosny

Fajnie to wygląda Jaką masz ziemię?
Ja mam piaszczystą i każdy dołek pod rośliny muszę dobrze przygotować.
Dzięki za pokaz
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 11:56, 07 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

Zawsze możesz wytloczkę przyciąć . Na pewno się gdzieś zmieści w Twoich rabatkach

Przed tulipanami będą tuje Danica. Chcę aby było coś zielonego przez cały czas aby w późniejszym czasie przykryć zwiędłe liście tulipanów. Jeszcze jak mi powiedziałaś o tych trawach to pomyślałam o kostrzewie ale zbyt niebieska . A jakie są jeszcze trawy które są całoroczne? Bo te które posiadam trzeba wszystkie ciąć oprócz turzyc..

Ja mam Seslerię Skalną i ona u mnie jest całą zimę zielona. Czyszczę ją tylko z suchego wiosną i lekko końcówki przycinam.
Zaraz ci ją u siebie pokażę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 12:02, 07 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
pawel2806 napisał(a)
Kostrzewa miedzianobrody jest zielona, nie zimozielona ale może sesleria?


Nie znałam tej drugiej roślinki ale jest piekna . Chyba zostanę przy poniższym układzie. Obok na rabacie mam podobne nasadzenia a te kosodrzewinki i Daniki kupiłam jakiś czas temu z myślą o tej rabacie… najwyżej dokupię czarne zurawki i dam pomiędzy moje „ulubione” iglaki






____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:06, 07 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
pawel2806 napisał(a)
Kostrzewa miedzianobrody jest zielona, nie zimozielona ale może sesleria?

Ale o tej sedlerii pomyśle bo jeszcze tu będę tworzyć . Latem stał tu basen ale zmienia na szczęście miejsce



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:10, 07 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Mirka napisał(a)

Fajnie to wygląda Jaką masz ziemię?
Ja mam piaszczystą i każdy dołek pod rośliny muszę dobrze przygotować.
Dzięki za pokaz


Ja mam różna ziemie od gliny poprzez tę. Nawet żyzna, chociaz teraz pod każda hortensję dałam prawie pół wora torfu a pod jeżówki ziemię ogrodniczą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
UlaB 13:09, 07 paź 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Justyna, fajny sposób sadzenia cebul

Będziesz cięła kosodrzewinę żeby utrzymać tak nisko, czy to coś odmianowego? Na pierwszy rzut oka wygląda na tą z wyższych - nie zasłoni Ci tyłu rabaty?

Seslerie polecam z całego serca (ja mam z kolei jesienną w kilku miejscach i jest bezobsługowa, nawet za ogrodzeniem gdzie nie podlewam). Jedne z lepszych traw. Warto nawet kupić małe sadzonki, bo rosną ekspresem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiaan 15:06, 07 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
olciamanolcia napisał(a)

Zawsze możesz wytloczkę przyciąć . Na pewno się gdzieś zmieści w Twoich rabatkach

Przed tulipanami będą tuje Danica. Chcę aby było coś zielonego przez cały czas aby w późniejszym czasie przykryć zwiędłe liście tulipanów. Jeszcze jak mi powiedziałaś o tych trawach to pomyślałam o kostrzewie ale zbyt niebieska . A jakie są jeszcze trawy które są całoroczne? Bo te które posiadam trzeba wszystkie ciąć oprócz turzyc..


To fajny patent przy zakładaniu rabaty, później to już mi się nie chce kopać
wtedy sadzarka jest dla mnie ok
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 15:06, 07 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
UlaB napisał(a)
Justyna, fajny sposób sadzenia cebul

Będziesz cięła kosodrzewinę żeby utrzymać tak nisko, czy to coś odmianowego? Na pierwszy rzut oka wygląda na tą z wyższych - nie zasłoni Ci tyłu rabaty?

Seslerie polecam z całego serca (ja mam z kolei jesienną w kilku miejscach i jest bezobsługowa, nawet za ogrodzeniem gdzie nie podlewam). Jedne z lepszych traw. Warto nawet kupić małe sadzonki, bo rosną ekspresem.


Ula ta kosodrzewinka nie jest wysoka ma ok 15-20 cm i rabaty nie zasłoni. Tuż za nią są tulipany następnie rozplenice Hameln i rozchodniki później pas jeżowek hortensje i miskant Morningligh. Będę cięła tak aby tylko się zagestniala i nieznacznie poszła wzwyż
A nad tą trawą się głęboko zastanowię …namieszaliście mi ją w głowie ))
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:23, 07 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiaan napisał(a)


To fajny patent przy zakładaniu rabaty, później to już mi się nie chce kopać
wtedy sadzarka jest dla mnie ok


To fakt. Sadzarką czosnki sądzę ale gdybym dziś miała ponad 400 dziurek robić to dziękuje
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 15:27, 07 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)


Ula ta kosodrzewinka nie jest wysoka ma ok 15-20 cm i rabaty nie zasłoni. Tuż za nią są tulipany następnie rozplenice Hameln i rozchodniki później pas jeżowek hortensje i miskant Morningligh. Będę cięła tak aby tylko się zagestniala i nieznacznie poszła wzwyż
A nad tą trawą się głęboko zastanowię …namieszaliście mi ją w głowie ))

Burza mózgów jest fajna i naprawdę może zdziałać niejedną fajną rabatę
Wstawiłam ci u mnie zdjęcie jak ona kwitnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies