Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród szmaragdowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród szmaragdowy

Gardenarium 19:02, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krisec napisał(a)

Danusiu czy się wyspałaś, ja dziśiaj nie żyję ale damy rade jak ze wszystkim.


Jestem zaprawiona w bojach, więc ten nasz nocny seans (byliśmy w nocy sami, do drugiej prawie)
zbytnio mnie nie zmęczył. O 8 już byłam na nogach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:05, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krisec napisał(a)
Przedogródek


Tego świerka trzeba ślicznie podkrzesać od dołu na wysopkośc człowieka
Tnij po pniu, bez sęków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:08, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krisec napisał(a)


Tutaj trzeba usunąć żółtego bukszpana i dosadzić świeżego a wiosną dociąć cały żywopłocik "na brzytwę".
Kolumknowego cisa przytnij w zgrabny obelisk
Widzę za rogiem Pinus parviflora - sosnę drobnokwiatową, kiedyś je sadziłam, były hitem w latach 90 tych.

Rabatki oczywiście do pielenia Zatrudnij członków rodziny, czy pracujesz sam w ogrodzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 19:12, 28 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
gardenarium napisał(a)


Danusiu czy się wyspałaś, ja dziśiaj nie żyję ale damy rade jak ze wszystkim.


Jestem zaprawiona w bojach, więc ten nasz nocny seans (byliśmy w nocy sami, do drugiej prawie)
zbytnio mnie nie zmęczył. O 8 już byłam na nogach


Skąd Danusiu wiedziałaś, że Krzyś był w sieci na Ogrodowisku do drugiej w nocy?? Gdzie to można namierzyć, czy inni są aktywni??
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 19:12, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krisec napisał(a)
z wejściem do domu od strony północno-zachodniej części działki


Świerka po podkrzesaniu trzeba podsadzić czymś w innym kolorze, albo białe hosty np. Fire and Ice (mają dużo białego), albo żółtą trzmieliną, albo żółtym Ilex crenata Golden Gem. I Cięcie w kółeczko.

Na scodach okazałe donice, te drewniane są zbyt niepozorne dla tak reprezentaycjnego wejścia.
Trzeba tu wypasione szare donice z równie wypasionymi roślinami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krisec 19:14, 28 paź 2011


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witam Bodzia i dziękuje bardzo. Dzisiaj został zakończony placyk granirowy z rabatami w częsci ogrodu z liniami prosymi tutaj będą zdobić ten zakątek formowane ćisy i bykszpany,wysokie i niskie trawy na tle nasadzeń przy śiadce. W rabacie kwadratowej znajdzie miejsce lampa kulista białaccałość podsypana kanykiem.

placyk z rabatą



____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
krisec 19:23, 28 paź 2011


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
gardenarium napisał(a)



Tutaj trzeba usunąć żółtego bukszpana i dosadzić świeżego a wiosną dociąć cały żywopłocik "na brzytwę".
Kolumknowego cisa przytnij w zgrabny obelisk
Widzę za rogiem Pinus parviflora - sosnę drobnokwiatową, kiedyś je sadziłam, były hitem w latach 90 tych.

Rabatki oczywiście do pielenia Zatrudnij członków rodziny, czy pracujesz sam w ogrodzie?

Jasne tak będzie, dzisiaj usunołem padniętego bukszpanika z pieleniem muszę sie popisać a przy bukszpanach sory to są cięte jego gałązki.
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
Gardenarium 19:25, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko się zastanawiam, czemu nie zrobiłeś na froncie granitowej kostki???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:26, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super placyki, zupełnie w moim stylu, też tak robię kostkę - rządkami proste linie.
Wracam honor - to bukszpanowe gałązki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 19:51, 28 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Krzysiu! A nie mówiłam......Sama śmietanka ,na czele z szefową!No i więcej zdjęć pokazałeś!
Wszystko akuratnie odmierzone. Zazdroszczę Twojej żonie.Wpadnie do ogrodu tylko na kontrolę i podziwianie! Za komplement pod kątem mojego ogródka,dziękuję,ale moje 300m2 przy Twoich arach to pikuś.Ale i tak wystarcza.Taki ogród przy domu ....był kiedyś moim marzeniem,teraz już na zmiany się nie zanosi.....i dobrze,kto by w takim ogrodzie pracował!
Wam życzę dokończenia szybkiego zaplanowanych prac i wszelkiej pomyślności!
Miłego wieczoru i weekendu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies